Jump to content
Dogomania

TROPIDOG SUPER PREMIUM JUNIOR MEDIUM & LARGE INDYK, ŁOSOŚ I JAJKA


Szmaragd

Recommended Posts

Witajcie.

Nie mogę nic znaleźć o karmie TROPIDOG SUPER PREMIUM JUNIOR MEDIUM & LARGE INDYK, ŁOSOŚ I JAJKA. Znalazłem jedynie skład Który jest raczej kiepski (MOM i mączka).

Składniki karmy Tropidog dla szczeniąt

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym mączka z indyka 20%, hydrolizat drobiowy 2,4% ‒ naturalne źródło chondroityny), produkty pochodzenia roślinnego (w tym ryż 12%, siemię lniane 3%, pulpa buraczana 1,5%, włókno celulozowe 1%, aksamitka wzniesiona 0,2%, ekstrakt z juki Schidigera 0,1%), ryby i produkty rybne (w tym mączka z łososia 12%), oleje i tłuszcze (w tym olej z łososia 8%), roślinne ekstrakty białkowe, zboża, jaja i produkty z jaj 4%, glony (Ascophyllum nodosum 1,5%), mięczaki i skorupiaki (naturalne źródło glukozaminy), drożdże (w tym Beta-1,3/1,6-Glukan 1 000 mg/kg, mannanooligosacharydy 0,4%), materiały paszowe pochodzenia mineralnego (w tym heksametafosforan sodu 0,3%).

Dodatki: Witaminy, prowitaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: wit. A 18 500 j.m./kg, wit. D3 950 j.m./kg, wit. E 650 mg/kg, wit. C 120 mg/kg, wit. B1 4,7 mg/kg, wit. B2 19 mg/kg, wit. B6 11 mg/kg, wit. B12 34 mcg/kg, wit. K3 1,1 mg/kg. Mieszanki pierwiastków śladowych: E1 żelazo 170 mg/kg, E6 cynk 145 mg/kg, E5 mangan 40 mg/kg, E4 miedź 15 mg/kg, E2 jod 1,0 mg/kg, E3 kobalt 0,7 mg/kg, E8 selen 0,1 mg/kg. Tauryna 1 000 mg/kg. Przeciwutleniacze.
 

Analiza składu karmy dla szczeniąt średnich i dużych ras

Białko surowe 30,0%, oleje i tłuszcze surowe 15,0%, włókno surowe 3,0%, popiół surowy 12,0%, wilgotność 10,0%, wapń 1,4%, fosfor 1,2%.

 

Pies je, ale nie jakoś szczególnie chętnie. Cena bardzo zbliżona do Brit Care. Warto zmienić na Brit? A może coś innego w trochę wyższej cenie dla Bulldoga Francuskiego, co będzie skokiem milowym w jakiści karmy?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli szukasz skoku milowego to polecam Canagana :) służy mojemu psu od pół roku. Jest bez podziały na wiek, trzy rodzaje mięsa do wyboru i podział na rasy małe i średnie i duże. Ale cena większa od Brita dużo od Gosbi też. Gosbi znam i też polecam, dobra karma w dobrej cenie. Applawsa mozesz też obadać.

Link to comment
Share on other sites

Tropidog faktycznie odpuść, bo zwyczajnie szkoda i psiego żołądka i pieniędzy - to taka "odpadkowa" karma.

Brit Care jest bardzo przyzwoitym produktem ze średniej półki.

Możesz też spojrzeć na Taste of the Wild - jest karmą bezzbożową, ma sporą zawartość mięsa, wersje dla dorosłych psów mogę śmiało polecić, tej dla szczenią nie testowałam, bo mam dorosłe psy.

 

I jeszcze jedno - jeśli masz buldożka francuskiego to przy wyborze nie celuj w karmy dla dużych ras - nie chodzi nawet o wielkość granulek i trudność z gryzieniem ale o to, że "wielkopsy" mają nieco inne zapotrzebowanie na substancje odżywcze w okresie wzrostu niż "maluchy" i karmy dedykowane dla nich (o ile producent ma podział na linie związane z gabarytami rasy - S, M, L, XL, bo nie każdy ma) nieco różnią się składem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ja uważam, że linia superpremium Tropidoga nie jest najgorsza.  Superprmium dla dużych i średnich rich lamb and rice jest świetna. Jest tez wersja dla maluchów. Te karmy mają po prostu totalnie skopany opis składu. I to ludzi zniechęca.

Trzeba skarmić dwa, trzy worki i dopiero będziecie wiedzieć czy danemu psu karma służy.

Co do bit care, to jest bardzo dobra karma, szczególnie puppy do odchowu szczeniąt, ale niestety podane w składzie mięso w zadowalających procentach, to ilość mięsa przed obróbką. Niestety te wyściowe procenty kurczą się ogromnie w gotowym produkcie. W Tropidogu podano juz procentowy udział mączki - czyli produktu po obróbce.

Jedna z moich dziewczyn nie najadała się brit care, ot po prostu, a inna bardzo grymasiła przy tej karmie. Na Tropidogu jest już lepiej. Ale tak jak napisałam wcześniej, dobór karmy jest uzależniony od konkretnego psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...