Jump to content
Dogomania

Parwowiroza u 2letniego szczepionego yorka?


oleczka8877

Recommended Posts

Witajcie, zaczęło się od tego, że pies we wtorek zwymiotował niestrawiony pokarm.Potem już nic nie jadł we środę czyli wczoraj po południu nagle osłabł nie pił, ale wieczorem zjadł ryż z miesem. Dziś był bardzo słaby, gorący, drgawki...zrobu=ił biegunkę śmierdzącą bardzo...pojechałam do weta dostał dwa zastrzyki...Wróciłam minęło pare chwil wzięło go na wymiotowanie , wymiotował dużo razy biała pianą albo zółto białą...przy czy wydalił z wymiotami kawałek koszteczki takiej co mu kupiłam 5 cm ...wydalił kawałki dwa. żałuje , ze mu ją pokroiłam na pół nozem...to nie kość drobiowa, nie prasowana, takie coś małe ale strasznie twarde,,,nawet nie gryzł tylko połknął.Potem do weta dostal kroplówkę i przeciwwymiotny. Jakby żywszy się zrobił...ale znów zrobił biegunkę taką jakby zółtą galaretkę , strasznie śmierdzi. Już nie wiem czy to wirus czy kawałek tej kosteczki mu gdzieś zalega? Co robić?? Piesek teraz śpi. Lubię to Cytuj Multi cytowanie

Link to comment
Share on other sites

Zwymiotował całość tej kosteczki czy brakowało jakiegoś fragmentu. Jeśli gdzieś zalegała to mogło dojść do wgłąbienia jelit albo czegoś podobnego, ale to by trzeba psu usg i rtg zrobić. Szczepienie niestety nie daje 100% ochrony przed zachorowaniem, ale przebieg jest znacznie lżejszy. Jeśli pies jest nadal bardzo słaby potwierdź parwo, a jeśli wyjdzie ujemne to rób koniecznie badania - z jelitami nie ma żartów.

Link to comment
Share on other sites

Mi to bardziej wygląda na leptospirozę.

Czy pies szczepiony przeciw leptospirozie?

Pytam, bo niektórzy weterynarze oferują szczepionki bez leptospirozy twierdząc, ze tej choroby nie ma w miastach. Może w mieście nie ma, ale wystarczy, ze pojedziesz z psem do lasu, gdzie żyją dzikie zwierzęta, albo na wieś i pies będzie miał kontakt z woda stojącą, lub wolno płynącą czy kontakt z bezobjawowym nosicielem i już się zarazi

Link to comment
Share on other sites

Letospiroza też ma szczepienie. Rano jak szliśmy do weta szczekał aż z radości znaczy jak na spacer. Dostał kroplówkę i zastrzyki. Nie wymiotował i nie mial biegunki...wet mówił , że można mu dać troszkę jeść...ryżu z mięsem, jestem w domu, ale zaś piesek śpi...zmeczony...Gorączki nie ma. Co do tej kosteczki to fragmenciki dwa , ja mu to przekroiłam... myślę , ze to wszystko...chyba, że jszcze coś zostało.

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie mi jeszcze czy ta kroplówka jedna wystarczy teraz na dzień...czytam co ludzie mieli chore szczeniaki to im np dawali jeszcze podskóre...nawadnianie...piesek zjdał ze smakiem trochę ryżu z mięsem...zjadłby więcej nie wiem czy dać mu za 2h?trochę znów?

Link to comment
Share on other sites

Dziś pies dostal trochę kroplówki, bo był nawodniony. Nadal nie pije, nie ma wymiotów, biegunek. Wet juz nie dawał przeciwymiotnych, kazał pomału karmić. Piesek dostał trzy razy mieso z ryzem. I niedawno zrobił miękką kupę ,...śmierdzi jak te biegunkowate wcześniej...czyli lepiej mu nic nie dawać jeść?ehhhh

Link to comment
Share on other sites

Jeść dawaj po troszkę, piesek musi jelita opróżnić z resztek zawartości. Poprawa samopoczucia utrzymująca się pomimo ograniczenia leków to dowód, że mu się poprawia. Dostał kroplówkę, je gotowane to nie chce pić, bo mu nie potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli się boisz, że coś jest nie tak to zrób psu dodatkowe badania. Usg albo kontrolne badania krwi czy z wątrobą wszystko w porządku. Jeśli jest nienaturalnie senny to może warto zrobić profil elektrolitowy. Może kroplówki rozchwiały gospodarke elektrolitów?

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem przyda się iść do weterynarza, zrób badania krwi czy z narządami w porządku. Przełykanie śliny i oblizywanie się mogą świadczyć albo o Twoim przewrażliwieniu albo o odczuwanych przez niego mdłościach. To z kolei albo wina układu pokarmowego albo moczowego albo prozaicznego zapalenia górnych dróg oddechowych albo jakiegoś wirusa. Za dużo możliwości, za mało wykonanych badań, żeby można cokolwiek wykluczyć. Jeśli chodzi o badania krwi to warto na wątrobę, nerki, morfologia. A lekarz po zbadaniu może zasugerować coś dodatkowo.

Link to comment
Share on other sites

No,ale ostatni lek,a właściwie zastrzyk dostał w poniedziałek.Dziś jest środa dostał na troszkę za wysoką temp.zastrzyk i na ten katar taki białawy ...to chyba też synolux tylko w zastrzyku. I dotego tabletki synolux na 5dni...Chyba nic sięnie stanie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...