Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

Kiedy smutny wracasz z miasta,
Kiedy łamie ci się głos -
Czarny niby pasta
Koło ciebie krąży... nos.
Najpierw milczkiem,najpierw z dala,
Przestrzegając reguł gry,
Jak detektyw nos ustala,
Skąd się bierze nastrój zły.
Potem, gdy już nos przyczyny
Twojej kwaśnej miny zna,
Wie, że sposób jest jedyny,
Jedna rada? Właśnie ta:
Wspiąć się jak roślinka pnąca,
Zlizać z twarzy krople łez...
Nagle czujesz: pies cię trąca!
Nosem liże cię twój pies!


Karolina SUPER wierszyk!!!!!!!!!!!!!!!!a kto jest autorem???

Meggy GRATULUJE dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!Arika sie niezle sprawila:)))))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Witajcie kochani!!
Krótka relacja...
o 20,45 wczoraj 13 marca urodziła sie pierwsza dziewczynka ważąca 2,0, dalej 21:15 dziewczynka-2,0, potem 22:05 chłopczyk- 2,1, dalej 22:45 dziewczynka-2,0, potem 23:11 chłopak-2,0 i na końcu śpiewaczka operowa, która pierwszy koncert już dała dziewczynka 23:45 z wagą 2,10.

MAluszki są czarne, piękne, duże i nie opuszczają baru.Arika na siku wychodzi na sekundę i zwrot do dzieci, spisuje sie w tej roli ;)

Poród odbył sie bez komplikacji, poradziłam sobie sama przy rodzeniu, potem szybkie wytarcie i do cyca...Wydaje mi się, ze w miarę szybko sie sunia uporała z rodzeniem,a ważne, ze wszystkie urodziły sie tak jak chciałam 13 marca(imieniny mojej przyjaciółki i też Orsinii ;))

Powiem Wam, że to niesamowite uczucie odbierać taki poród.Strach zawsze jest, ale uwieńczony łzami radości i zadowolenia, że udało sie :loveu:

Zdjęcia zaraz pozmniejszam i powrzucam na jpg. a teraz biorę sie za zdjęcia na stronę, gdzie będą wszelkie informacje o szczeniorkach, może się wyrobię z wielką pomocą Marty, która czuwa nad moją [url]www.:[/url])

Dziękuję Krysiu!!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

a ja znalazłam!
Włąśnie przez Krzysia nowe gogle:
NOS:)

Kiedy smutny wracasz z miasta,
Kiedy łamie Ci się głos
Czarny niby czarna pasta
Koło Ciebie krąży nos.
Najpierw milczkiem, najpierw z dala,
Przestrzegając reguł gry,
Jak detektyw nos ustala,
Skąd się bierze nastrój zły.
Potem, gdy juz nos przyczyny
Twojej kwaśnej miny zna,
Wie, że sposób jest jedyny,
Jedna rada....właśnie ta:
Wspiąć się jak roślinka pnąca,
Zlizać z twarzy krople łez......
Nagle czujesz: pies Cię trąca!
Nosem trąca Cię Twój pies! - [U][B]Ryszard Marek Groński

[/B][/U]po wpisaniu pierwszych słów w goglach pojawiła sie na pierwszej pozycji strona schroniska w Węgrowie, a tam wiele takich "psich" wierszyków podpisanych autorem
[url]http://wegrow.schronisko.net/page14.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie kochani!!

Mojej, mojej suni urodziły sie maluszki!!!:multi:

My wczoraj wybraliśmy się na wystawę do Katowic.Pokonaliśmy konkurenta i dostaliśmy WO.To ostatnia wystawa w szczeniakach.W Opolu już idziemy jako młodzież!;)

MArta i Asia poszalały też, ale niech same sie chwalą:loveu:

Zdjęcia pieprzaczków na [URL="http://www.katowice2007.jpg.pl"]www.katowice2007.jpg.pl[/URL]
Nie postarałam się, bo czyste szaleństwo było, ale Marta z Aisą mają tego dobra trochę.:multi:

Link to comment
Share on other sites

hey

Jeszcze raz gratulacje dla wystawców i ich sznaucerków :))

Mój Zulus otrzymał CWC i r.Cacib :) Tak więc wchodząc do klasy otwartej, zakończył Championa Polski :).

Zdjęć zrobiłam dużo, ale musicie poczekać trochę. Wszystkie wrzucę na serwer mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu.

Moniko wycałuj maluszki!! Rewelacyjne są! Małe kreciki :D

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witajcie kochani...Ja ostatnio z porodówki nie wychodzę, bo to lepsze niż film w telewizjii czy inny program rozrywkowy ;)

Asiu, gratulację za Zulusa, idzie chłop, jak burza.

Czekamy, czekamy na fotki, bo duuużo fociłaś, a i aparat super, wiec jest na co czekać ;)

MAluszki wygłaskane, a najważniejsze, by były zdrowie, bo nie ma nic ważniejszego:loveu:

Rosną, jak na drożdzach.Marta wczoraj fotki tygodniowych kretów powrzucała na moją www.

Dziękuję Martuś za opiekę nad stronką!!!:loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]W kwestii mojego nowego psiaka odpowiadam tutaj, żeby nie zaśmiecać galerii.[/FONT]

[FONT=Tahoma]Wszystkie moje miniatury są dla mnie najpiękniejsze na świecie :loveu: :loveu: :loveu: a do naszego grona dołączyła 07-01-2007 trzecia miniaturka, tym razem 100% USA i 100% naturalna :razz: , jest to ten piesek, o którym kiedyś była mowa na e-psach, Karolina kiedyś prezentowała zdjęcia szczeniąt a ja sama wcześniej zwróciłam uwagę na jedno z nich – prezentowany był na stronie hodowli Sasquehanna. Oczywiście wcześniej absolutnie nie planowałam nowego domownika, ale czy zawsze podejmuje się racjonalne decyzje :razz: ? Poza budową, zachęciło mnie to, że miał już skończone 4 m-ce a trzymał uszy i ogon bez zarzutu i zapowiadało się, że już nic się nie zmieni w tej kwestii, oprócz tego, że był to jedyny pozostawiony w tym miocie naturalny szczeniak, był też najmniej puchaty w porównaniu do reszty rodzeństwa, więc trymowanie przeszło bez problemu – co zostało zrobione w dwa tygodnie po przybyciu do nas - teraz jeszcze ma krótką sierść – do właściwej kondycji wystawowej jeszcze trzeba poczekać. Póki co przeszedł pierwszy chrzest bojowy w Katowicach – dostał ładny opis od sędziego a dalej się zobaczy :loveu: :loveu: :loveu: .[/FONT]
[FONT=Tahoma]Najfajniej jest obserwować relacje w naszym małym stadzie: Wektor – panisko ignoruje szczyla :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: a Tutek to jego najukochańszy kumpel :loveu: :loveu: :loveu: . Oczywiście nie było łatwo podjąć decyzję o trzecim psie – jak tu chodzić na spacery :roll: , ale jakoś się ułożyło – okazało się, że na spacerze może jedna osoba zapanować nad trzema sznaucerkami mini.[/FONT]
[FONT=Tahoma]Fotki ? – zobaczę w domu, czy coś się nadaje do prezentacji.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a co z suczka Zuzia od felsztyna ? czy ona mieszka u jakis znajomych twoich ??[/QUOTE]
Tak jest zarejestrowana na moje nazwisko, co oznacza, że oficjalnie mam 4 sznaucerki, będę musiała wreszcie wymyślić przydomek hodowlany - w przyszłym roku na wiosnę planujemy szczeniaczki :loveu: :loveu: :loveu: . Mieszka u przyjaciół, w połowie lutego była wytrymowana, teraz obrasta i pewnie pokażemy się w Bytomiu i na jakiejś międzynarodowej – jeszcze nie zdecydowałam. Przekonałam się, że bardzo ciężko prowadzi się pod kątem wystaw psa/suczkę, która nie mieszka z nami :shake: . Nie jestem w stanie jej pokazać, bo kompletnie nie umie chodzić na ringówce, na smyczy zresztą też nie :shake: . Jest rozpieszczona i ja nie jestem w stanie nad nią zapanować :placz: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']........a co do spaceru to ja wychodze czasem bo nie chce mi sie majac ogrodek z 4 sznaucerkami i 1 szeltie, wiec...w New Jorku wyprowadzacze wychodza z 10 tym sie wzorowalam:))))[/QUOTE]
Nawet tak nie żartuj, jak pokazałam mojemu TZ-owi, z jaką ilością psów musi sobie poradzić "wyprowadzacz" - to się na mnie tylko zezłościł i nie chciał nawet słuchać :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: . Teraz przy byle okazji sygnalizuje problem - jedziemy do Portugalii latem i sakramentalne pytanie co my zrobimy z psami :niewiem: ? Ale bardzo lubi nasze psiaki a ten mały to taka przylepa, że każdego potrafi zmiękczyć :bigok: .
Też mamy ogród 1200m, ale młode iglaki i nie chcemy, żeby je psy zniszczyły, więc są wypuszczane na posesję dopiero po spacerze. Tak musimy wytrwać, aż iglaki nie podrosną, sądzę, że za parę lat już im „podlewanie” nie będzie przeszkadzać – taką mam nadzieję :modla: :modla: :modla: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Meggy']No właśnie...Kiedyś też chciałam podobnie zrobić.....[/QUOTE]
Ale suni jest u przyjaciół bardzo dobrze - jest u nich bardzo szczęśliwa :lol: :lol: :lol: , jedynie wątpię, żeby udało się na wystawach coś zdziałać - jeszcze spróbuję, jak nie będzie wychodziło, to będzie miała tylko uprawnienia hodowlane. Jest bardzo poprawna w budowie, ma ciekawy rodowód, może być bardzo dobrą suczką hodowlaną. Nie planujemy miotu co roku, ale może z 2-3 mioty co dwa lata będzie miała. Wiesz, że na wystawach odpowiednie pokazanie to połowa sukcesu a jak Ci sunia wisi na ringówce i nie można wymusić postawy wystawowej – to nic z tego nie wyjdzie :shake: .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...