Jump to content
Dogomania

Surowe mięso raz w tygodniu


Guliett4

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio dowiedziałam się, że trzeba psu dawać surowe mięso raz w tygodniu (najlepiej wołowine lub cielęcine), w celu uniknięcia problemów napastowania seksualnego przez inne psy.

A dokładniej chodzi o to, że jak sie podaje psu surowe mięso to inne psy wtedy wiedzą, że mój pies to pies a nie suka i go nie wykorzystują co ostatnio bardzo często się zdarza. Najgorsze jest to, że widzę ze to żle wpływa na mojego psa i to bardzo mnie boli.

Czy możecie mi powiedzieć czy to odpowiednia metoda czy może znacie jakieś inne?

No i czy można tak psu dać z dnia na dzień surowe mięso i czy nic mu nie będzie?

I jak dużo powinien zjeść 25 kg pies.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nigdy w życiu nie słyszałam takiej bzdury! Dziwny przesąd, podobny do tego, że pies o ciemnym podniebieniu będzie agresywny, a surowe mięso i organy podaje się, by wzbudzić agresję. Owszem, jest sporo niewyżytych seksualnie, nieułożonych psów, a przy tym zachowania o charakterze seksualnym są na tyle złożone, że nie zawsze ich ostatecznym celem jest tylko i wyłącznie prokreacja. Sama znałam przypadek pupila sąsiadów sąsiadów (samca), który napastował mojego psa ( także samca) i inne okoliczne samce, a sukami jakoś nie był zainteresowany. Obecnie mam suczkę, której zdarzyło się raz paść ofiarą napastowania, a jest a.) sterylizowana (więc nie ma mowy o wydzielaniu 'zachęcającego zapachu'), b.) karmiona w dużej mierze surowym mięsem.

 

Nie sądzę, by sama zmiana diety uchroniła przed tym Twojego psa. :( Tu może coś zdziałać tylko kontrolowanie sytuacji i unikanie potencjalnych napastników. Natomiast mogę powiedzieć, że psu można spokojnie dać z dnia na dzień surowe mięso. To jego naturalny pokarm. Przecież w stanie dzikim niczego sobie nie gotuje... ;) Niektórzy (w tym i ja) stosują karmienie łączone - od czasu do czasu karma, coś gotowanego, coś surowego. Mówi się, że na pierwsze kęsy dobre są chudsze, bardziej lekkostrawne mięsa, np. indyk. A co do konkretnych dawek, powinni wypowiedzieć się ci, którzy karmią stuprocentowo surowizną. 

Link to comment
Share on other sites

Bzdura z tym "napastowaniem".
Surowe można podawać jeśli pies ma chęć zjeść.
Mój za surowizną nie przepada, ale raz na 2 tyg jak coś surowego kroje to przychodzi i się prosi. Wtedy dostaje tyle ile ma ochotę zjeść - do 0,5 kg. Co kilka dni zjada też surowizne z kością, zapobiega nieładnemu zapachowi z pyska ( kiedyś nie jadł przez ok tydzień i oddech był mocno nieprzyjemny). Waży ok 20-23kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...