Jump to content
Dogomania

Kiedy zacząć spacery z maluchem ?


Melancholia

Recommended Posts

Witam serdecznie, od czterech dni mam w domu malucha rasy York, Leo  jest jeszcze mikruskiem,  Z uwagi na to jaki jest malutki, jego wiek i fakt, że jeszcze się nie zaklimatyzował załatwia się ( czasami :P ) na matę. Szczerze mówiąc nie wiem za bardzo kiedy mam zacząć próby spacerków pod blokiem ( piesek nie ma jeszcze wszystkich szczepień i trwa okres kwarantanny ). Jest jakiś określony wiek, który powinien ukończyć żebym mogła go zacząć wyprowadzać/wynosić na trawkę i przyzwyczajać (oczywiście po ukończeniu szczepionek malucha i kwarantanny)? Pierwszy raz mam takiego maluszka i trochę się boję żeby nie był za malutki, mimo że skończy już jakiś wiek. Mój wcześniejszy pies był olbrzymem, więc mimo, że był młodziakiem to wyglądał jak dorosły york :P Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie miałem tak małego psa. Ja ze swoim husky zacząłem wychodzić 2 tygodnie po tym jak go kupiłem. Miał wtedy 1,5 miesiąca. Chodziłem z nim koło domu a kiedy dorósł do 2 miesięcy zacząłem chodzić troszkę dalej z 3-5 km dziennie. Dzisiaj ma 3 miesiące i czasem jak biegnie to za nim nie nadążam xD

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady :) od tego zacznę, jutro mamy pierwszą wizytę u weta, miało być szczepienie ale od wczoraj jest biegunka. z którą walczymy :( jeśli wszystko się unormuje to pod wieczór ( kiedy krzyczące dziaciaki pochowają się do domu:P ) pójdziemy na czystą trawkę obadać teren :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...