Jump to content
Dogomania

Mówią, że mój pies to nie Husky


Alandar98

Recommended Posts

Witam, ostatnimi czasy kiedy wychodzę, z moim 3-miesięcznym pieskiem na spacery lub pobiegać natknąłem się na pare osób, które zaczepiły mnie i powiedziały jakiego mam ładnego pieska. Pytają się mnie co to za rasa, gdy ja odpowiadam, że to sybierian husky to się śmieją i mówią "Jaki to Husky przecież jest cały biały a na dodatek ma dwoje brązowych oczu". Kiedy byłem z nim pierwszy raz u weterynarza, weterynarz obejrzał pieska i wpisał mu w książeczkę zdrowia rasa: Syberian Husky Czy "znafcy" z mojej wioski mają rację ? Czy Husky może mieć dwa brązowe oczy i całe białe futro ?

Link to comment
Share on other sites

Pies ma rodowód ? Jesli tak to pytanie raczej jest zbędne , jesli nie - to jest po prostu kundelkiem , co najwyżej w typie rasy .
Tak na marginesie , to żadna prawdziwa hodowla nie selekcjonuje husky pod wzgledem koloru oczu i większośc rodowodowych psów ma normalne brązowe oczy . Pseuduchy natomiast rozmnażają na potęgę własnie niebieskookie bo takie się lepiej sprzedadzą . Już po wsiach pełno jest niebieskookich kundelków niepodobnych do żadnej rasy , a jeynie błekitne spojrzenie zdradza , że przodkiem mógł być husky .

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj sobie wzorzec rasy:

 

"Oczy mogą być brązowe lub niebieskie;

dwoje oczu różnego koloru lub każde oko wielokolorowe –
dopuszczalne. (...)
MAŚĆ: Wszystkie kolory od czarnego do czysto białego są
dopuszczalne."
 
Co nie zmienia faktu, że jeżeli pies jest bez rodowodu to może być tylko w typie danej rasy.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak na gieldzie kupie auto bez papierow, ale za to z gwiazda na masce to moge uznac ze to mercedes. Gorzej jak bedzie mialo na masce gwizde, na kolpakach cztery kolka, a na kierownicy VW. I teraz moge sobie nazywac samochod jak chce, co nie zmienia faktu, ze nie iest to auto zadnej marki, byc moze jest jednej z wymienionych, albo i calkiem innej. Bez dokumentow to jest nic. Moze i jezdzic, i jest fajne, i sprawne i kochane i w ogole super wyglada, jednak nie jest to konkretny samochod.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Witam, ostatnimi czasy kiedy wychodzę, z moim 3-miesięcznym pieskiem na spacery lub pobiegać natknąłem się na pare osób, które zaczepiły mnie i powiedziały jakiego mam ładnego pieska. Pytają się mnie co to za rasa, gdy ja odpowiadam, że to sybierian husky to się śmieją i mówią "Jaki to Husky przecież jest cały biały a na dodatek ma dwoje brązowych oczu". Kiedy byłem z nim pierwszy raz u weterynarza, weterynarz obejrzał pieska i wpisał mu w książeczkę zdrowia rasa: Syberian Husky Czy "znafcy" z mojej wioski mają rację ? Czy Husky może mieć dwa brązowe oczy i całe białe futro ?

nawet zdjęcia nie muszę oglądać - Twój pies to nie husky, jeśli nie masz takiej pewności. Pewność daje rodowód.

Link to comment
Share on other sites

A w przypadku kiedy dwoje rodzicow posiadaja rodowod,a zostaly rozmnozone poza zwiazkiem?
To co to sie urodzi?Kundel?Pies w typie rasy?Czy Husky?

I tu z pewnością o taki przypadek chodzi :D

Bo przecież wiadomo,że to częstszy przypadek-rozmnażanie psów rodowodowych poza ZKWP niż rozmnażanie psów w typie rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...