Jump to content
Dogomania

Biała sunia - Blanka - jedzie do hotelu Szamański Krąg - potrzebuję pomocy


Recommended Posts

117787762_wid4.jpg

 

 

Przyszła z pól na skraj podbielskiej wioski. Najpierw zaprzyjaźniła się z gospodarskim psem, karmiła się z jego miski tym co dostawał do jedzenia, cichutko niezauważana podsypiała w jego budzie. Gospodarze wiedzieli o niej, nie wyganiali bo to dobrzy ludzie ale tez nie zabezpieczyli jej przed cieczką, no i stało sie.............z beztroskiego romansu z wiejskimi kundlami   w budzie tegoż gospodarskiego psa Blanka urodziła dzieciaki - pięcioro. Pomimo, że w tamtej okolicy praktykowane jest zabijanie ślepych miotów metodami gospodarczymi, czyli łopata, zakopywanie żywcem, topienie w rzece szczeniaków i kociąt, zresztą jak w wielu innych miejscach Blance pozwolono wychować młode ( bo ci gospodarze nie zabijają zwierząt, kochają je jedynie na swój własny sposób ale nie zabijają  ). I tak oto Blanka zostawszy mamą dostała szansę na kilka miesięcy życia w tym gospodarstwie. Wspólnie z psem wychowywali szczenięta, pielęgnując na zmianę, Blanka karmiła a pies wylizywał je jak matka. Maluchy urosły i wyszły razem z matką na pas zieleni przy posesji gospodarzy , zostały wtedy przypadkowo zauważone prze pewną Pania. Okazało sie też wtedy, ze gospodarze potrzebują pomocy w wyadoptowaniu szczeniaków oraz wyadoptowaniu samej Blanki, ponieważ  psy nie mogły zostać u nich na stałe.

Na dzień dzisiejszy do adopcji pozostają jeszcze dwie malutkie  sunieczki, reszta piesków ma już domy. Blankę postanowiłam zabrać do hotelu do Kuny , do Szamańskiego Kręgu, gdzie pod dobra opieką zostanie wysterylizowana i przygotowana do adopcji. Mam nadzieję, ze dom znajdzie szybko, bo jest piękna i młoda, o charakterze nie wiem zbyt wiele, wszystko sie okaże z czasem.

Kochani dogomaniacy koszt utrzymania Blanki to 350zł miesięcznie, do tego wydatki jednorazowe takie jak: transport do hotelu, zabezpieczenie od kleszczy, szczepienie, sterylizacja to najpilniejsze w tej chwili wydatki. Dlatego z całego serca prosze o pomoc, w każdej postaci: t.j. fanty na bazarek, robienie bazarków, wsparcie finansowe, deklaracje stałe lub chociaż jednorazowe, Waszą obecność  u Blanki na wątku,  bo póki co sunia ma tylko imię, które jej nadałam  na dobry początek.

 

 

Konto do zbiórki udostępniło nam Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom SOS Husky, za co dziękuje Pani Ani Kocińskiej i Grecie, bo dobrze mnie zawsze rekomenduje.

 

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom SOS Husky
ul. 1 Maja 38/72
41-200 Sosnowiec
Bank: Bank Zachodni WBK SA
nr rachunku: 58 1090 1652 0000 0001 1802 2107
Z dopiskiem: DAROWIZNA dla Blanki z Bielska

Link to comment
Share on other sites

Oto cała gromadka

117787758_wid1.jpg

 

 

Rozliczenie:

 

Deklaracje stałe:

1. Zachary -10zł

2. Buniaaga - 20zł

 

Inna pomoc, którą otrzymuje lub ma obiecaną  Blanka :

 

1. Nette  - fanty na bazarek

2. Ewa Gonzales  -25zł. - wpłacone

3. Ewa Gonzales -15zł - wpłacone

4. Zachary - 200zł jednorazowo

5. Doris66- 70zł na koszty transportu, obroża, fiprex

6. Anica - fanty na bazarek

7.Cancer43- grosik z bazarku na fb pod koniec czerwca

8. Dreag - trwa bazarek na rzecz Blanki na fb

9. Maryna- obiecany grosik w lipcu

10. Ania C. - 50zł   - wpłacone

11. Jarosław B - 100zł -wpłacone

12. Wojciech R.-100zł -wpłacone

13. Marta S-K - 100zł wpłacone

14. Ania J. - 133zł wpłacone

kolejne wpłaty

z dnia 09.06.2015
 Agnieszka W. ( BUNIAAGA)-20zł wpłącone
 Jan R. 210zł - wpłącone
  Anna S. ( Figunia)
- 10zł wpłącone

 

 

 

Razem stan konta Blanki -  763,00zł

cdn.

Link to comment
Share on other sites

Moli@, Blanka ciutkę za szczuplutka i za delikatna na typ labradora ale po "wypucowaniu" będzie z niej przepiękny psiak. Doris66, pomogę jednorazowo i dyszkę stałej dorzucę, bo od lat "zadeklarowana" jestem w psiakach nieadopcyjnych, zasiedziałych w hotelikach.

Link to comment
Share on other sites

Halinko Blanka jest mniejsza niz labrador, wazy około 18kg, max 20kg. Jest drobnej budowy ciała, delikatne łapeczki i pysio,  sporo futra i chude ciałko pod spodem. Jest młodziutka ma ponad rok, może dwa latka. Nie wiem bo ona jeszcze u weta nie była nigdy.

Link to comment
Share on other sites

Halinko Blanka jest mniejsza niz labrador, wazy około 18kg, max 20kg. Jest drobnej budowy ciała, delikatne łapeczki i pysio,  sporo futra i chude ciałko pod spodem. Jest młodziutka ma ponad rok, może dwa latka. Nie wiem bo ona jeszcze u weta nie była nigdy.

Link to comment
Share on other sites

Moli@, Blanka ciutkę za szczuplutka i za delikatna na typ labradora ale po "wypucowaniu" będzie z niej przepiękny psiak. Doris66, pomogę jednorazowo i dyszkę stałej dorzucę, bo od lat "zadeklarowana" jestem w psiakach nieadopcyjnych, zasiedziałych w hotelikach.

Iwciu wiem, wiem.....co robisz dla piesków w całej Polsce, robisz wiele dobrego. Dziekuje za ofiarowana pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Piękna jest Blanka. Miała szczęście...
Nic zadeklarowac nie mogę, ale jakbys robiła bazarek, to postaram się coś wrzucić :)

Pewnie ze będę robiła bazarki.................... dziekuje ci bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Z powodu nagłych i niespodziewanych spraw osobistych( ale to naprawdę mega wazna sprawa ) koleżanka, która obiecała zawieźć ze mna Blanke do hotelu, nie moze jechać ani dziś ani jutro. Z kolei ja moge tylko w dni wolne od pracy. Przekładamy transport Blanki do hotelu na najbliższy czwartek, bo to Boże Ciało i dzień wolny od pracy. Hotel powiadomiony i gospodarze takze. Mają pilnować Blanki do czwartku jak oka w głowie, choćby siłą zatrzymać na swojej posesji, aby nic jej sie nie stało . Obiecali mi to. 

Kurcze czasami tak wychodzi, że trzeba zmieniać plany, ale trudno pewnych rzeczy zwyczajnie nie da sie przewidzieć.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze załozyłam Blance wydarzenie w dziele psy ukradzione.....po całym dniu przy kompie w pracy wieczorem  mam problemy ze wzrokiem i sie pomyliłam. Wie ktos kto aktualnie jest administratorem na dogomanii, do kogo napisac o przeniesienie.? Kiedys była Maupa4, ale czy nadal?

Link to comment
Share on other sites

Trudno ale co się odwlecze....Poczekamy do czwartku. Może "pańciostwo" pomogliby w jej "pojmaniu"?...Jedna osoba zakłada obrożę ze smyczą a druga "kagańcuje" pysia, aby doris66 nie była pogryziona...

Cały sprzęt do "pojmania" Blanki dzis zakupiłam,  wiec jestem przygotowana. Ale i tak się okaże jak bedzie. Blanka nigdy w samochodzie nie jechała, wiec moze byc róznie. Głaskać się daje, nie ma problemu, ale ma swój charakterek i pewnych sytuacji nie lubi.

Link to comment
Share on other sites

doris66, pewnie sama musisz coś z tym przeniesieniem zrobić...W dziale "administracja" własnie wyczytałam,że na obecnej dogomanii moderatorzy nic nie mogą zrobić. Panuje wolność słowa....czyli wolna "amerykanka"...Tak napisała Maupa4, gdy poproszono ją o przeniesienie wątku...

Link to comment
Share on other sites

Jestem ciociu doris

 

sciskam ogromnie za sunieczke ogromnie  dzieki5ss.jpg

 

Dziewczynki ja  jestem Sosnowiec i czytam ulice teraz 

z tej ulicy czesto bardzo jade

z pracy  do domku 

moge podrzycic kiedys jakies rzeczy na bazazus?

sciskam pozdrawiam

niunia przecudna 

niechaj sie wsycko uda

Link to comment
Share on other sites

Ewo dziękuję za wpłatę, wszystkim dziękuję za wsparcie i za obecność. To ważne aby Blanka nie była sama na wątku. Wczoraj byłam u niej w odwiedzinach i jak zwykle zastałam ją na pasie zieleni oddzielającym ulicę od posesji gospodarzy. Pomimo, ze ludzie twierdzą ze jej nie wyganiają  z podwórka ( ponoć sama ucieka dziurami w płocie )  ona ostatnio częściej trzyma się terenu obok ich posesji........dziwne to bardzo. Ale to chyba świadczy o tym, że ona nadal czuje się niczyja , nie zbudowano więzi człowieka z psem. Ludzie twierdzą, że uwiązywali ją na łańcuch (  bo bardzo  prosiłam aby dopilnowali Blanki  do czwartku ), ale wrzeszczy tak strasznie jak jest uwiązana, że sąsiedzi się burzą bo pies wyje i oni nie mają spokoju. Wiec odpięli ja z łańcucha.  Ale jak od paru miesięcy tak żyje to musi wytrzymac jeszcze 4 dni. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...