Jump to content
Dogomania

Preparat ułatwiający rozczesywanie sierści


Katarzyna90

Recommended Posts

Witajcie

 

Nie wiedziałam czy taki temat już powstał, ani do jakiej konkretnie kategorii w tym dziale go przypiąć więc wylądował tutaj.

Poszukuję dla mojego kudłacza w typie PON-a preparatu w spray'u , dzięki któremu łatwiej mi będzie rozczesywać jego skołtunioną sierść. Niestety największy jego problem stanowi strefa za uszami, dlatego zależy mi na preparacie o naturalnych składnikach. Jest ich trochę na rynku, a obok furminatora będzie od dla mnie wspaniałym "przyjacielem"

 

Chciałabym Was prosić o opinię, kto z Was stosuje i może polecić w miarę przystępne cenowo odżywki, wspomagacze i czy faktycznie dają zamierzone efekty. 

 

Przeglądając sklepy zoologiczne-internetowe np. Karusek, znalazłam dwie odżywki, które mnie zainteresowały, mianowicie:

  -Botaniqa Tangle Free Avocado Spray

 

 -Synergy Labs Veterinary Formula Gloss & Glide

 

Jeśli ktoś stosował proszę o opinię tych produktów

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

 

Nie wiedziałam czy taki temat już powstał, ani do jakiej konkretnie kategorii w tym dziale go przypiąć więc wylądował tutaj.

Poszukuję dla mojego kudłacza w typie PON-a preparatu w spray'u , dzięki któremu łatwiej mi będzie rozczesywać jego skołtunioną sierść. Niestety największy jego problem stanowi strefa za uszami, dlatego zależy mi na preparacie o naturalnych składnikach. Jest ich trochę na rynku, a obok furminatora będzie on dla mnie wspaniałym "przyjacielem"

 

Chciałabym Was prosić o opinię, kto z Was stosuje i może polecić w miarę przystępne cenowo odżywki, wspomagacze i czy faktycznie dają zamierzone efekty. 

 

Przeglądając sklepy zoologiczne-internetowe np. Karusek, znalazłam dwie odżywki, które mnie zainteresowały, mianowicie:

  -Botaniqa Tangle Free Avocado Spray

 

 -Synergy Labs Veterinary Formula Gloss & Glide

 

Jeśli ktoś stosował proszę o opinię tych produktów

Link to comment
Share on other sites

Jedna z moich suczek ma bardzo elektryzującą się sierść, kołtuny też się jej robią. Kupiłam jakiś czas temu preparat Botaniqa Love me long spray. Na pewno sierść dużo mniej się elektryzuje. Nie zauważyłam, żeby kołtuny dużo łatwiej się rozczesywało.... Jedno wiem na pewno: płyn ma bardzo intensywny słodkawy zapach, który utrzymuje się na psie przez kilka dni. Obawiam się, że mojemu sierściuchowi zapach nie przypadł do gustu.

Link to comment
Share on other sites

Botanika nie da rady...Polecam ciut drozsze ale warte wg mnie kazdej kwoty kosmetyki K9 :)

Sa REWELACYJNE!!

Polecam spraye na koltuny-nano albo demetter,sa naprawde extra!

Testowane na koltunach i ja jestem baaardzo zadowolona :)

 

Synergy Labs mialam,uzywalam jako perfum ;)

Do koltunow...sredni...Botanika fajna ale ten avocado,long mi sie zapach nie widzi ale co kto lubi :)

Na pona zdecydowanie K9 uwazam ze bedzie najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Obydwa za slabe...Synergy labs uzywalam swego czasu jako zapach ;p Tylko do tego sie nadawal....

Botanika ewentualnie ale wydaje mi sie ze tez za slaba na Pona...Polecam raczej cos z drozszych,Matex lub K9 swietne spraye -nano wymiata albo demetter.

Do tego dobre szampony i odzywke.Mozesz sporbowac rowniez niebieska maske z PSH kalogenowa 3%.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie wiem, jeszcze go nie mam.

 

ale watpie, czy mamy takie same potrzeby jako ze ja jeszcze kupilam seabreeze oil i mam zamiar wszystkim moim psom zrobic plukanke i trzymac je takie troche tluste caly czas miedzy wystawami, bo w tym roku kolo nas jest naprawde tragedia jesli chodzi o przytulie i rzepy.

Link to comment
Share on other sites

Te dobre słowa o OMG czytałam m.in. na forum "pudlarzy", więc widać preparat jest na różne potrzeby. Zresztą przytulie są wszędzie takie same - obrastają mi całą wąską ścieżkę prowadzącą na spacerniak - rzeczywiście nie pamiętam, żeby w poprzednich latach było ich aż tyle. Daj sygnał, jak jest z tym zapachem, jak już będziesz miała.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cena cena ale sa bardzo wydajne.Nawet plyny :) Ja sobie kupilam duze op i przelewam do mniejszego spryskiwacza.Starcza na baaaaardzo dlugo nawet w uzycu salonowym.Szampony sa bardzo geste...Fakt ze kosztuja sporo ale coz...

Z dobrej jakosci i mniej zabijajacych cena to show line botanika...

Z detanglerow nowa Botanika show line jest tez ok.Ostatnio potestowalam i jest dobry ten plyn.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

omg bardzo fajny, ale zalezy, co macie na mysli piszac o rozczesywaniu.

jezeli pies ma czysty, niesplatany wlos np. po kapieli czy miedzy jedna wystawa a druga to jak najbardziej, omg sie sprawdzi.

ja zawsze tak robie, ze na noc wyczesuje moje suki na omg i zakladam siatke prostujaca.

 

 

ale jesli macie na mysli splatany, pelen rzepow po spacerze, dlugi i gesty wlos, to omg w ogole nie sluzy do tego i nie ma co marnowac spoko produktu na mission impossible.

na takie coś to tylko preparaty na olejach jako akcja ratunkowa. nic innego czegos takiego nie ruszy, nie ma sie co ludzic:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Botaniqa daje super efekty, ale nie przy każdym rodzaju sierści/włosa. Np. przy Yorkach lub Maltańczykach nigdy mnie nie zawiodła a przy Owczarku Australijskim wypadła tak sobie...

Synergy Labs Veterinary Formula Gloss & Glide używałam jako nabłyszczacza i zapach mnie drażni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...