Jump to content
Dogomania

zespół cushinga u 16 letniej beagielki -


kiarsonik

Recommended Posts

Witajcie moja 16 letnią Kiare - beagle dopadł chyba Cushing

Jestem załamana dzis odebrałam wynik ACTH weterynarz twierdzi ze to ZC choc wynik dla mnie jest graniczny - zerknijcie pls co o tym myślicie wynik ponizej

 

Jesli chodzi o objawy jako takich Kiara nie ma zachowuje sie jak zdrowy piesek i ogolnie ludzie ktorzy nas spotykaja nie wirza ze ona ma 16 lat - wyglada naprawde super mimo iz jest siwek juz :)

Co mnie zaniepokoiło - sikanie - sika pod siebie nie kontrolujac tego z tym problemem trafilam do weta porobili badania i wyszla niedoczynnosc tarczycy podwyzszone próby wątrobowe, teraz doszedł wysoki mocznik.

Leczenie Letroxem na tarczyce nie przynosi skutku FT4 wysokie co caly czas oznacza niedoczynnosc, stad lekarz zasugerował próbe ACTH

Czytam o objawach i w sumie tylko sikanie i wyniki biochemi pasuja reszta nie - siersc piekna bez wyłysien, jest szczupła, nie ma brzucha jakiegos wydetego jak czytam co u niektórych....

 

Weterynarz sugeruje leczenie Vetorylem 30mg, bardzo sie tego boje z uwagi na jej wiek.... czy jest ktos kto zaczynal "leczenie" w takim wieku pieska....boje sie by to jej nie zaszkodziło

 

pozdrawiam was

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...