Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

Postanowiłem stworzyć ten topic, aby móc pogadać sobie luźno, nie zawsze na temat sznaucerków, ale także o naszych zwykłych sprawach :D Wszyscy właściciele sznaucerów koniecznie muszą się tu udzielać :P

Justa, Madzior-ka, Ella i cała reszta - czekam na Was!!! 8)

Ja powiem tyle, że dziś idę do fryza z psiakolem najpierw musze go zmeczyc :x

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

to może ja tu coś napisze.

Jak mam zmienić login na inny ale żeby powiadomienia przychodziły na stary adres mailowy.

Bo ella tak jakoś się wpisało a przeważnie używam innej ksywki.

A co do psiaków to figa wykąpała sie dziś w strumyku,ale sierść ma taką jakąs nieprzemakalną bo otrzepała się i prawie wody na niej nie było.

Srtumyk chciała przeskoczyć ale brakło już smyczy i bęc w sam srodek...

Pozdrawiam wszystkich sznaucermaniaków.

Link to comment
Share on other sites

Nio to widzę, że ja też jestem zaproszona do konwersacji:) Fajniuchno!!!!

JA byłam dzis z moim piechem u fryza, wygkląda jak szczurko, ale mnie sie podoba, jest taka chudziuteńka:) Ale energia nadal ta sama, jak wracaliśmy mało łap nie połamała biegając w tą i spowrotem 8)

Baster, musisz po prostu zmniejszyć zdjątko do takich rozmiarów, żeby nie przekraczało 80 pikseli... ja to robiłam w photo editorze, ale w paincie tez można:) W razie jakichs komplikacji zgłoś się do mnie na priva, w tedy na pewno postaram się cuś zrobić... albo poproś MAtta, który już nie raz komuś zdjątka wstawiał na forum... przynjamniej tam mi się zdaje:)

Meggy, ja sie jakos nie wkręciłam w tamto forum... :roll: nawet nie wiem które to, z resztą jeśli o mnie chodzi to moge pisać tutaj. podoba mi się tutaaaaaj!!!!

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

A ABI taki niespokojny byl, w nocy prawie nie spal, teraz szaleje, ale juz chyba w porzadku. Trząsł się na początku, ale już się chyba przyzwyczaił. 8) Chudzina, ale już wygląda jak dorosły sznaucerek :D

Justa, a ty podczas strzyzenia jestes z GALĄ, czy wychodzisz gdziesz i wracasz jak juz po?? Ja pierwszy raz byłem, a teraz na poczatku bylem, ale strasznie zaczal sie wiercic to wyszedłem jak wrocilem bylo po i fryzjerka mowila ze byl spokojny. 8)

Baster: Ok już zmniejszam go, tylko powiedz czy mam wrzucic na swoj server i podac ci link, czy przeslac ci zmniejszone zdjecie, a ty wrzucisz ze swojego kompa??

Link to comment
Share on other sites

super ten topic...i na dodatek jestem zaproszona;)) erch dzieki.... no a u nas postaremu ale dzisiaj Deniskowi kupilam smyc automatyczną zeby mógł sobie bardzioej pobiegac na smacerkach bo jeszcze go nie spuszczam bo nie zawsze reaguje, a czy waszepsiaki tez szczekaja na wszystkicj? mój juz zaczyba... jak ludzie idą to musie se chociaz raz szczeknąć, ale mnie to nie przeszkadza - slicznie szczeka;)) przynajmniej nie piszczy jak oies mojej sasiadki. ja za jakis tydzien jade do fryza pierwszy raz ciekawe jak bedzie wygladał;)) a jedzie ktos zwas na wystawe w katowicach 20 marca? wiem ze o 10:00 są sznaucerki i chyba sie wybiore i moze nawet tam ostrzyzemy bo podobno mozna, bedzie ktos z was wystawiał? bo chętnie bym zobacyzła którrgoś z pupili forumowiczów.. pierwszy raz pojade na wystawe i bardzo sie ciesze (oczywiscie nie bede wystawiac tylko ogladac), ale denisiaka tez chyba wezme, mozna wziac psa jak sie nie wystawia? płaci sie za wstep?

Link to comment
Share on other sites

super ten topic...i na dodatek jestem zaproszona;)) erch dzieki.... no a u nas postaremu ale dzisiaj Deniskowi kupilam smyc automatyczną zeby mógł sobie bardzioej pobiegac na smacerkach bo jeszcze go nie spuszczam bo nie zawsze reaguje, a czy waszepsiaki tez szczekaja na wszystkicj? mój juz zaczyba... jak ludzie idą to musie se chociaz raz szczeknąć, ale mnie to nie przeszkadza - slicznie szczeka;)) przynajmniej nie piszczy jak oies mojej sasiadki. ja za jakis tydzien jade do fryza pierwszy raz ciekawe jak bedzie wygladał;)) a jedzie ktos zwas na wystawe w katowicach 20 marca? wiem ze o 10:00 są sznaucerki i chyba sie wybiore i moze nawet tam ostrzyzemy bo podobno mozna, bedzie ktos z was wystawiał? bo chętnie bym zobacyzła którrgoś z pupili forumowiczów.. pierwszy raz pojade na wystawe i bardzo sie ciesze (oczywiscie nie bede wystawiac tylko ogladac), ale denisiaka tez chyba wezme, mozna wziac psa jak sie nie wystawia? płaci sie za wstep?

To zupelnie jak moj :D JA też mam automatyczną, ale niestety jeszcze nie umie przychodzic na komende a caly czas go ucze :( Mój też miał takie początki :D Ja niestety nie jade do Katowic (za daleko), a z tego co wiem można wejść z psiakiem niewystawowym... Robią tak nawet hodowcy, ktorzy w przyszlosci chca wystawiac psa a na razie chcca oswoic z tlumem ludzi i tlumem psow. Chociaz ja wybieram sie na druga wystawe w swoim zyciu w kwietniu :lol: to psiaka nie wezmę, bo bede sie meczyl tylko :cry:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie co do szczekania. Figa już też zaczyna szczekać ale mam wrażenie ,że przechodzi mutacje bo ten szczek nie jest taki czysty.Barwa głosu raczej gruba , że tak to nazwe.Najbardziej się boje żeby to nie przeszło jej w piskliwy i skowytliwy jazgot bo to byłby koszmar............

Czy znacie jakąś stronke gdzie jest dokładniutki wzorzec sznauci.

Kiedyś byłem na takiej str. gdzie wszystko było opisane(chyba www.sznaucermania.com)ale nie moge tego znalesc .Tam był bardzo dokładny opis i czytelny dla laika .

Widze ze sezon strzyżeniowy rozpoczęty a moja Figa jakaś taka mało zakudlona tzn łapy i zad i przedpiersie mocno kudłate ale grzbiet raczej gładziutki

A poza tym idzie chyba wiosna... :D :D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ja nazywam sie marysia, a nick Baster pochodzi od imienia mojego pieska :D Matt wielkie dzieki :) tylko powiedz mi dokładnie co dalej mam teraz zrobić ???bo nie mam pojęcia...

A u nas w krakowie też piękna pododa, w końcu wiosennie! :P

Link to comment
Share on other sites

Madzior_ko ja będę na wystawie w katowicach ale jako widz, Baster ma w tym czasie wolne od wystaw :wink: I sznauecry są porozrzucane po różnych ringach i oceniane w innych godzinach np jednym ringu sa sznaucery mini pieprz i sól razem z czarno srebrnymi i pieprz i sól wchodzą na ring dopiero o 12, na drugim ringu są osobno miniaturki czarne oceniane od godziny 10 , a na jeszcze innym sa mini białe , olbrzymy i średnie oceniane jak zwykle na końcu to jest koło 14.

A jeśli chodzo o branie psa na wystawe to jest to teoretycznie zabronione i nie mozna afiszować się wchodząc z niezgłoszonym psem , tylko trzeba go po prostu jakoś przemycić...co w przypadku mini nie będzie aż takie trudne! :wink:

pozdrawiam marysia i basterek

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale tam chyba głównie idzie o sznaucerach my tu chcemy tez o innych sprawach :D

Baster: Więc wszystko gra! :D Nie ma za co dziękować. A w emblemacie, jednak wygląda tak jakoś większy :wink:

Muszę zrobić nowe zdjęcie mojemu pieknemu i ostrzyzonemu psiakowi :P

Link to comment
Share on other sites

Nio więc to znowu ja:) Nie wiem jak Wy ale ja chce tutaj zostac i podoba mi sie w tym pościku:)

Ja sie w kwietniu wybieram na wystawę, bo będzie chyba w Wawce, przynajmniej tak słyszałam. Ale bez psa, nie chcę żeby była wystawowa bo po pierwsze ja sie kompletnie w tym nie orientuję, po drugie nie kupowałam jej z tą myślą i po trzecie ona sie kompletnie na ring nie nadaje-wulkan enerii i ni umie stac dłużej w jednym miejscu!!! Ale jako widz chętnie pójdę i pooglądam śliczne pieski i baaardzo cierpliwych właścicieli:)

Co do fryzjera, to ja nie bylam ani przy pierwszym ani przy drugim, bo wstedy pies starszliwie sie wierci... MAmy bardzo symplatyczna fryzjerkę, która tak nam poradziła. A tak wogóle to przy pierwszym strzyżeniu wogóle z GALĄ nie pojechałam, bo miałam nogę skręconą ;).

Mnie tam sie podoba, nie ma zbędych kłaków, ma ktrótkie włosy na łapach i widać jej oczka!!! A ogonek taki chudziuteńki się zrobił ;) Łańcuszek... hmmm... chyba wszystkie psy ładnie w łańcuszkach wyglądają, a szczęgónie to te krótkowłose (nio i ostrzyzone)\

Ja niestety nie mam czym zrobić zdjątek, bo nie mam apartau cyfrowego, a takim zwykłym to sie nie opłaca, bo i tak sknera nie mam:( Kurcze... Ale nic, jakoś to może przeżyję!!!

Mój pies nie szczeka, no prawie, szczeka tylko na mojego sąsiada z przeciwka, który NIGDY sie do niej nie odezwał. Więc jak tylko go zobaczy, albo usłyszy na klatce zaczyna warczeć, burczeć a później ze 3 razy sobie szczeknie:) NA przechodniów nie szczeka i jest raczej nieufna (ale to dopiero od niedawna) wreszcie zaczyna sie w niej budzic prawidziwy szanucor!!! Za to po prostu ubóstwia sąsiada spod nas!!! To jest prawdziwa miłość!!! JAk go zobaczy to mało się nie udusi, tak sie do niego rwie, a pozniej skacze, biega wokół niego, istne szalenstwo!!! Tyle, że facet jest naprawdę w porządku, bo koffa nasza GALCIĘ i za każdym razem ją chwili, głaska itp. Nie dziwne, ze psinka mu się odwdziecza:) Pies wyczuje...;)

Mielismy pisac o innych sprawach niż szaucery, ale hmmm... ja nie mam pojęcia o czym na przykład?!?!?! Może ktos mi podpowie?!?!?!

Just@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Justa: Nie wiem o czym rozmawiać :P

Z mojego tez powoli robi sie sznauciorek prawdziwy :P Szczeka na obcych i warczy. A ile Justa GALA ma miechów?? :wink:

Kude musimy cus wymyślić, bo ten post w końcu powstał z myślą o rozmawianiu NIE TYLKO o psach... :roll:

GALA 11 marca skończyła 10 miesięcy:)

Mój pies nie szczeka i nie warczy na ludzi, ale raczej sama nie pochodzi, nie wita sie z każdym przechodniem, wyraźnie stała sie bardziej nieufna!!! Jednak jest kilka osób z mojego osiedla, których z daleka wita, ale to naprawde garstka. Często ludzie sie nad niea nachylają chca pogłasiac czy costakiego, ale ona odskakuje i raczej siie przygląda niż garnie do ludzi:)

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...