Jump to content
Dogomania

Dwie sunie malunie, mamunia i córunia w BDT bardzo proszą o wsparcie na karmę i weta. Obie sunie mają wspaniałe Domy :)


elik

Recommended Posts

Będzie nam bardzo miło :)

Postaram się robić częste relacje foto, jeśli tylko czas mi na to pozwoli. Dogo okropnie utrudnia komunikację.

 

Ja u Nelci zalegam z foto relacją, niestety.

 

Co chwilę wyrzuca mnie z Dogo i wyskakuje error

Link to comment
Share on other sites

...

Co chwilę wyrzuca mnie z Dogo i wyskakuje error

Też tak mam :(  Przy określonym czasie dla dogo, znacznie zmniejsza to niestety ilość przejrzanych wątków, czy napisanie własnych postów. Dzisiaj tak jest cały dzień.

 

Link to comment
Share on other sites

Ależ ona jest słodka:)

Faktycznie cukiereczek:)

Słodka i całuśna i pomimo, że jeszcze nie kąpana, to sierść ma bardzo miłą w dotyku. Aż chce się głaskać :)

Tylko nie wiem czemu często się drapie pomimo, że była odpchlona zanim dotarła do mnie, ja też ją odpchliłam po tym jak zauważyłam, że się drapie, a i tak drapie się dalej. Nie widzę jakichś zmian na skórze, ale może ja nie wiem jak to miałoby wyglądać ? Nie miałam dotychczas psiaka z chorobą skórną.

 

Pięknie tam u Was Elu, bajkowo:)

Mała jak widać szybko poczuła się wspaniale:)

Te łapinki faktycznie krzywe.

Dziękuję Basiu :) Dużo roślin wymaga dużo pracy, ale kwiaty się odwdzięczają widokiem i zapachem :) Za domem mam warzywniak, ale tam to tylko praca, praca, praca, a jak pogoda niekorzystna, ro efekty marne. Ale i tak fajnie jest wyskoczyć za dom po jarzynkę do zupy, czy ogórki na mizerię bez chemii :)

 

Sciskam 

serdecznie  sciskam za malunkie krusztyneczki0heart.gif0heart.gif

Dziękujemy za obecność i serdeczności  :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam ze to jest parówka :)! Taka słodka malutka Króweczka parówkowata :D.

 

Ja też nie widziałam! "Zapałałam" z powodu łapek, a tu jeszcze doszła długość i krzywołapność przeze mnie... wielbiona! :)

 

Kocham Was Cioteczki :)

Link to comment
Share on other sites

Piękna jest i świetnie się prezentuje na tle wymuskanego ogródka Eli:)

Elu podziwiam ogrom pracy. tym bardziej,że to nie pod domem.

Ja sobie strzeliłam w kolano bo posadziłam kiedyś małe roślinki na skarpie.

Miały być do 1m a teraz mam landarę wysokości domu:( i na skarpie las...

Tniemy ale to i tak się rozrasta.

Miałam piękne hortensje ale krzaczki je zadusiły:(

Ale do rzeczy - sunia naprawdę klejnocik:)

Link to comment
Share on other sites

Piękna jest i świetnie się prezentuje na tle wymuskanego ogródka Eli:)

Elu podziwiam ogrom pracy. tym bardziej,że to nie pod domem.

Ja sobie strzeliłam w kolano bo posadziłam kiedyś małe roślinki na skarpie.

Miały być do 1m a teraz mam landarę wysokości domu:( i na skarpie las...

Tniemy ale to i tak się rozrasta.

Miałam piękne hortensje ale krzaczki je zadusiły:(

Ale do rzeczy - sunia naprawdę klejnocik:)

Kocham kwiaty, drzewa krzewy i wszelaką zieleń i chętnie miałabym ich znacznie więcej, ale już kasy na zakup i czasu na pielęgnację nie starcza :(

 

Sunia jest urocza. Całokształtem przypomina bigla, a łapeczki to z jamnika jak nic zdjęte :)

Jest bardzo żywa. Biegałaby cały dzień, gdyby tylko miała z kim. Moje psiaki są już do zabawy zbyt leciwe. Jeszcze Mała daje się wciągnąć w gonitwę 

 

https://www.youtube.com/watch?v=7oq-909yhn4

 

 

ale Binguś  już nie. Jego ulubionym zajęciem jest leżenie na tylnym siedzeniu w samochodzie. Gdy ktoś przechodzi obok ogrodzenia, to patrzy przez tylną szybę i szczeka. Tak może cały dzień :) Śmiejemy się z mężem, że samochód to jego buda.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cudak kochany, te łapki dodają jej uroku :)

Ja myślę, ze to konsekwencja niedoboru wapnia i innych składników w okresie wzrostu

Prawdopodobnie, ale zapomniałam zapytać weta - byłyśmy dzisiaj, bo te szwy nie dawały mi spokoju, no i dobrze, bo wet stwierdził, że nie są to nici rozpuszczalne i już dawno powinny być wyjęte. Zaczęły się wrastać w ciało i mała bardzo się wyrywała, jak je usuwał :( Musiało to ją boleć, wyrywała się, ale ani przez moment nie miała zamiaru gryźć.

Biedactwo :(  Broniła się już, gdy ją kładłam na pleckach na stole u weta. Widocznie miała w pamięci złe przeżycia, bo w domu nieraz kładłam ja ma pleckach, żeby pogłaskać brzucho i sunia się poddawała, nie broniła się.

Rozmawiałam z Basią a propos szczepienia p/wściekliźnie. Podobno była zaszczepiona w schronie i mają przysłać Basi książeczkę. Poczekam więc do 2 tygodni i jeśli przyślą książeczkę wraz z zaświadczeniem o szczepieniu to super. Pozostanie szczepienie p/wirusówkom. Ale sama książeczka nie wystarczy. Jeśli nie przyślą także zaświadczenia, to trzeba będzie obie sunie zaszczepić p/wściekliźnie. Zaświadczenie musi być.

Ponieważ pomimo dwukrotnego odpchlenia, sunia nadal się drapała dość intensywnie w okolicach karku, poprosiłam weta o sprawdzenie, czy nie ma jakiejś dermatozy - ja nie potrafię tego ze stu procentową pewnością ocenić. Choroby skóry nie stwierdził, ale zauważył, że właśnie w okolicach karku ma łupież. Sprawdził gruczoły okołoodbytowe i okazało się, że są przepełnione. To może powodować łupież. Byłam zdziwiona więc wyjaśnił mi, że gdy gruczoły są przepełnione, to ich zawartość przedostaje się do organizmu i podtruwa go, powodując podrażnienie skóry i w efekcie łupież. Ja to swoimi słowami przekazuję, bo nie pamiętam jego fachowych określeń.

Umówiłam się z wetem, że do dwóch tygodni dam mu znać, czy będę szczepić sunię tylko p/wirusówkom, czy także p/wściekliźnie. Koszt wyjęcia szwów to 15,00 zł, ale nie płaciłam. Zapłacę razem ze szczepieniem. Ten wet, który opiekuje się wszystkimi moimi tymczasami, gdy mieszkamy na działce i jak nie mam kasy, to spokojnie czeka jak będę miała i zapłacę :) Dobrze jest mieć takiego weta w zanadrzu :) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...