Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

I teraz druga sprawa. To szczególnie do tych którzy maja psy reproduktory.
Niedawno pojechaliśmy do słynnej kliniki Therios prowadzonej przez doktora Ingardena. Pojechały tam wszystkie nasze reproduktory.
Zostało pobrane od nich nasienie i krew. Zostały przebadane pod kątem jakości nasienia i pod kątem Brucella Canis - popularnie zwanej Brucelozą.
Oczywiście wyniki wyszły bardzo pozytywnie, a test na bruceloze miał wynik negatywny. Każdy psiak otrzymał stosowne zaświadczenie.

Postanowiłam prosic każdego własciciela suki która przyjedzie do krycia o przywiezenie ze sobą zaświadczenia o wykonaniu testu na Bruceloze. Normalnie w hodowlach wymaga się tego od suk które juz były kryte, a od psich dziewic nie. Wszystko było w porzadku do czasu kiedy przyjechała do nas pewna suczka z daleka. W tym kraju cięzko jest wykonać test, tak więc zrobiliśmy go w Myślenicach. Nie wiem dlaczego poprosiłąm o ten test mimo iż suka nie miała jeszcze szczeniąt.
Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu test wyszedł pozytywny. Dla pewności powtórzono go na innego rodzaju testach. Niestety wynik był taki sam.
Własciciel suki zdecydował kryć.
Ja postawiłam warunek - jedynie inseminacja !
Zainseminowalismy suke i czekamy na efekty.
NIe wiem czy coś z tego będzie, jedno jest pewne badajcie swoje psy i swoje suki co jakiś czas! Tak naprawde nigdy nie wiadomo skad sie to cholerstwo przypeta.
To tak kwoli ostrzeżenia... Ja byłam przerażona i dziękowałam Bogu że jakims cudem uchronił mojego psa przed zakażeniem ![/quote]

[B][COLOR=darkred]Na prośbę właścicielki suczki (o której mowa) zamieszczam "małe" sprostowanie zaistniałej sytuacji. Właścicielka suczki mieszka w StPetersburgu i nie mówi ani nie pisze po polsku.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue]Suczka miała robione na miejscu szczegółowe badanie i oto wynik :[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff][/COLOR][/B]
[IMG]http://img369.imageshack.us/img369/6194/1180kj0.jpg[/IMG]
Jak mnie poinformowała badanie w w/w "słynnej klinice" w Polsce było robione szybko a wynik nie był jednoznaczny tzn.: ani nie stwierdzał zaistnienia jednostki chorobowej ani też jej nie wykluczał (tego nie potrafię zrozumieć :shake: ) . Dlatego właścicielka suczki zrobiła jej dokładne badanie na miejscu po przyjeździe do domu.Wynik jak widzicie był negatywny.
Suczka po przeprowadzonej inseminacji urodziła 2 szczeniaki - tylko 2 ale zdrowe co w przypadku zarażenia chorobą BRUCELIA CANIS byłoby mało prawdopodobne bo albo poroniłaby przed rozwiązaniem albo szczenięta po urodzeniu byłyby słabe i nie przeżyłyby.
Jestem jak najbardziej za przeprowadzaniem wszelkich badań (szczególnie tych o ktorych mowa)...... ale w przypadku złego odczytania wyniku sami zobaczcie jak czują się właściciele posądzanych o noszenie tych chorób zwierząt ??? ..... na szczęście suczka jest zdrowa :smile:

Link to comment
Share on other sites

Witam...
Z tak innej beczki...Chciałam Wam pokazać,co dziś zrobił jeden fantastyczny człowiek...Nie tylko jest tam moja sunia,ale też i....;)
[URL="http://www.zkwpnowytarg.republika.pl/wiadomoscinowe.html"]http://www.zkwpnowytarg.republika.pl/wiadomoscinowe.html[/URL]

Pawełku,jesteś WIELKI!! :)
Dziękuję!:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Hmm....a czy"Jego plecki są ,aby proste"??? Tak poważnie(bez urazy) On jest podobny do Dengiego Izy,nie widziałam Marysiu twojego psiaka,więc się nie wypowiem....[/QUOTE]
Do Dengiego chyba raczej nie :shake: . Dengi jest mocniejszy, niższy na łpach, no i uszy ma inaczej osadzone :lol: . Dengi ma podobnie osadzone uszy jak Wektor i tak właśnie powinny wyglądać uszy u nie kopiowanego sznaucera, natomiast ten hiszpan ma tak, jak Tutek, czyli osadzone wysoko. Kiedyś, jak zrobię kosmetykę Wektorowi i tutkowi, to obfotografuję im głowy i pokażę o co mi chodzi. Generalnie wolę uszy Wektora niż Tutka :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']NIE ZamiaSTA NIE ZAMIAST:)))czyzbys sie bala marisiu????hahahahhahaha czemu????[/QUOTE]

Oj [B]orsini[/B], co Ty taka mało ambitna :wink: . Wygrać z Tutkiem to żaden splendor, ale z Koniakiem, to jest dopiero wyzwanie nie byle jakie :bigok: . A ja ufunduję puchar prezesa :grins: :grins: :grins:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']...........jak ktos ma sredniaki to mu to w zupelnosci wystarcza :evil_lol:[/QUOTE]
Dokładnie, temperament u sznaucerów spada razem z ich wielkością :loveu: . O ile miniatura z temperamentem jest mało kłopotliwa, bo to mały piesek, o tyle średniak a w dużych hodowlach pewnie jest ich więcej niż jeden to problem istnieje i trudno by było utrzymać równowagę w mieszanym stadzie olbrzymki + średniaki :loveu: . Spotkałam się ze zdaniem, że łatwiej zapanować nad kilkoma olbrzymami, niż nad kilkoma średniakami. Mieszanka mogłaby być wybuchowa :stormy-sad: . Olbrzymy z natury dużo bardziej flegmatyczne i spokojniejsze, miniatura raczej nie wyprowadzi ich z równowagi, bo to takie małe i niepoważne, natomiast średniak jak zdenerwuje olbrzyma to może być ostro :shake: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']miniatura raczej nie wyprowadzi ich z równowagi, bo to takie małe i niepoważne, natomiast średniak jak zdenerwuje olbrzyma to może być ostro :shake: .[/quote]

znam taki jeden przypadek z obdukcji - we wroclawiu byly w jednym domu dwie suki - olbrzymka i sredniaczka - po kilku miesiacach obie mialy tyle szwow pozakladane ze ich kariera wystawowa nie byla mozliwa no i niestety suki musiano rozdzielic ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']czarne ja we wloszech widzialam taka hodowle - maja olbrzymy zcarne, srednie zcarne i pieprzaste, jescze chyba laby ... ale to typowa kennelowka gdzie psy mieszkaja w baraku za miastem i widza ludzi tylko w porze karmienia :shake:[/QUOTE]
Jak zdecydujemy się na wzięcie szczeniaka takiej hodowli, to możemy mieć poważne problemy z nim w przyszłości :shake: . Bardzo ważna jest socjalizacja od pierwszych dni. Z domowych hodowli, gdzie szczenięta od pierwszych dni życia mają kontakt z człowiekiem są najlepiej przystosowane do życia w mieszanym stadzie ludzko-psim
:lol: :lol: :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Jak zdecydujemy się na wzięcie szczeniaka takiej hodowli, to możemy mieć poważne problemy z nim w przyszłości :shake: . Bardzo ważna jest socjalizacja od pierwszych dni. Z domowych hodowli, gdzie szczenięta od pierwszych dni życia mają kontakt z człowiekiem są najlepiej przystosowane do życia w mieszanym stadzie ludzko-psim
:lol: :lol: :lol: .[/quote]

zebys wiedziala ze sa ! kolezanki suka sikala ze strachu na dzwiek wylaczanego zcajnika ! i wogole najlepiej to sie czula w swojej ... klatce ! wystawiana pierwszy raz dostala rozwolnienia ze strachu ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']zebys wiedziala ze sa ! kolezanki suka sikala ze strachu na dzwiek wylaczanego zcajnika ! i wogole najlepiej to sie czula w swojej ... klatce ! wystawiana pierwszy raz dostala rozwolnienia ze strachu ...[/QUOTE]
Rodzice znajomych kupili szczeniaka 3-mies. sukę, olbrzyma z kennelu i to był koszmar. Suka zupełnie nie do opanowania, tchórzliwa, demolowała im mieszkanie jeszcze w wieku 2 lat, bała się samochodu, spacery to był koszmar :shake: :shake: :shake: .

Link to comment
Share on other sites

Kompletnie zapomniałam się pochwalić. :oops:
27 sierpnia moja córeczka Alisma Elfidar na wystawie w Rotterdamie zdobyła 1 lokatę, ocenę doskonałą, CAC młodzieżowy, CAC dorosły i zostałą najlepszą Suczką w Rasie!!! :multi: :multi: :multi: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Czesc :)
[quote]Marta !tak czytam te twoje posty,i zastanawiwam się nad ich sensem:hmmmm: :hmmmm:bo jeśli napisałaś,na swojej stronce że :"Dokonałam wyboru reproduktora"to chyba wcześniej musiałaś wiedzieć,czy spełnił warunki,albo czy możesz się do niego pojechać itp. :razz: Więc pisanie" Że nie wiadomo na 100%",jest dla mnie jakby, zaprzeczeniem.Każdy hodowca,wybiera świadomie i 100%,tak naprawdę to poruszając ten temat,nie miałam zamiaru Cię urazić,ale cóż,chyba nerwowa:angryy: jesteś;-)[/quote]
Masz racje- dosc to niefortunnie ujęłam :) juz wszystko zostało pozmieniane.
Nerwowa jestem czasami :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:


Chciałam sie dowiedziecz czy ktos posiada i mógłby wstawic na dgm (ewentualnie przesłac na maila) rozpiske genetyczną tj dotyczącą mieszania kolorow miniatur ? :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie po długiej przerwie !!!
Wróciłam własnie z cudownych wakacji! Psy, Konie, Agility, wspaniali ludzie i cudowna atmosfera !!!
Jak tylko sie rozpakuje i ochłonę to napewno wstawie fotki które udało mi sie zrobić :)
Mam do tego masę wieści różnej treści, ale musze też dojśc do sobie po 6 godzinach masakrycznej jazdy samochodem.

postaram się Wam coś skrobnąć na temat mieszania kolorów.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że Vis nie dała mi możliwości opisania zdarzenia do końca!
Tak więc informuję wszystkich, że po powrocie z Wakacji otrzymałam e-mail od właścicieli suki z informacją, że sunia jest zdrowa z czego się niezmiernie cieszę !!!!
Przyznam, że martwiła mnie ta sytuacja i kilkakrotnie pisałam do nich z prosbą o informację, gdybym dostała ją wcześniej to napewno i Was bym o tym poinformowała.
Nie bede podawać danych suki tak jak i wczesniej ich nie podałam. Jeśli Vis chce rozpowszechniać dane suki i właścicieli których to dotyczyło proszę bardzo Wasza sprawa ja tego robić nie będę.

Wydaje mi się, że każda taka sytuacja jest nauką dla wielu i po to są fora aby o zdarzeniach bezosobowo pisać i na tej podstawie się uczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jostra']Kompletnie zapomniałam się pochwalić. :oops:
27 sierpnia moja córeczka Alisma Elfidar na wystawie w Rotterdamie zdobyła 1 lokatę, ocenę doskonałą, CAC młodzieżowy, CAC dorosły i zostałą najlepszą Suczką w Rasie!!! :multi: :multi: :multi: :loveu:[/QUOTE]
Zagraniczne sukcesy dzieci cieszą bardzo –[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Magenta"][B][I][SIZE="4"] GRATULACJE !!![/SIZE][/I][/B][/COLOR][/FONT]
[CENTER]:BIG: :klacz: :klacz: :klacz: :cunao: :klacz: :klacz: :klacz: :BIG: [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żancia'].......Historie ze znikającą kartą są naprawde nie do zniesienia:angryy: ..........[/QUOTE]
Wystawy to konkursy, wiążą się z nimi emocje i adrenalina :loveu: . Nic dziwnego, że niektórym puszczają nerwy a potem mamy, to co mamy :niewiem: . Ktoś komuś coś wytknie i burza gotowa :stormy-sad: . Wspólne pasje, sprzyjają zawiązywaniu się przyjaźni, wspólne wyjazdy na wystawki, ale czasem na skutek różnych niedomówień, pomówień, nieporozumień przyjaźń zamienia się w niechęć delikatnie mówiąc i zaczyna się wzajemne wytykanie :krach: , obrażanie się ... :obrazic: . No i łatwiej na forum niż prosto w oczy :shake: .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...