Jump to content
Dogomania

Agresywny pies


Halucynowaa

Recommended Posts

Od sierpnia ubiegłego roku mam psa. Znaleźliśmy Kaję obok sąsiada. Podobno błąkała się tam jakiś czas. Przygarnęliśmy ją. Sprawiała wrażenie spokojnego psa bo gdy ją znaleźliśmy, wzięliśmy ją na ręce a ona nie s zarpała się ani nic. I wtedy się zaczęło. Zauważyliśmy że gryzie wszystko co popadnie. Po kilku dniach zaczęła gryźć wszystkich członków rodziny i tych którzy do nas przychodzili. Po dwóch tygodniach znaleźli się właściciele którzy nie chcieli zatrzymać psa. Domyślam się że chodziło o tę gryzienie zważywszy na to że u poprzednich właścicieli Kaja miała na imię Łobuz. Może dlatego że tak okropnie gryzła? Wszystko tłumaczyliśmy sobie tym, że jest młodym psem i z tego wyrośnie. Z biegiem czasu Kaja rosła a ugryzienia stawały się co raz bardziej bolesne a rany co raz większe. Jest u niej problem z posłuszeństwem. Potrafi parę sztuczek ale pokazuje je tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę ale największym problemem jest to jej nieustanne gryzienie. Od jakiegoś czasu, gryzie mnie zaraz po przyjściu do niej. Chwytam ją wtedy za obrożę i czekam aż się uspokoi i wtedy ją puszczam a ona znów gryzie. Kilka razy się poddała i przestałam z nią ćwiczyć.

Jakby to miało jakoś pomóc to potrafi siad, zdechł pies, tuleja się, przychodzić na zawołanie i aportować.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Najpierw wypadaloby ustalic co to jest za gryzienie, jak pies sie zachowuje zanim zacznie gryzc i jakie jest tego podloze.

czy ona w ten sposob zaczepia czy gryzie wtedy gdy wy wchodzicie z nia w interakcje? co wlasciwie gryzie? kostki, rece, rzuca sie do gardla?

Link to comment
Share on other sites

no dobra, a tak na twoje oko czy to gryzienie ma podłoże lękowe czy też pies w ten sposób wymusza uwagę? albo może twoim zdaniem jest to czysta agresja terytorialna?

 

czy ma zapewniony jakiś ruch, chodzisz z nią na spacery? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Żadnych problemów z agresją nie da się rozwiązać przez internet, na niewidzianego. Sukę musi zobaczyć doświadczony trener. Pies nie wyrasta z niedopuszczalnych zachowań - jeśli nie opanuje się zwierzaka od razu, problem narasta. Gdzie mieszkacie, może ktoś zna i wskaże fachowca w okolicy.

Link to comment
Share on other sites

 

no dobra, a tak na twoje oko czy to gryzienie ma podłoże lękowe czy też pies w ten sposób wymusza uwagę? albo może twoim zdaniem jest to czysta agresja terytorialna?
 
czy ma zapewniony jakiś ruch, chodzisz z nią na spacery? 

 

Myślę że to jednak agresja. Przestaje gryźć kiedy się jej zachce.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...