Jump to content
Dogomania

I Międzynarodowa Wystawa Rzeszów 2008


POMIAN

Recommended Posts

[quote name='Atik']Co do sędziów - nie będzie p. Szewczenko, a jakiego powodu tłukę już dłuższy czas.
Z nowych sędziów jest p. Świsulska, p. Szulc. Dlaczego?? Raz, sędziowie z Ukrainy (niektórzy) nie mają uprawnień na całą grupę, dwa - w niektórych rasach było zbyt dużo psów, żeby je dać do jednego sędziego. Przykład? Ring I sobota, p. Anna Bogucka - leonberger, duży szwajcarski i berneńczyk - razem 100 psów. W planie miała jeszcze wszystkie mastify długowłose. I co, mieliśmy jej dać 140-150 psów na jeden dzień, a drugiemu sędziemu 30?
Bez przesady - raz to niewykonalne do sędziowania, dwa ciekawe jakie byłyby głosy wystawców, gdyby musieli czekać w stawce 150 psów ....
Szanujmy się nawzajem.

Zawsze jest napisane przy sędziach [B]proponowana obsada sędziowska[/B], a potem ilość zgłoszeń do poszczególnych ras weryfikuje plany organizatorów.

Bądźmy ludźmi, dla nas szukanie sędziego na ostatnią chwilę też nie jest łatwe. Nie każdy sędzia się zgodzi, więc zostaje ten co powie "tak, przyjadę".

A póki co zaglądajcie do skrzynek :)[/quote]

Właśnie, bądzmy ludzmi i szanujmy się wzajemnie. Ja mam zgłoszone 3 psy, mam wywalić przeszło 300 zł + dojazd i wszystko z tym związane na ocenę sędziego, do którego jechać nie chcę. Psy zgłosiłam ostatniego możliwego dnia i była cisza, teraz 10 dni przed wystawą dowiaduję się, że mam wywalić w błoto moje pieniądze. Sorry, ale to są jaja z wystawców i jak nie potraficie zorganizować tego lepiej, to się nie zabierajcie.
Jasne, zawsze organizator ma prawo weryfikacji planów a my mamy obowiązek za to zapłacić, czy nam się zweryfikowane plany podobają czy nie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Każdy ma trochę racji. W sumie osoba sędziego jest bardzo ważna nie tylko ze względu na patie i antypatie ale i wnioski na Ch. nie wspominając o uprawnieniach... Na szczęście :P to "nasza" pierwsza wystawa :) (tzn moja i Jazz ;) ) .

CZekam na potwierdzenie niecierpliwie :)

Link to comment
Share on other sites

Numerki będą do odebrania w sekretariacie wystawy - na podstawie potwierdzenia i dowodu wpłaty. Na wielu wystawach się to praktykuje :cool3:.

A co do zmiany sędziego - no wybaczcie, ale choroby czy właśnie zawieszenie w prawach sędziego są czynnikami nie do przewidzenia. Ewentualne pretensje można mieć do Pani Szewczenko tylko i wyłącznie, a nie do organizatorów.

Link to comment
Share on other sites

[B]pumilo[/B], ja nie rozumiem Ciebie. To co mieliśmy jednak wbrew info z FCI i ZG zapraszać p. Szewczenko? Przecież w sytuacji kiedy sędziego zawieszają w styczniu ocena od takiego sędziego jest nieważna - to raz. Dwa - nam zawieszonego sędziego nie wolno zaprosić. Jak planowaliśmy obsadę to nie była zawieszona bo to był sierpień !
Każdy Oddział sobie zastrzega, że obsada sędziowska może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatorów. I jak Ci się zmiana wszędzie gdzie jedziesz to zawsze takie pretensje ? Przecież wypełniając zgłoszenia akceptujesz te warunki :) i jednocześnie oświadczasz, że znasz Regulamin Wystaw.
Więc z pretensjami proszę do p. Szewczenko, a nie do Organizatorów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Numerki będą do odebrania w sekretariacie wystawy - na podstawie potwierdzenia i dowodu wpłaty. Na wielu wystawach się to praktykuje :cool3:.

A co do zmiany sędziego - no wybaczcie, ale choroby czy właśnie zawieszenie w prawach sędziego są czynnikami nie do przewidzenia. Ewentualne pretensje można mieć do Pani Szewczenko tylko i wyłącznie, a nie do organizatorów.[/quote]

Kasę mam zapłacić organizatorowi a nie pani Szewczenko.

Jedynym czynnikiem do przewidzenia jest zawsze to, że organizator niezależnie od tego czy warunki zmieniły się czy nie wymaga zapłaty za coś czego nie chcę.

Link to comment
Share on other sites

A może dobrym rozwiązaniem byłoby podawanie zastępczych sędziów, którzy w razie takich przypadków jak z p. Szewczenko, "wskakują" na jej miejsce?
Nie wiem sama, bo mnie nigdy się to nie zdarzyło, na razie nie mam sędziów, do których nie chcę jeździć, więc mi to obojętne, ale tak tylko nasuwam pewne myśli ;)

Atik :modla: DZIĘKUJĘ, Ty tam już wiesz za co :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Han, mimo zmiany sędziego, jedziesz, tak?[/quote]

[B]Oczywiście , że jadę[/B], już sie nie mogę doczekać. Musiałam trochę ponarzekać ale zmianę sędziego przeżyję, chociaż przyznaje z trudem.:placz:

Co do zmiany sędziego to oczywiście trudno mieć pretensje do Organizatorów za to, że ktoś jest zawieszony. Mnie tylko szkoda, że pani Szulc nie "wskoczyła" w zamian za zawieszoną sędzinę ale w zamian za sędzinę która przyjedzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Numerki będą do odebrania w sekretariacie wystawy - na podstawie potwierdzenia i dowodu wpłaty. Na wielu wystawach się to praktykuje :cool3:.

[/QUOTE]
hehe ale podobno WSZYSTKIE psy, ktore są przyjęte na wystawę MAJĄ tę wystawę opłaconą, więc po co dowody zapłaty ? :crazyeye::cool1:
Przecież podstawą przyjęcia psa, było OPŁACENIE wystawy do 15.01.08 ;)

Link to comment
Share on other sites

A dostał już ktoś pocztą potwierdzenie ? ja zapłaciłam i zgłaszałam mailem. z tego co pamietam to w mailu zwrotnym wysłanym automatycznie bylo ze potwierdzą jeszcze raz przyjecia psa w innym mailu. drugiego maila nie dostalam i pocztą też nic. zaczynam się denerwować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boberek']A dostał już ktoś pocztą potwierdzenie ? ja zapłaciłam i zgłaszałam mailem. z tego co pamietam to w mailu zwrotnym wysłanym automatycznie bylo ze potwierdzą jeszcze raz przyjecia psa w innym mailu. drugiego maila nie dostalam i pocztą też nic. zaczynam się denerwować.[/quote]

A w wykazie wystawców jesteś?

Link to comment
Share on other sites

A mysmy dostali juz oficjalne potwierdzenie!!!

Koperta rzeczywiście charakterystyczna, mapka dojazdowa, dużo istotnych informacji, ale po co potwierdzenie wplaty? Jolly zadała dobre pytanie: po co organizatorom potwierdzenia wpłaty, kiedy warunkiem przyjecia psa na wystawe było własnie wpłacenie (odpowiednio wczesniej!) żądanej kwoty?
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek i Jolly zadały dobre pytanie.

Na stronie Związku jest info:
[B][B][FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Verdana][B][/B][/FONT][/COLOR][/FONT][/B][/B]
[B][B][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]"Uprzejmie informujemy, że termin płatności oznacza dzień wymaganego wpływu na nasz rachunek bankowy (wg art. 454 par1 K.C przy rozliczeniu bezgotówkowych momentem spełnienia świadczenia jest dzień uznania rachunku bankowego wierzyciela).
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Opłaty za wystawę będą uznawane [COLOR=Red]wyłącznie na podstawie wyciągu bankowego[/COLOR]"

[/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/FONT][/B][/B][B][COLOR=#000000]To po co jeszcze dowód wpłaty?[/COLOR][B][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B][FONT=Verdana][/FONT][/B][/COLOR][/FONT][/B][/B][B][B][COLOR=#000000][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Asiaczku[/B] już odpowiadam.

[B]Raz[/B] - jest gro wpłat, gdzie ktoś wpłaca za kogoś i trudno dojść za kogo, ponieważ nie ma tam nawet rasy psa, a są inne nazwiska. Więc trudno taka wpłatę przypisać do konkretnego wystawcy.
[B]Dwa[/B] - nie wiem dlaczego, ale wiele osób wpłacało pieniądze przez pocztę, świadczą o tym dowody wpłaty z faxu, na których widoczna jest najlepiej pieczątka poczty, a reszta słabo czytelna. Tydzień temu została zaksięgowana wpłata przez pocztę wysłana przed świętami. Więc w takich przypadkach nie będziemy mieli wielu potwierdzeń księgowych.
[B]Trzy[/B] - na wszelki wypadek, ja brałam zawsze nawet jak wpłacałam wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...