Jump to content
Dogomania

Dolne kły chowają się w górnym podniebieniu oraz ułamany kieł


darva

Recommended Posts

Witam,

 

Mam 3-miesięcznego owczarka środkowoazjatyckiego. Podczas ostatniej wizyty u weterynarza, pani doktor zwróciła uwagę na fakt, że dolne kły chowają się w zagłębieniu, które znajduje się w górnej części szczęki. Stwierdziła, że może to w przyszłości prowadzić do wielu problemów wynikających z faktu, że pies może ranić sobie dziąsła. Ale uznała, że narazie należy obserwować i przede wszystkim poczekać aż pies zmieni zęby na stałe.

 

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem? 

 

Jak do tej pory żadne ranki się nie pojawiły. Dolne kły rzeczywiście wchodzą w zagłębienie w górnych dziąsłach. Ale to sprawia wrażenie, jakby tak właśnie miało być. Wgłębienia te nie są ani poranione ani nawet zaczerwienione.

 

Poczytałam trochę wątków na temat aparatów u psów. Oczywiście jeśli będzie taka konieczność to się na coś takiego zdecydujemy. Jednak trochę mnie to przeraża. A sam fakt, że pies będzie miał ewentualnie krzywy zgryz ani trochę mi nie przeszkadza. Pod warunkiem oczywiście, że nie będzie to negatywnie wpływało na jego zdrowie.

 

Kilka osób pisze o masowaniu dziąseł. Czy to rzeczywiście pomaga? I przede wszystkim jak to robić, żeby przyniosło efekt? Niestety moja weterynarz chyba nie ma zbyt rozległej wiedzy na ten temat. A może ktoś zna weterynarza w Olsztynie, którego mógły polecić?

 

No i mam jeszcze drugie pytanie, także dotyczące zębów. Dziś rano zauważyłam, że psina ma ułamany górny kieł. Jednak z tego co obserwuję nic go nie boli. Gryzie zabawki, apetyt ma ogromny (jak zawsze), jest wesoły. Czy powinnam coś z tym robić, czy po prostu się nie przejmować. W końcu to mleczak, więc za jakiś czas zostanie zastąpiony stałym zębem.

 

W załączniku wysyłam zdjęcie, na którym widać wszystko to, co opisałam. Czyli zagłębienie w gólnym dziąśle oraz ułamany kieł.

 

Z góry dziękuję z wszelkie odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...