Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

Woitajcie chciałam się Was zapytać bo Denisek ma skórzaną czerwoną długosci 37 zm i jest ciut za długa bo mu sie zawija co mnie denerwuje (obwód szyi ma ok. 28 cm więc na 31-32 obroża była by super) ale jest za cienka bo ma tylko 1 cm szerokości i jak ciagnie na spacerkuc zy coś to po pierwsze głupio wygląda taka cienka a po drugie chyba mu nie wygosdnie i szukam obróżki która miałaby 1,4 cm (widziałam takie i to jest fajna szerokośćć) a długość góra 35 cm (takich nie widziałam bo widziałam tylko na 40 cm minimum) powiedzcie mi czy moge taką znaleść czy te grubsze to tylko takie duże sa?

Justa a ty teraz w LO jesteś? ow iele wiecej nauki niż w gimie? ja sie w sumie mało ucze :oops: i az strach myslec o testach....a co do biologi to chcem isc do klsy biol-chem a w srode mam sprawdzian z drugiej kalsy.......ostatni dział (układ rozrodczy...)....ale jakos bedzie:)to papa!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Patrząc na zdjęcie w galerii czarnych szczeniaczków,chciałam sie o cos zapytać.

A więc zauważyłam że maja one tak samo jak Edi zawiniety ogonek. I teraz chciałam się spytać jak to jest. CZy to jest tak że niektórym pozostaje prosty a niektóreym sie zawija. Czy po ostrzyżeniu on się prostuje?

Link to comment
Share on other sites

MNIE się WYDAJE, że ogonek jest indywidualną sprawą dla kjażdego pieska, ale z tego co wiem to wg. wzorca powinien być własnie taką prostą szabelką.....i ,myślę, że zarówno szczeniaczkom jak i Ediemu ogonki wyprostują się z wiekiem (najpóżniej wtedy jak skoncza rosnać).........tak uważam ja, ale najlepiej poczekać na właścicieli ogoniastych sznuaciów:) - nasza kochana mod potrzebna:)

Link to comment
Share on other sites

No włąśnie bo jak widizałam sznaucera z ogonem na żywo co stało się tylko raz) to własnie miał taka "antenke" prawie że idealnie prostą. Ale jestem świadoa tego że Edi może takiej nie miec ponieważ wcześniej przodcy z niego rodziny mieli obcinane ogony więc może byc tak ze bedziemiał zawinięty. Ale własnie mi też się tak zdaje że z wiekeim sie prostuje,aczkolwiek nie powiem że jestem tego pewna. Właśnie jednyna chyba osoba która wie to z doświadczenia jest JUSTA dlatego czekam na jej opinie :wink:

A tak przy okazji...czy ktoś z was oglądał tą kasetę?

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj kupiłam sobie nowy numer "Mojego psa" i tam było ogłoszenie własnie o firmie która produkuje filmy na kasetach o różnych rasach psów....O dziwo jest tez o sznaucerach. Jest to taki hmm....przewodnik chyba... W każdym razie pisze ze dla przyszłych właścicieli i miłosników sznaucerów....Więcej na tej stronie:

www.marvid.glt.pl

Noi mam nadzieje że ktos miał z ta kaseta do czynieniea bo chciałabym sobie zamówić ale nie wiem czy warto. (chociaz samo to że są tam same sznaucerki to wspaniałe :D )

Link to comment
Share on other sites

Nio proszę, Mod nie było jeden dzień, a Wy już tęsknicie :) Aż miło poczytać hehe :wink:

madziorko, Jeśli chodzi o LO to przynajmniej u mnie jest straszliwie dużo nauki... codziennie mam biologię i orgom materiału do opanowania z dnia na dzień... 5 książek 300stronicowych do przerobienia w 2,5 roku tonaprawdę dużo... Pytałaś czy jest więcej nauki niż w gimie - TAK TAK i jeszcze raz TAK... przynajmniej w III LO im. Sowińskiego w Warszawie... Powiem szczerze że mniej się uczyłam do testów codziennie niż teraz sie uczę do normalnych lekcji... Ale jakoś na razie ciągnę :roll:

Martusiu, Co do ogonka, to sznaucery mają ogon skierowany ku górze (jeśli jest prawidłowo ciety mozna to też zauwazyć u ciętych piesków) i powinien być zawinięty i skierowany do góry... Przynajmniej w moim mniemaniu. Co do "rozprostowania się" po ostrzyżeniu (dobrze zrozumiałam?) to raczej niemożliwe, to jest kwestia szkieletu i mięśni... (tak mi się zdaje). Mojemu psu przez 1,5 roku się nie wyprostował i wątpię, żeby kiedykolwiek to nastąpiło!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

Cześć dziewczynki!! My właśnie wróciłyśmy z Łodzi- zmęczone ale bardzo szczęśliwe i dumne :D :D :D

Beska została Młodzieżowym V-ce Zwycięzcą Klubu Sznaucerów Łódź 2004!! Pokonała 3 inne suczki, przegrała z Zetą Jones Hermes- gratulacje dla niej i jej pani Dominiki jeszcze raz

Pewnie wkrotce pochwali się też Agatka i Oliwka..... ;-)

Link to comment
Share on other sites

A my własnie wrócilismy z Klubówki !!!

nasz Dengisław wygrął klase szczeniat, potem porównnie z suczka na jego korzysc i został Najlepszym Szczenieciem Klubu 2004

Potem długo czekalismy i w końcu Best in Show Puppy

no i Dengisław wybiegał 3 lokate i piekny pucharek. A ja sie a popłakałam. I naprawde jestem strasznie szcześliwa !!!!

Ola Besia jest THE BEST !!!!! :)

BYła tez Olivka, ale pewnie sama napisze jak jej posżło

Link to comment
Share on other sites

Cześć wszystkim!

Chociaż jechałam na klubówkę do Łodzi raczej w celach "krajoznawczych"

to Olivka zdobyła 2 lokatę i oczywiście ocenę doskonałą oraz srebrny medal.

1. miejsce Zahra Hermes

2. my

3.Priscilla pokerowy żywot z Uramu

4. Nika spod Wiszącej Skały

Ale holewcia nie mamy żadnych zdjęć . Czy ktoś coś popsrtykał ?

Może Agatka , albo Ola?

Link to comment
Share on other sites

Orsini NO i znowu sie wypowiadasz nie widzac. Szkoda ze Cie nie było miałabys okazje zobaczyc mojego psa na żywo. :)

Jestem Pewna, ze Krycha zrobiła zdjecia pewnie Ci pokaze ;)

Dla nas to ogromne wyróznienie i zamierzamy sie nim chwalic bez wzgledu na to kto sedziował....

Elzbietko, a dlaczego 3 miejsce miało by nas martwic ! Wrecz przeciwnie wielkie Gratulacje !!!

Link to comment
Share on other sites

Agatka: a chwal sie ile wlezie:)))nie rozumiem o co Ci chodzi???Ja stwierdzilam FAKT, czy moze cos pomylilam???Nie sedziowala pani od pieprzakow???jesli kto inny sedziowal to przepraszam,zeczywiscie mnie tam nie bylo, ale jesli pani od pieprzakow to ta sama pani co dala wygrac mlodziez wsrod wieeeeeelu suk wlasnie Primie Cacuszko, no co?suczka jak suczka, wiec czemu sie denerwujesz?:))))))))))))nie rozumiem!Mozesz wyjasnic prosze?:))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kto wygrał olbrzymy, nie wiem kto wygrał BIS.

Spieszyło sie nam troche do Krakowa i juz nie patrzylismy tylko składalismy namiot.

Zreszta zgubili nam dokumenty i byłam mocno zdenerwowana tym faktem. Ale znalazły sie :)

Co do Primy to zobaczycie na zdjeciach w KSP wieczorem.

I kazdy oceni po swojemu...

W Poznaniu nie zobaczysz bo nas nie bedzie. Jakos nam nie przypadła do gustu ta wystawa. Wiec chyba szybko Go nie zobaczysz na żywo ;)

A Krysie pozdrów odemnie :) Ma naprawde łądnego psiaka :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...