Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Hej hej szanuceromaniacy :)
Mam prośbę.
Obiecałam znajomym pomoc w znalezieniu hodowli sznaucera olbrzyma (maśc obojętna, choć preferowany czarny ;)). Ja się w tej rasie za bardzo nie orientuję, a znajomi jeszcze mniej - ich poprzedni sznaucer nie miał rodowodu, więc sprawy hodowlane są im obce.
Moglibyście polecić jakieś warte wzięcia pod uwagę hodowle?

Znajomi chcą psa do sportu, nie mierzą może w mistrzowstwa świata, ale chodzi o to, żeby pies miał wszystkie popędy na miejscu... Więc chcą szczeniaka po rodzicach szkolonych, minimum IPO1.
No i wazne, żeby pies był zdrowy, więc rodzice muszą być przebadani, HD, ED - to oczywiste. Podpowiecie, jakich jeszcze badań powinni wymagać, na co jeszcze bada się sznaucery?

I czy w ogóle znalezienie takiej hodowli w Polsce jest realne?
Z góry dzięki za pomoc :)

Aaaa i czy jest jakies sznaucerowe forum, sznaucerowy portal?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
I czy w ogóle znalezienie takiej hodowli w Polsce jest realne?
Z góry dzięki za pomoc :)

Aaaa i czy jest jakies sznaucerowe forum, sznaucerowy portal?
[/QUOTE]

..nawet bardzo realne,zacznij od wyszukiwarki:razz:
Co do forum to jestes na nim:lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='asher']Hej hej szanuceromaniacy :)
Mam prośbę.
Obiecałam znajomym pomoc w znalezieniu hodowli sznaucera olbrzyma (maśc obojętna, choć preferowany czarny ;)). Ja się w tej rasie za bardzo nie orientuję, a znajomi jeszcze mniej - ich poprzedni sznaucer nie miał rodowodu, więc sprawy hodowlane są im obce.
Moglibyście polecić jakieś warte wzięcia pod uwagę hodowle?

Znajomi chcą psa do sportu, nie mierzą może w mistrzowstwa świata, ale chodzi o to, żeby pies miał wszystkie popędy na miejscu... Więc chcą szczeniaka po rodzicach szkolonych, minimum IPO1.
No i wazne, żeby pies był zdrowy, więc rodzice muszą być przebadani, HD, ED - to oczywiste. Podpowiecie, jakich jeszcze badań powinni wymagać, na co jeszcze bada się sznaucery?
[/QUOTE]

Z tego co sie orientuje istotne sa rowniez testy psychologiczne,czy rzeczywiscie podaje sie im szczeniaki,tego nie wiem..

Link to comment
Share on other sites

Maxxel, Ty chyba nie zrozumialeś pytań Asher albo nie wiesz o czym piszesz. Wyszukiwarka nic tu nie da. :diabloti::diabloti::diabloti:

A jesli chodzi o testy psychiczne dla szczeniat - jeśli rodzice nie maja predyspozycji (ani zadni przodkowie), nie byli dobierani i selekcjonowani pod katem okresloego typu pracy - to przepraszam, ale po kim te szczeniaki miały to odziedziczyc?? W takim przypadku, szansa na to, ze w miocie trafi sie szczeniak o okreslonym pożądanym charakterze równa jest wygraniu 6 w totka.

Asher, napisz może do Karoliny Lutomskiej - jej Ontario ma IPO1, a poza tym może będzie wiedziała, kto ma psy szkolone w kierunku sportu lub sam je w tym kierunku szkoli (możesz tez napisac do Czarnych Gwiazd). Oni bardziej "siedzą" w olbrzymach.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Maxxel, Ty chyba nie zrozumialeś pytań Asher albo nie wiesz o czym piszesz. Wyszukiwarka nic tu nie da. :diabloti::diabloti::diabloti:
[/QUOTE]

Daruj sobie ten protekcjonalizm.Wyszukiwarka pozwolila by dziewczynie zorientowac sie w ilosci hodowli olbrzymow w Polsce(bo mniemam na jej terenie bedzie zamykac swoje poszukiwania..)Na tego typu forum kazdy albo bedzie sie sam reklamowal lub wskazywal zaprzyjaznione hodowle.Dobrze jezeli spelnia oczekiwania..Trudno o obiektywizm.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
A jesli chodzi o testy psychiczne dla szczeniat - jeśli rodzice nie maja predyspozycji (ani zadni przodkowie), nie byli dobierani i selekcjonowani pod katem okresloego typu pracy - to przepraszam, ale po kim te szczeniaki miały to odziedziczyc?? W takim przypadku, szansa na to, ze w miocie trafi sie szczeniak o okreslonym pożądanym charakterze równa jest wygraniu 6 w totka.
[/QUOTE]

Teraz to chyba Ty nie masz pojecia o czym mowa..:lol:Prawdopodobnie jezeli kryjesz psa,lapiesz co popadnie..Zawsze wydawalo mi sie,ze poza eksterierem w kojarzeniu pary istotne znaczenie ma rowniez psycha potencjalnych rodzicow!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Maxxel, ty naprawde nie zrozumiałes jakiego szczeniaka szuka Asher. Przeczytaj raz jeszcze pierwszy post Asher.

Ahser zaraz Ci wysle PW.[/quote]

Przeczytalem bardzo dokladnie,z tego co wnioskuje szuka psa aktywnego..
Do jakiego sportu nie wiemy.Jezeli agility ,zastanowil bym sie nad inna rasa,ale to nie moja sprawa.W tym momencie nie rozumie twojego zacietrzewienia.Bo nie wiem czy chodzi Ci o testy psychiczne(chyba bez laski sznaucer olb.musi byc im poddany..)czy o ta wyszukiwarke??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Przeczytalem bardzo dokladnie,z tego co wnioskuje szuka psa aktywnego..
Do jakiego sportu nie wiemy.Jezeli agility ,zastanowil bym sie nad inna rasa,ale to nie moja sprawa.W tym momencie nie rozumie twojego zacietrzewienia.Bo nie wiem czy chodzi Ci o testy psychiczne(chyba bez laski sznaucer olb.musi byc im poddany..)czy o ta wyszukiwarke??[/quote]
[B]Maxxel[/B], jednak nie czytałeś ;) Wyraźnie napisałam o wymaganiach wobec rodziców szczeniaka, gdzie wymieniłam nazwę sportu.
Przetestowanie szczeniaka z miotu (bo o tym chyba najpierw pisałeś?) to jedno. Ale znalezienie miotu, który w ogóle warto będzie przetestować to drugie. I ja na razie jestem własnie na etapie poszukiwań takiego miotu.
A, że rodzice będą mieli zdane testy psychiczne? To niestety żadna miarodajna informacja, biorąc pod uwagę, jak w Polsce wygląda zdawanie takich testów - ogólnie pisząc zda wszystko, co nie ucieknie w popłochu z placu :evil_lol: Stąd wymóg zdanych przez rodziców egzaminów - z przyzwoita punktacją oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Przetestowanie szczeniaka z miotu (bo o tym chyba najpierw pisałeś?) to jedno. Ale znalezienie miotu, który w ogóle warto będzie przetestować to drugie. [/QUOTE]

Pytalas co jeszcze poza badaniami w kierunku dysplazji.Napisalem wiec,ze prawdopodobnie wymagane sa testy psychiczne(w rozumieniu chodzilo o
rodzicow)

[QUOTE]I ja na razie jestem własnie na etapie poszukiwań takiego miotu. [/QUOTE]

..stad sugestia abys wrzucila olbrzyma na wyszukiwarke co jako laika w tej rasie zaznajomilo by Cie z hodowlami na pierwszy wizus:razz:

[QUOTE]A, że rodzice będą mieli zdane testy psychiczne? To niestety żadna miarodajna informacja, biorąc pod uwagę, jak w Polsce wygląda zdawanie takich testów - ogólnie pisząc zda wszystko, co nie ucieknie w popłochu z [/QUOTE]

Nie wiem jak sie zdaje takie testy w Polsce...
Rzeczywiscie nie zauwazylem,ze chodzi ipo1

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']..stad sugestia abys wrzucila olbrzyma na wyszukiwarke co jako laika w tej rasie zaznajomilo by Cie z hodowlami na pierwszy wizus:razz:[/quote]
Od tego zaczęłam ;) Niestety wiele nie znalazłam... Stąd mój post tutaj.

[quote name='maxxel']Rzeczywiscie nie zauwazylem,ze chodzi ipo1[/quote]
[U]Co najmniej[/U] IPO1 ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Na tego typu forum kazdy albo bedzie sie sam reklamowal lub wskazywal zaprzyjaznione hodowle.Dobrze jezeli spelnia oczekiwania..Trudno o obiektywizm.[/quote]

Nie zgodzę się z Tobą. Obiektywizm wyjdzie tu bardzo prosto - wystaczy przez jakiś czas dokładnie pośledzić wyniki wystaw, poczytać katalogi wystawowe, a potem zasiąść do internetu i zgłębić wiedzę. Przewijające się pewne przydomki psów wystawianych, ich przodków, osiągnięcia psów o czymś obiektywnie i dobitnie świadczą.

Link to comment
Share on other sites

Weszka, masz racje - prawie :) Psów spełniajacych wymagania opisane przez Asher jesli chodzi o szkolenie będzie w Polsce bardzo niewiele. Jest troche sznaucerów majacych IPO 1, duuuuuuuuuuzo mniej IPO 2, a IPO 3 to naprawde nieliczne. I w takim wypadku przydomek (pochodzenie) bedzie mysle drugorzędny (choc prawdopodobieństwo powtarzania sie przydomka duzej hodowli bedzie rzecz jasna wieksze).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...