Jump to content
Dogomania

Skubi znalazał swoją kudłatą rodzinę i nareszcie jest szczęśliwy. Hura!!!!!


Recommended Posts

Aktualizacja. 

6.10.2015r. Skubi pojechał do DS. 

Ma nareszcie swoją własną rodzinę i ludzi, którzy go kochają i bawią się z nim piłeczką. 

Kochany Skubisiu - bądź już zawsze szczęśliwym psiakiem!

 

A wcześniej było tak...

Skubi

a właściwie Scoobi

bo tak został nazwany w tyskim schronisku.

Na stronie schroniska ma tylko jedno fatalne zdjęcie i cztery zdania opisu.

Jak z takim bogactwem liczyć na uśmiech losu?

Nawet imię wpisano mu inne, co tam taki stary pies...

 

Sami zobaczcie...

  

 

 
 
 
                                                                 4514a3b54d771de0e818603b600c91ff_medium.
1 / 1
 
 
Imię: Spiker

Numer ewidencyjny: 2499

Płeć: Samiec

Wiek: 15 lat 8 miesięcy

Data przyjęcia do Schroniska: 2007-09-09

Sterylizacja/kastracja: nie

 

Opis:

 

 

Znaleziony przy ul. Andersa. To piesek ruchliwy, energiczny i mimo faktu, że mieszka w schroniskowym kojcu, wciąż znajduje w sobie pozytywną energię.  Spiker kocha ludzi. Ciągle czeka na nowy dom i człowieka, który doceniając jak bardzo jest ciekawy świata, będzie chciał pokazać mu wszystkie parki, łąki i lasy.                            

 

 

 

Opis psiaka jest sprzed lat, wtedy kiedy był jeszcze energiczny i z chęcią do życia.

Teraz tej chęci jest coraz mniej, czas leci, zdrowie już nie takie, 

kochającego serca nie ma to po co się cieszyć?

Z czego się cieszyć?

Na co czekać?

 

 

Chcemy pokazać światu Skubiego.

Chcemy Skubiemu pokazać świat.

Nie bramy i kraty schroniska ale ŚWIAT.

Ten piękny kolorowy i mięciutki pod łapkami...

 

Możemy Skubiego zabrać do wspaniałej Fundacji 4 łapy

gdzie cudowni i mądrzy ludzie pokażą mu że jeszcze jego życie może być piękne...

 

Musimy tylko zebrać deklaracje na karmę i ewentualne leczenie...

 

To pierwszy krok do szukania domu, takiego już na zawsze...

 

Damy radę?

Damy szansę temu staremu psu?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ponieważ jest duża szansa na zabranie psiaka do Fundacji 4 łapy zaczynamy zbierać pieniądze na jedzenie plus ewent. weta.

 

Mamy deklaracje stałe:

ranias 10 zł (m-cznie)

kaja555 10 zł (m-cznie)

jaguska 30 zł (m-cznie)

kado 30 zł. (m-cznie)

Maruda666  10 zł. (m-cznie)

certusowa 30 zł. (m-cznie)

razem 120 zł.

plus

Elisabeta 100 zł jednorazowo

magda222 wpłaty jednorazowe

Jolanta08 wpłaty jednorazowe

i od Rokiego 234 zł i 1 grosz 

 

 

A na konto Skubiego wpłynęło już następujące kwoty:

 

deklaracje stałe:

Kado  30 zł. wpłacone za czerwiec-lipiec 2015r.

Jaguska 30 zł. wpłacone za czerwiec-wrzesień 2015r,

Kaja555 10 zł. wpłacone za sierpień-wrzesień 2015r.,

Ranias 10 zł. wpłacone za lipiec-wrzesień 2015r.,

Certusowa 30 zł. wpłacone za lipiec-sierpień 2015r.

 

deklaracje jednorazowe:

Elisabeta 100 zł.

od Rokiego - przelew od Magdy222 - 234,01 zł.

Monika083  61,29 zł.

Bazarek nr 1 Ewy Gonzales 74 zł.

Bazarek nr 2 Ewy Gonzales 61,75 zł.

Razem 821,05 zł.

 

Wydatki:

17.08.2015r. przelew do Gab. Wet. B.Zacharewicz Chorzów 218 zł.

20.08.2015r. przelew do Zooplusa za jedzenie do DT 214,52 zł.

 

Na dzień 22.09.2015r. Skubi ma na koncie398,53 zł.

 

 

 

 

Na razie kilka fotek bardziej aktualnych od tej z pierwszego postu.

 

Wyglądam, patrzę, może coś wypatrzę...

 

       

 

IMG_9732.JPG   IMG_9728.JPG

 

 

IMG_9729.JPG   

 

IMG_9731.JPG

Link to comment
Share on other sites

Na razie nie wiem za dużo o psiaku np. wielkość, waga... Postaram się to ustalić i wtedy tu będą te ważne informacje.

 

 

Może wypatrzą mnie???

 

IMG_9747.JPG

 

Przecież przystojny jestem, szczuplutki...

 

IMG_1263.JPG

 

Prawda? No powiedz...

 

IMG_1264.JPG

 

Czasem mam towarzystwo...

 

IMG_1285.JPG

Link to comment
Share on other sites

Bardzo chcemy wyciągnąć Skubiego do Fundacji. To jego szansa. Indywidualna opieka, zabiegi kosmetyczne, ewentualne leczenie. Wszystko to pozwoli jemu otworzyć się na ludzi, zaufać a nam go poznać i cudnie obfocić. A wtedy ruszamy z ogłoszeniami i szukamy domku... Bo nie da się ukryć w schronisku są kolejni weterani, ktorzy też chcą mieć swoją szansę :) .

 

Na wątku Rokiego, innego tyszaka, któy długo czekał na DS Jaguska złożyła pierwszą deklarację dla Skubiego.

 

Podaje daty bo nie wiem dlacego jak cytuje to są a jak zatwierdzam to znikają... :(

 

29.05.2015r.

 

Jeśli kiedyś, coś, byście dla tej biedy organizowały to u mnie ma dożywotnio 20zł miesięcznie, może już z tych pieniędzy korzystać będąc w schronisku, może na jakieś witaminy czy coś innego, jeszcze majową wpłatę mogę jutro przesłać dla tej starowinki.

 

Chętnie kupię mu np.taki suplement http://www.zooplus.pl/feedback/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/witaminy_dla_psa/witaminy/192996żeby tylko miał mu kto go w schronisku podawać, w każdym bądź razie pamiętajcie o mnie w temacie tego bidulka.

 

 

01. 06.2015r.

 

Podnoszę się o dyszkę, czyli 30zł stałej dla Spikera/Skubiego

 

 

 Jak coś przeoczyłam to jeszcze tu dołoże  :)

Link to comment
Share on other sites

Melduję się na wątku. Dzięki Alfa

 

Skubi, jestem.  :) :)

 

Już o Skubim czytałam u Rokusia i tak jak tam napisałam, deklaruję jednorazowo 100 zł.

Trzymam kciuki za wyciągnięcie Staruszka ze schroniska i za Dom dla niego.  :)

 

Jestem i ja z pierwszą wizytą u Starszego Pana na jego osobistym wątku i mam nadzieję że się szybko uzbierają deklaracje, coby Starszy Pan zdążył poznać dobry dotyk, dobre serce, i mooorze ludzkiej miłości i troski.

Witamy serdecznie u Skubiego!

 

Pięknie dziękuję Elisabeta za deklarację pomocy.

 

Jagusko - ja też mam taką nadzieję. Tym bardziej, ze Grażynka umówiła się ze schroniskiem, że nam wykastrują Skubiego a teraz prowadzi poważne pertraktacje żeby udało się zrobić psiaczkowi komplet badań. Wtedy, zakładając, ze ze zdrówkiem będzie wszystko ok, musielibyśmy nazbierać tylko na jedzonko a to nie są jakieś zawrotne kwoty i powinno się udać :) .   

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A cyz w tym boksie ze Skubim to są same samce ? Tam jest taki niski przegubowy w moim ulubionym typie :).

Na to pytanie odpowie nam tylko Grażynka bo ja jestem  kilometrów od Tychów i Ona jest tam moim źródłem wszelkich informacji  :) .

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam z rana do Skubka, może dzisiaj uśmiechnie się do niego szczęście i wpadnie jakaś kolejna stała deklaracja. Jest już w takim wieku że zbyt wiele czasu na radość nie ma :-(

Alfa czy Skubi ma już swoje subkonto? Jeśli tak to mi podaj bo chciałabym przesłać moją deklarację.

Link to comment
Share on other sites

przyszłam się przywitać z Przystojnym Panem Psem :)

Witamy serdecznie!

 

zapisuję się i moja deklaracja z Rokiego przechodzi na Skubiego, czyli 10 zł

 

konto to samo?

Witamy Kaję! Cy konto to samo odpowiem jak porozmawiam z Magdą, czy ona zechce zbierać na Skubiego. Dziś się do niej nie dodzwoniłam, będę próbowała jutro  :) .

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze, że dogo już działa :) .

Mam troszkę nowych wiadomosci dla odwiedzających Skubiego tylko nie wiem czy one dobre czy nie a01d5.gif. Mamy zgodę schroniska na zabranie Skubiego. W poniedziałek Grażynka dowie się jak będzie z kastracją bo chcielibyśmy  żeby ta "krzywda" spotkała go jeszcze przed wyjściem. Grażynka stara się też o zrobienie Skubiemu badań bo to starszy psiak i dobrze byłoby wiedzieć co i jak z jego zdrowiem. Jak sie nie uda w schronisku to będzie to trzeba zrobić jak wyjdzie... Czekamy na poniedziałek...

 

Driga wiadomość. Udało mi się skontaktować z Magdą. Niestety, Magda nie chce być skarbnikiem Skubiego  113.gif. Chce się rozliczyć z kasy Rokusia i już nie zbierać pieniędzy. Tak wiec szukamy skarbnika i to raczej szybko bo musimy zacząć zbierać kasę żeby kupić jedzonko maluchowi żeby nie siedział głodny w Fundacji  285.gif.

Link to comment
Share on other sites

Alfa, a fundacja nie mogłaby użyczyć numeru konta do zbiórki?

Żałuję,że mój dom nie jest z gumy, a doba nie ma z 48 godzin... i Skubik mi się podoba i na fb są 2 cudne sunie (z kółkami)...tylko...za diabła nie dam rady :(

Link to comment
Share on other sites

Alfa, a fundacja nie mogłaby użyczyć numeru konta do zbiórki?

Żałuję,że mój dom nie jest z gumy, a doba nie ma z 48 godzin... i Skubik mi się podoba i na fb są 2 cudne sunie (z kółkami)...tylko...za diabła nie dam rady :(

Hope, fundacja 4 łapy pewnie by mogła. Tylko ja mam często takie wrażenie, że jak są wpłaty na fundację to łatwo nad tym stracić kontrolę. Te wpłaty, odnotowywanie ich, spadło by pewnie na Grażynę a ona i bez tego zagoniona na maksa. Poza tym często wpłacającym się wydaje, że kasy jest dośc a tymczasem potrzeby są większe niż zasoby. I niby każdy się czuje ok, to sytuacja nie jest ok... Ja im i tak już na swój sposób utrudniam życie wynajdując bidy największe w schronisku to chociaż sprawy typu wpłaty, zakup karmy itd. chciałabym im zorganizować w naszym dogomaniowym gronie...

 

Kurcze, ciągle jeszcze wierzę w dogo, damy radę...

 

Nie wiem czy znasz troszkę tą fundację? Z dogo był w niej Roki, który teraz poszedł do DS. Niby kojce i budy ale psiaki mają cały czas kontakt z ludźmi, są naprawdę zadbane i zaopiekowane. Tylko trzeba pomóc w zakupie karmy i ewent. leków. Ale wyniki ich działalność są naprawdę godne uwagi. Poza tym są na miejscu, tzn. w Tychach i o transport nie musimy się nic a nic martwić :) .  

Link to comment
Share on other sites

Nazwa coś mi mówi, ale nie potrafię sobie nic konkretnego przypomnieć-czyli pewnie gdzieś mi na fb ich wydarzenie mignęło ;)

Taaa...ja kiedyś po uszach oberwałam, bo zapomniałam powiedzieć,że wpłaty cegiełkowe będą od do ;) tak czy inaczej- niektóre fundacje robią rozliczenia raz w tygodniu, każde futro ma swoje subkonto...albo mają jakiś program, co wyłapuje wpłaty o danym tytule (chyba?).

 

 

Dogo...mimo,że się poparzyłam troszkę więcej dobrego tu spotkałam niż złego. I tak-wierzę w Dobre Anioły forumowe. 

 

 

Postaram się w tygodniu trochę wątek porozsyłać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...