Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[quote name='Beluta']Myślę jednak ,że 16 kilogramów u Belki to "szkieleton".[/quote]

Wydaje Ci się - spróbuj ;)

[quote name='Beluta']A poza tym jak ja wyglądałabym z chudym psem? Trzeba zachować proporcje. [/quote]

Hihihi :evil_lol: Ja uważam, że w przyrodzie wszystko musi się wyrównać. Więc skoro ja nie zamierzam się odchudzać, to niestety ktoś inny (Atos) musi coś zrzucić :diabloti: żeby nam się średnia nie zaburzyła :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']..........Swoja droga strasznie smiesza mnie te zapaewnienia o milosci do pieskow /kotkow/konikow gdzie jest sie posiadaczem tylu zwierzakow ,ze nie sposob naprawde zajac sie nimi ,wyjsc z nimi na spacer i poswiecic uwage.........[/QUOTE]
Niektórzy hodowcy wpadają w sidła i nie potrafią się opanować i faktycznie nadmiernie powiększają stado :roll:. Mając np. 5 suk w wieku od 2 do 4 lat, należy pamiętać, że za lat 6 będziemy posiadaczami 5 emerytek :no-no-no: , które mogą z nami mieszkać nawet do ukończenia 17 lat, zaczną się w pewnym momencie kłopoty zdrowotne i co będzie nam łatwo prowadzić psi dom starców :niewiem: ? Nawet, jak możemy sobie pozwolić na tych 5 suk, bo mamy odpowiednie warunki, to lepiej je mieć z dużym rozrzutem wiekowym, chociażby 2,6,8,10,12 lat :cool3:. Jak odejdzie ta najstarsza, to można pozwolić sobie na kolejną młodą suczkę. Pewnie niektórzy z Was pamiętają tragiczną historię pewnego hodowcy średniaków z Poznania :no-no-no: . W mieszkaniu w bloku klatki z psami, jedna na drugiej, bo się już nie mieściły :no-no-no: . Był to znawca rodowodów i gromadził naprawdę psy/suki o wybitnych rodowodach, ale męczył i siebie i psy :roll:. Trzeba jednak zachować dozę rozsądku, aby nie męczyć i psów i siebie. Na większe stado może sobie pozwolić ktoś, kto ma do tego warunki, dom z dużym ogrodem odpowiednio przystosowanym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']No to wystarczy, jak 4x wytrzyma do BOB-a na międzynarodowych wystawach :lol: :lol: :lol: , bo to oznaczać będzie, że ma CACIB-a i interchampiona zrobi :bigok:[/quote]

A czy to nie muszą być 2 wystawy zagraniczne i 1 w Polsce?
A i chodziło mi o BOG a nie o BOB(na BOG Gordon zawsze odstawia szopki).

Link to comment
Share on other sites

Hihihi :evil_lol: Ja uważam, że w przyrodzie wszystko musi się wyrównać. Więc skoro ja nie zamierzam się odchudzać, to niestety ktoś inny (Atos) musi coś zrzucić :diabloti: żeby nam się średnia nie zaburzyła :lol:[/quote]

[B]Dorotak[/B] ta teoria ze średnią (ważoną?) im dłużej o niej myślę tym bardziej zaczyna mi się podobać. Muszę się bardzo zastanowić czy nie powinnam zgłosić projektu obniżenia dolnej granicy wagi średniaków do 5 max. 10 kg.:drinka:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']A czy to nie muszą być 2 wystawy zagraniczne i 1 w Polsce?
A i chodziło mi o BOG a nie o BOB(na BOG Gordon zawsze odstawia szopki).[/QUOTE]
Musisz mieć 4 CACIB-y lub r.CACIB-y na mocy CACIB-a w odstępie pomiędzy pierwszym a ostatnim 1 rok + 1 dzień, z 3 różnych krajów i od chyba 3 różnych sędziów a po ostatniej zmianie niekoniecznie z Polski lub kraju pochodzenia rasy, czyli Niemiec. A... BOG :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beluta'] [B]Dorotak[/B] ta teoria ze średnią (ważoną?) im dłużej o niej myślę tym bardziej zaczyna mi się podobać. Muszę się bardzo zastanowić czy nie powinnam zgłosić projektu obniżenia dolnej granicy wagi średniaków do 5 max. 10 kg.:drinka:[/QUOTE]

A wtedy pewnego dnia pojawi się u Ciebie ktoś smutny z Towarzystwa Ochrony Zwierząt, czy jak to się tam nazywa, chyba TOZ i zabiorą :placz: Ci chudzielca :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Bedę się bronić "dobrą średnią":lol: , poza tym utrzymanie przeze mnie ninagannej figury "biedronki" wymaga dużych nakładów. Jak będą chcieli Belusię zabrać mogę się przenieść z nią na Mazury i tam sunia bedzie jak inne psiaki okolicznych rolników wieczorami wychodzić na polowania to się odkarmi i wybiegana będzie.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beluta']..... wychodzić na polowania to się odkarmi i wybiegana będzie.;)[/QUOTE]

O! to dobry pomysł :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb:, przy okazji i Tobie przyniesie, jakiegoś upolowanego zajączka :cool3::cool3::cool3::loveu::loveu::loveu: na pasztecik smakowity :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Niestety z aportowaniem u niej kiepsko, chyba że będę za nią biegać i wydzierać z paszczy.Tego wydartego moze nie wystarczyć na pasztet. Chyba, ze zrobię go tzw. "pół na pół" czyli pół konia pół zająca. Tylko jak ważąca 5 kg Belusia przyciągnie tego konia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Gumki na palce kupuję w Karusku, ale właśnie nie ma ich na stronie, trzeba napisać w zamówieniu ze chcesz gumki trymerskie przezroczyste.
Wiesz co tak mi się wydaje , że to brat rodzony , z tego co mówili właściciele z wieku psa i info na stronie to mi pasuje.
Teraz już usunięte jest info, ale jeszcze kilka dni temu było, z tego samego skojarzenia co Twój i właśnie szczeniaki mają terez 4 mies[/QUOTE]
To dziwne,w ciagu dwóch lat,ta sama litera....

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, mam problem z Galcią :shake:

Trochę się przeziębiło stworzenie i wczoraj byliśmy na zastrzyku. Mała stranie się wyrywała i wierciła przy tym, ale w końcu udało się zaaplikowac lek.
Kiedy wróciłyśmy do domu spostrzegłam, że ma rozcięty jęzor na wylot (podzielił się na dwie części) na wysokości kła. Co prawda rozcięcie jest niewielkie, bo ma niecały 1cm długości, ale ja zupełnie nie wiem co z tym zrobić :(
Dzisiaj rano znowu byłam u weta na kolejny zastrzyk i przy okazji pokazałam jęzor. Kobieta mi powiedziała, że to się nie zrośnie i że już pewnie tak zostanie do końca jej życia. Oni moją jedynie ten kawałek odciąc i starac się zaokrąglić języczek :shake: A szyć to tylko 'świeżą' ranę się da :shake:

Może ktoś kiedyś spotkał się z takim przypadkiem ?

Ona normalnie pije, je i sie bawi... Ale boję się, że jak o coś zachaczy to jej się urwie jakoś do końca, albo, że ją to po prostu boli :(

:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Marisiu! No teraz to się wkurzyłam:angryy: :angryy: Nie wszystkie amerykany mają watowaty włos,i niestety nie wszystkie linie europejskie,można kojarzyć z ww,widziałam takie mieszanki:shake: :shake: :shake: .......[/QUOTE]

No to się nie wkurzaj :lol: :lol: :lol: , podyskutować przecież można nie :bigok:. Pewnie nie wszystkie amerykańskie miniatury mają watowaty włos, tak samo, jak nie wszystkie europejskie mają włos super. A co do krzyżowań, to od tego jest praca hodowlana, żeby to robić dobrze :loveu: :loveu: :loveu: . A jak masz wiedzę na temat tego jakich nie należy krzyżować, to się z nami podziel :cool3: :cool3: :cool3: .

Link to comment
Share on other sites

Masterton!

Marisi zapewne chodziło o to, że przeciętnemu posiadaczowi sznaucera łatwiej będzie pielęgnować sznaucera cz/sr z domieszką krwi europejskiej niż typowego amerykana, bo chyba się zgodzisz, że mało kto z włascicieli zgodzi się rwać swojego psa do gołej skórki, a tylko taka metoda daje u amerykana rezultaty.
Osobiście najbardziej z cz/sr podobają mi się właśnie czyste typy amerykańskie i jak dla mnie tylko kopiowane.
Natomiast nie wiem co będzie, gdy już definitywnie nie będzie można ich ciąć, co wtedy, hodowcy będą zmuszeni do zmiany ich typu niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka'].......Natomiast nie wiem co będzie, gdy już definitywnie nie będzie można ich ciąć, co wtedy, hodowcy będą zmuszeni do zmiany ich typu niestety.[/QUOTE]
Przyzwyczaimy się do uszastych miniatur, tak samo, jak do uszastych olbrzymków, których coraz więcej pokazuje się na naszych ringach.:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Musisz mieć 4 CACIB-y lub r.CACIB-y na mocy CACIB-a w odstępie pomiędzy pierwszym a ostatnim 1 rok + 1 dzień, z 3 różnych krajów i od chyba 3 różnych sędziów a po ostatniej zmianie niekoniecznie z Polski lub kraju pochodzenia rasy, czyli Niemiec. A... BOG :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]

Jeden CACIB w Polsce już zdobył - w tym roku w Krakowie na międzynarodówce;)
Co znaczy r.CACIB na mocy CACIB-a? Gordon ma 2x r.CACIB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Przyzwyczaimy się do uszastych miniatur, tak samo, jak do uszastych olbrzymków, których coraz więcej pokazuje się na naszych ringach.:lol: :lol: :lol:[/quote]

Nie zgodzę się z tym całkiem. Niektórym typom miniatur nie pasują uszy i ogon niestety i dotyczy to przede wszystkim typu amerykańskiego.
Boję się, że właśnie wraz z zakazem wystawiania ciętych u nas w Polsce, zabraknie na ringach właśnie tych, które tak mi się podobają.:placz:


Doginko!

Czy Ty jesteś z Warszawy ?
Kto Ci przygotowuje sznaucera na wystawę?
Chodzi mi o fryzjera.

Link to comment
Share on other sites

Wrrrrrrrrrr, zjadło mi posta!!:diabloti:

Witajcie po powrocie z wystawki w Chorzowie..Szczegółowe stawki poda Krzysiu, jak wróci do domku :)

Wystawka ogólnie, jak ostatnio spokojna, bez krzyków, nerwów i jak to powiedział sędzia "zadymiarzy":lol:

Zdjęć znów duuużo, ale to dopiero jutro, bo dziś padam na pyszczek ;)
Jak zawsze pieski z hodowli Hajan pokazały klasę.[B]MESSULINKA[/B](córka Lidera) na pudle, jako BOG junior(Zwycięstwo młodzieży,BOB junior),a niepokonany [B]LIDER DYAS[/B] Zwycięzca rasy i NPwR:multi:
[B]Filadelfia [/B]Hajan CWC,BOS(ch.pl),[B]Jacker[/B] Hajan Zw.młodzieży,BOB junior
Wielkie gratulacje Halinko i Asiu, Wasze pieski idą jak buuuuurza!!:multi:
Oprócz tego Napoleon Tiggaro-Figaro pięknie się pokazywał, pieski z Uramu(Ulu i Gosiu, gratulacje!!),pieski P."Szaronki",pieski dziewczyn z dgm też pokazały klasę, ale o tym, to niech same piszą!!!;)

Potem szybki wspólny obiad z Krzysiem i Ulą(z Uramu) i lecimy na BOG-i, BISY i wybory par hodowlanych..Sznaucerki w parach reprezentowały pieski z hodowli Hajan i od P."Szaronki"...

Potem na koniec BIS-y,które wygrał znany niektórym z Opola wilczarz...:multi:

NA koniec i mnie spotkała niesamowita niespodzianka...
Znana mi z netu i rozmów z gg grupa wilczarzy zaprosiłą nas z Krzysiem do swojej grupy!
TAm dali mi kubek z adresem forum internetowym i moim nickiem z netu!!:crazyeye:
Normalnie mnie wcięło!!!:crazyeye:
Wspaniale się poczułam, tym bardziej zaskoczyło mnie to co zobaczyłam.Grupa kilkudziesięciu osób, w tym słowacy, siedząca wspólnie, paląca grilla, bawiąca się i śmiejąca..Psiaki szalały wspólnie po parku, tylko liście fruwały...Ci ludzi stworzyli sobie "bandę" z którą spotykają się co wystawa, mają wspólne imprezy, ale naprawdę wszyscy razem, nie ma tam podgrup, TWA, oni tworzą wspólnotę, jedną wielką wspólnotę miłośników tej rasy!!.Czy w sznaucerach nie mogło by być podobnie??:roll:

Owszem dziś znów było..Było cicho, wesoło i bez "zadymiarzy"..Tylko, jak to będzie, jak "zadymiarze "się pojawią?Znów będzie głośno o "naszej"grupie...:-(
To przykre...

Wilczarze, to jednak świetna grupa, która jest naprawdę za sobą, dlatego strasznie się cieszę,że to właśnie ta rasa wygrała BIS-a!!:loveu:

Krzysiu,dziękuje Ci, za cały wspólny dzień..Pamiętaj, Czarne Gwiazdy to kobieta!!!!!:lol: :evil_lol: :lol: :evil_lol:

Wszystkim tym, dzięki którym jazda na wystawy, to sama radośc, oby więcej takich radości!!:loveu:

KAŻDEMU życzę takich wystaw, jak ja ostatnio miałam!!;)

Gorąco pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach, oby również takich, jak do tej pory!!!!

Link to comment
Share on other sites

Meggy ja nie wiem o jakich zadymiarzach mówisz. Bywam na wystawach i nie odniosłam wrażenia, żeby w środowisku sznaucerów byli zadymiarze.
Może nie jesteśmy jakoś zgrani w grupę, bo poprostu jest nas za dużo, dużo więcej niz miłośników wilczarzy.

Jakie były jeszcze miniatury czarne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']

Doginko!

Czy Ty jesteś z Warszawy ?
Kto Ci przygotowuje sznaucera na wystawę?
Chodzi mi o fryzjera.[/quote]

Ostatnio sama go trymowałam, a Karolina L. zrobiła poprawki i już do końca mi go przygotowała:lol: - zresztą zawsze go kończy:diabloti:. I przed Krakowem wyglądał tak(tuż przed gów...ą maseczką:diabloti: :diabloti: :diabloti: )

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images3.fotosik.pl/156/d520cc7533a13c1b.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl/"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Meggy ja nie wiem o jakich zadymiarzach mówisz. Bywam na wystawach i nie odniosłam wrażenia, żeby w środowisku sznaucerów byli zadymiarze......[/QUOTE]

Również na wystawach przy ringu sznaucerków wszelkiej wielkości i koloru nie zauważyłam zadymiarzy :niewiem: a to, że czasem kogoś ponosi na DGM :hmmmm: , no cóż pracujemy nad tym, żeby tak nie było :bigok: .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...