Jump to content
Dogomania

Piesek co mu jest?


Martti

Recommended Posts

Mój pies ciągle je trawę, a potem wymiotuje i ma problemy z wypróżnianiem się. Jak myślicie co mu dolega? Bello ma 9 miesięcy, umie siad, leżeć, podaj łapę i popros ale tylko z przysmakiem.
Na spacery chodzi tylko na smyczy, bo kiedy go puszczam to od razu ucieka i częstuje sie resztkami ze śmietnika. Pomóżcie!!! Najserdeczniej proszę o radę! Za wszelkie przekroczenia przepraszam

Link to comment
Share on other sites

Jest kilka powodów jedzenia trawy.

Ale w sytuacji,o której piszesz może to wynikać z tego,że zjada świństwa,które mu szkodzą.Je trawę by sprowokować wymioty i oczyścić żołądek z tego co mu zaszkodziło.

Nie spuszczaj psa ze smyczy zanim go nie nauczysz przychodzenia na przywołanie i ucz,że ma nie żreć świństw.

Różni ludzie nas otaczają,są tacy co wyrzucają kiełbasę naszpikowaną trutką na szczury albo haczykami wędkarskimi...

Link to comment
Share on other sites

Zachowuje się tak samo jak spacerujecie na smyczy i nie ma okazji zjeść żadnych cudów ze śmietnika? Jeżeli tak, to może szkodzi mu karma, przysmaki, albo cokolwiek innego, co dostaje do jedzenia.

Moim zdaniem przydałoby się wybrać do weterynarza, sprawdzić, czy z trawieniem u pieska wszystko w porządku (i wykonać np. badania kału, krwi).

Link to comment
Share on other sites

Martti, trawa to balast do lepszej perystaltyki jelit, wiec nie tylko na wymioty, a ciągoty do śmieci to mogą być jakieś niedobory we florze bakteryjnej w jelitach. Mogą- nie muszą. Zamiast trawy -np.marchew (tylko nie do suchej karmy i nie w tym samym czasie co sucha karma). Zamiast śmieci-żwacze wołowe albo jakiś suplement. Praca nad oduczaniem zżerania-oczywiście równolegle.

Link to comment
Share on other sites

moj pies je trawę gdy ma nadmiar kwasów żoładkowych, wtedy po kilku minutach od zjedzenia kilku kawałków  trawy wymiotuje żółcią.....  zaczełam podawać odrobinę mleka i problem ustał, pies mój po prostu cierpi na nadkwasotę. zimą jest gorzej bo nie ma trawy, także mleko w niewielkiej ilosci podawanie jest po porannym posiłku. 

Link to comment
Share on other sites

Moje psy natomiast zawsze, gdy idę z nimi na spacer rano, gdy jest poranna rosa, zra trawę jak dzikie i robią to tylko dlatego, że lubią zrec świeża, mokra trawę i nie kojarzą faktów, że będą musiały to zwymiotowac lub też pozbyć się tego droga dupna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...