Jump to content
Dogomania

Czupurka już nie ma z nami. Umarl, 24.06.2016, godz.13,15.


Beat2010

Recommended Posts

Dzisiaj Czupurek pokazał , że jest Czupurkiem o Bardzo Wielkim Serduszku . Czupurkiem-Pielęgniarzem. Czupurkiem-Przyjacielem.
Najpierw zdziwienie, że Laszlo pozwolił spać na swoim posłanku Czupurkowi. I okazało się, że Czupurek opiekuje się odchodzącym na nowotwór Laszlo .
A na spacerze dziś Czupurek miał ochotę na głaskanie i przytulanie, wtulał łepek pod rękę. Kto zna Czupurka to wie, że do niedawna było niemożliwe. Przy dotknięciu był warkot i wieeelkie zęby.
Mało zdjęć udało mi się zrobić, bo na wszystkich głównie był rozmazany nos
Ale jak już Czupurek się uruchomi i idzie, to ładnie mu to wychodzi. Gdy upadnie, musi chwilkę odpocząć , żeby pójść dalej.
Dziś znowu głównie zdjęcia Laszlo. Za każdym razem gdy żegnam się z nim mam w głowie- czy to ostatni go przytulałam?
I zdjęcia Laszlo z Czupurkiem z powitania po spacerku.
I zdjęcia Don Diego, który już nie wstaje i zdjęcia Greya, ten to na szczęście w najlepszej formie

 

Czupurek 27.02.16 4 mały.JPG

Czupurek 27.02.16 1 mały.JPG

Czupurek 27.02.16 3 maly.JPG

Czupurek 27.02.16 5.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 28.02.2016o12:14, bakusiowa napisał:

Kochane Czupurzątko. Kto by pomyślał że ma takie dobre serduszko.

nikt :) Czupurek go naprawdę kocha, z martwię się, co będzie jak Laszlo odejdzie. Po spacerku piszczał, żeby już puścić go do Laszlo,  Lizał go po mordce,  po boczku. Nie wiem, moze chodziło o zapach krwi z rany ( otwarta , bo rak na pośladku nie pozwala się goić ) a może o wylizanie choroby z Laszlo. Fakt najważniejszy - Laszlo nie jest sam na posłanku, ma futrzka, który się do niego przytula.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

   i znowu nie zapisało postu.

Z posiwu wynika, że bakterie coli zabija nitrofurantonina, niedostępna w Polsce ( nie bardzo rozumiem sens podawania takiego antybiotyku w antybiogramie). Znalazłam w internecie, że koszt op. to 255zł, ale, że też ma dużo działań niepożądanych i żeby nie podawać przy chorej watrobie ( czyli nie u Czupurka) , tu link http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1554.

i jeszcze znalazłam odp na pytanie dot właśnie tego antybiotyku i tego samego szczepu coli - escherichia coli, że można podawać furagin, czyli to co dostaje teraz Czupurek

Odebrałem wynik posiewu moczu i wyszła mi bakteria Escherichia coli, która jest wrażliwa wyłącznie na nitrofurantoinę. Mój lekarz rodzinny twierdzi, że nitrofurantoina jest niedostępna w Polsce i nie ma żadnego leku, który ją zawiera. Co robić w przypadku gdy w posiewie wychodzi wrażliwość na nitrofurantoinę?

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Nitrofurantoina jest pochodną nitrofuranu i należy do chemioterapeutyków. Mechanizm działania leku jest nie do końca wyjaśniony. Z tego co nam wiadomo w Polsce nie jest zarejestrowany żaden lek zawierający nitrofurantoinę. W przypadku gdy w posiewie mamy wrażliwość na nitrofurantoinę stosuje się furagin czyli pochodną nitrofuranu - furazydynę. Furagin działa silniej na bakterie Gram ujemne i dodatnie niż nitrofurantoina. Więcej informacji o leku można znaleźć w dziale: Furaginum - informacje o leku.

 

Będziemy z Czupurkiem w lecznicy Lancet na badaniu serca to skonsultuję to co poczytałam. Co dwóch lekarz to nie jeden ;), lubię porównać różne opinie .

 

Link to comment
Share on other sites

byliśmy u kardiologa w lecznicy Lancet. Kłopot był w wykonaniem badania, bo Czupurek ma jakoś wszystko poprzemieszczane, że serca nie było widać :( . Generalnie serce chore, ale można był się tego spodziewać. Byl dodatkowo robiony rtg ( 3 zdjęcia i konsultacja vet - za to już zaplacilam 130zl, ekg było bezplatane), czekam na opis.Za benzynę 15zł ( niestety).

Na szybko przepisze , póżniej wkleję opis , rachunek.

Cechy przerostu ciśnieniowego prawej komory, znaczne splaszczenie przegrody międzykomorowej. Hiperkinetyka sciany lewej komory ze znacznym zmniejszeniem światła i zaburzeniem funkcji diastolicznej. Powiększenie lewego przedsionka. Przepływy przez drogi odpływu z prawej oraz lewej komory obniżone.

Dostał receptę na furosemidum, enarenal, spironol. Badanie kontrolne za 3 mies.

Natomiast u veta ogólnego - na pęcherz podajemy jeszcze przez tydz, furasemid, potem wejdzie antybiotyk.Wg p. dr nie opróżnia do końca pęcherza i trzeba go raz dziennie wyciskać. Z tego zalegania w pęcherzu może być i ta bakteria coli. Bardzo ładnie się wycisnął w lecznicy na podłogę  ;) . Samoczynnie. .Na niedokrwistość trzeba zrobić rozmaz krwi, oznaczenie żelaza, B12 i coś jeszcze, ale zapomniałam.Może wynikać z parszywego jedzenia przez całe życie Czupurka. Na zagazowane jelita dostał ubredit, ale doczytałam się, zeby nie podawać przy zwolnionej pracy serca, więc narazie nie kupuję i trzeba spytać się kardiologa. Zagazowane jelita to może być skutek niecałkowitego wchłaniania pokarmów czy jakoś tak i złej pracy jelit.

 

Hotelik wprowadził własny system rehabilitacji łapek Czupurka i sprowadził dwie amerykańskie damy z LA - czarną i bialą labradorkę ( tj one już warszawskie, ale ich Pani złamala nogę i Aga wyprowadza na spacery). Czupurek jak już się poderwie z ziemi to zasuwa jak młodziak :). Szczęsliwy, uśmiechnięty. Jak to chłopu niewiele potrzeba. Dwie laseczki i druga młodośc :). Wrzucę wieczorkiem zdjęcia i filmik jak gania tj usiłuje dorównać, za suczkami i jak piszczy do nich. W związku z tymi zmianami w funkcjonowaniu dt Aga  sugeruje podniesienie czynszu :) :), wszak wdrożyła również leczenie.

Link to comment
Share on other sites

Cytuj

 Na zagazowane jelita dostał ubredit, ale doczytałam się, zeby nie podawać przy zwolnionej pracy serca, więc narazie nie kupuję i trzeba spytać się kardiologa. Zagazowane jelita to może być skutek niecałkowitego wchłaniania pokarmów czy jakoś tak i złej pracy jelit.

może Espumisan się nada bo on nieinwazyjny jest i choć trochą pomoże 

Cytuj

Hotelik wprowadził własny system rehabilitacji łapek Czupurka i sprowadził dwie amerykańskie damy z LA - czarną i bialą labradorkę ( tj one już warszawskie, ale ich Pani złamala nogę i Aga wyprowadza na spacery). Czupurek jak już się poderwie z ziemi to zasuwa jak młodziak :). 

Czupurinek zawsze chyba był pies na baby , hi, hi 

buziaczki Czupurinku Ci przesyłam 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, dorcia2 napisał:

może Espumisan się nada bo on nieinwazyjny jest i choć trochą pomoże 

 

dostaje ulgix, to taki mocniejszy espumisan, ale on działa na skutek a nie na przyczynę. Ubredit miał działać na prawidłowe przenikanie pozywienia do organizmu ( powtarzam za p.dr). Będziemy na badaniach krwi to dopytamy się.

kupiłam za 12,99 zł kolejny neofuragin, tu wkleję rachunek :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...