Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[quote name='malawaszka']Bolutek ma astmę :roll: ale kamień z serca mispadł, że nie ma żadnych guzów w płucach - tylko są dość mało wydolne, ale z tym da się żyć przy odpowiednim prowadzeniu i wspomaganiu ;)[/quote]
Biedulek, ale najwazniejsze tak jak piszesz, ze nie ma guzkow w plucach, jak najwiecej zdrowka dla niego :).

Link to comment
Share on other sites

spoko spoko :loveu: koleś dostał leki i czuje się chyba super chociaż mam wątpliwości czy te leki nie podziałały na niego euforycznie :evil_lol: bo coś baaaardzo żywiołowy się zrobił - zwłaszcza dostaje napędu jak ktoś do kuchni idzie :lol: wtedy to leeeeciiiii jak wariat i obija się o ściany bo mu się odległości mieszają przy takich prędkościach ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny i chlopaki ,co byscie mi polecali na wystawe ?
Łancuszek czy ringowke?
Ja widze takie kloporty z ringowka ,ze wcina sie w szyje szczegolnie mlodym ,niespokojnym psom.
Bioac pod uwage temperament Bianki i to ,ze wyjela ostatnio glowe z obrozy bedac w ZK ,troche tej ringowki sie boje.
Podzielcie sie doswiadczeniem ,prosze :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']A glowy Ci nie wyrywa ?Tego sie boje ,ze cos jej odpali ,cofnie sie i ...wstyd,bo ucieknac to nie ucieknie .[/quote]

Sądzę, że Twoje rozterki są słuszne. Bądź jednak dobrej myśli i raczej zdecyduj sie na ringówkę. Ja też miałam takie kłopoty przed pierwsza wystawą, ale dobrzy ludzie pomogli. Jeżeli pies jest wystawiany na ringówce już ten sam fakt daje sędziemu sygnał, że pies jest dobrze ułozony i przygotowany do występu. Kolor ringówki powinien być jak najbardziej zblizony do koloru sierści. Kontrastowy kolor przecina optycznie szyję i skraca ją. Z mojego doświadczenia (sznauceromaniaka średniego) wiem, że najlepsze są ringówki płaskie (plecione), które tylko o parę złotych są droższe. Okrągły sznurek zbyt wpija się w szyję. Bardzo ważny jest metalowy zacisk ringówki, musi dobrze ją blokować, wtedy nie ma ryzyka rozsunięcia się i psia mordka nie wyłazi przez nią. Trochę cierpliwości i ćwiczeń nagradzanych smakołykiem i będzie bardzo, bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie o to pytam.Bo normalne ringowki maja taki jakby zacisk ,ktory czasem przesuwa sie w gore i teoretycznie ,w chwili zagapienia wystawiajacego ,pies moze wyjac glowe.
I sredniak jest silniejszy niz miniaturka ...ale racje masz Beluta ,ze jest to jakis sygnal dla sedziego o przygotowaniu psa...
Rozumiesz Orsini ,chce ladnie zaprezentowac psiaka a jednoczesnie widzialam jak psy oswobadzaja sie na ringu z tych cienkich smuyczek/ringowek i o to pytam co w takim razie lepiej kupic jak pies energiczny i pierwsza wystawa.
Na pewno Bianka bedzie troche sploszona...
Przed chwila zrobilam sobie prowizoryczna ringowke z linki i kolka od kluczy.I nie wiem czy to nie jest pomysl ,tylko linke ozdobna kupic.Bo chodzi o to zeby koniec rongowki tworzyl petle zaciskowa jak lancuszek.
A co masz na mysli Beluta piszac "plaskie ringowki ,plecione" ?
Ja do tej pory widzialam tylko takie plaskie ze skorki ? Sa inne ?

Link to comment
Share on other sites

Beluta, oczywiście masz rację :lol: ale pamiętaj, że Bianka jest bardzo młodziutką suczką i to będzie jej pierwsza wystawa. Ja myślę, że gdybym dalej wystawiała, to robiłabym to na łańcuszku. Ewentualnie na ringówce z grubego sznura (nie tej cieniźnie, która prawie przecięła mi rękę :diabloti:) koniecznie z solidnym ogranicznikiem (chociaż takich - te parę lat temu - nie widziałam). Zdecydowanie na pierwszą wystawę proponowałabym łańcuszek albo grubą ringówkę. A może nawet estetyczną, cienką, czarną obrożę... Jak Magda zobaczy, jak się Bianka zachowuje, to na następną wystawę już się zaopatrzy odpowiednio ;)

Magdo, co do kółka od kluczy, to ja jednak miałam na myśli coś o ograniczonym zacisku. Bo jak Bianka się spłoszy i ją przydusisz, to może spanikować...

Link to comment
Share on other sites

Dusic jej nie chce zedecydowanie ,ten sznurek z kolkie to tylko domowy patent :-)
A moze Orsini mozesz polecic firme lub ew. stronki gdzie sa ringowki i ja sobie popatrze.Twoj Wiktorek to juz doswiadczony wystawowo piesek, to z pewnoscia patrzysz inaczej na ringowki niz ja ,nowicjusz :-)Ale widze ,ze pamietasz takie same ringowki jak ja czyli samo- otwierajace sie.Nie raz patrzylam na ludzi jak caly czas wystawiajac psa walczyliz tym cholerstwem :-)
Znowu lancuszek troche mi nie pasuje ,choc jest dobra opcja( bezpieczna ) , bo moze wygladac na to ,ze nie umiem psa opanowac.A moze za bardzo sie przejmuje :-) ale milo tak poplanowac.
A czy do czarnego psa moge miec czarne spodnie czy powinno byc kontrastowo ?

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawde wybor ringowki czy lancuszka zalezy od charakteru psa. Poniewaz Bianka jest jeszcze mloda i niedoswiadczona wybralabym dla niej raczej ringowke( lancuszkiem latwiej zniechecic psa mozna szarpnac lancuszke sie zacisnie i pozostawi w psiej glowie zle wspomnienia). Na poczatek kup ringowke raczej taka tansza bo podejrzewam ze jeszcze pare razy ja zmienisz:) i plaskim przekroju( bardzije przypomina obroze) i nie jakas super gruba bo to nieladnie wyglada.
Ja osobiscie kazdego swojego psa wystawaiam na czyms innym: samca olbrzyma na lancuszku bo jest silny i bywa agresywny do innych samcow i musze nad nim miec kontrole i czasem mu przypomniec kto tu jest gora:)), suke olbrzymke moge wystawiac na czymkolwiek jej milosc do pokazywania sie jest tak wielka ze i na sznurowadle by sie pokazal ale uzywam dla niej ringowki o okraglym przekroju bo takie mi sie bardziej podbaja. Dla miniatury mam ringowke z szeroka wstawka pod szyja i to jest fajne ale sama ringowka jest do bani luzuje pod czas chodzenia i ciagle ja trzeba poprawiac:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Znowu lancuszek troche mi nie pasuje ,choc jest dobra opcja( bezpieczna ) , bo moze wygladac na to ,ze nie umiem psa opanowac.A moze za bardzo sie przejmuje :-) ale milo tak poplanowac.[/quote]
Zdecydowanie za bardzo się przejmujesz :evil_lol: A dlaczego to niby łańcuszek miałby sprawiać takie wrażenie? Przecież nie mówię o łańcuszku szkoleniowym, tylko takim jak ma Atos (pojedynczy łańcuszek o ograniczonym zacisku) - na metce miał napisane "kolia" :cool3: Według mnie do czarnego psa wygląda super - co prawda oczywiście jest kontrastowy i "przecina optycznie" szyję psa, ale... bez przesady :lol:

[quote name='Romas'] A czy do czarnego psa moge miec czarne spodnie czy powinno byc kontrastowo ?[/quote]
Powinnaś mieć coś kontrastowego. Jeśli wybierzesz coś jasnego, to koniecznie przynieś ze sobą i przebierz się dopiero przed wejściem na ring :diabloti:

[quote name='kaska']Poniewaz Bianka jest jeszcze mloda i niedoswiadczona wybralabym dla niej raczej ringowke( lancuszkiem latwiej zniechecic psa mozna szarpnac lancuszke sie zacisnie i pozostawi w psiej glowie zle wspomnienia).[/quote]
Dlatego absolutnie nie powinien to być łańcuszek szkoleniowy ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiekszosc psow ktore sa wystawiane na lancuszka sa wystawiane na zaciskowych cienki, jak dla mnie lancuszkii typtu kolia to juz wogole porazka po pierwsze to na czym wystawiasz psa ma sie jak najmniej wyrozniac a pozatym byc umiejscowione za uszami psa, ciezko taka kolie trzymac za uszami, pozatym kolie sa dosc szerokie a im "ringowka" szersza tym bardziej skraca szyje co jak wiadomo nie jest u sznaucerow pozadane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Dusic jej nie chce zedecydowanie ,ten sznurek z kolkie to tylko domowy patent :-)
A moze Orsini mozesz polecic firme lub ew. stronki gdzie sa ringowki i ja sobie popatrze.Twoj Wiktorek to juz doswiadczony wystawowo piesek, to z pewnoscia patrzysz inaczej na ringowki niz ja ,nowicjusz :-)Ale widze ,ze pamietasz takie same ringowki jak ja czyli samo- otwierajace sie.Nie raz patrzylam na ludzi jak caly czas wystawiajac psa walczyliz tym cholerstwem :-)
Znowu lancuszek troche mi nie pasuje ,choc jest dobra opcja( bezpieczna ) , bo moze wygladac na to ,ze nie umiem psa opanowac.A moze za bardzo sie przejmuje :-) ale milo tak poplanowac.
A czy do czarnego psa moge miec czarne spodnie czy powinno byc kontrastowo ?[/quote]

Napisałam Ci o ringówkach, bo jest to lepiej widziane przez sędziów. Ale młodym psiakom jak zauważyłam wiele rzeczy uchodzi. Jeżeli maszochotę zajrzyj na stronę warszawskiego psiego salonu piękności [URL="http://www.psistyl.pnet.pl"]www.psistyl.pnet.pl[/URL] . Przemiła właścicielka tego przybytku p. Magda udzieli Ci bardzo chętnie wszelkich rad i co do pilęgnacji "sierściucha" jak i ringówek lub łańcuszków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak'] Według mnie do czarnego psa wygląda super - co prawda oczywiście jest kontrastowy i "przecina optycznie" szyję psa, ale... bez przesady :lol:[/quote]


I tu popelniasz blad czy lancuszek czy ringiwka nie moze wisiec w polwie szyi ma byc za uszmai aby optycznie wydluzyc szyje psa, im bardziej wisi na szyji i im bardziej sie odcina od psa tym gorzej, ale takich niuansow czlowiek sie uczy z czasem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...