Jump to content
Dogomania

objawy agresji u szczeniaka


ktopytaniebłądzi

Recommended Posts

Witam. Mam problem ze szczeniakem. Już kiedyś pisałam tutaj o tym, że gryzie strasznie za nogi. Próbowałam wszystkiego i nadal to robi i do tego dochodzi do agresji z jego strony ponieważ zaczyna warczeć i gryźć. Co mam robić? Gdy tylko zaczyna gryźć i robić się agresywny, izoluje go i czekam aż się uspokoi lęcz często to nic nie daje. Na głośniejszy ton mojego głosu gdy sygnalizuje że nie wolno brak reakcji. Nie chce dopuść do tego aby stał się jeszcze gorszy. Jak mam sygnalizować mu że robi źle aby zaczął reagować? 

Link to comment
Share on other sites

Zaczynami się bawić, zaczyna nudzić go zabawka i wtedy zaczyna gryźć za nogi. Mówię stanowcze fe, nie działa. Zabawiam go zabawką, działa na moment, znów do tego wraca. Gdy próbuję go złapać aby posiedział chwile sam i się uspokoił to wtedy zaczyna warczeć na mnie i mnie gryźć po rękach. Próbuję odejść gryzie jeszcze bardziej. Zawsze go nagradzam jak przestanie lecz on zaraz do tego wraca.

Link to comment
Share on other sites

A stosujesz zabawki na sznurku, które psiak może gonić? Przeplatasz zabawę z ćwiczeniami, np. naprowadzając ręką ze smakołykiem do siadu? Stosujesz wyjadanie przysmaków z ręki, coraz krótszych? Wygląda na to że psiak bardzo pobudza się zabawą. Czy po słowie NIE jest z Twojej strony jakaś propozycja innego zachowania, np. właśnie gonienie uciekającej zabawki na sznurku? Nie odchodź od rozbawionego psa, włączy się instynkt pogoni za Twoimi nogami. Spróbuj przekierować energię na zabawę z Tobą, zastosuj wyjadanie smaków z ręki i dopiero odejdź. Możesz dodać słowo, np. KONIEC oznaczające zakończenie zajęć z Tobą.

Link to comment
Share on other sites

Jak widać izolowane nie pomaga.
Nie nagradzaj jak skończy Cię gryźć...co to za pomysł ? Przecież on może gryźć żeby później dostać nagrodę.
Czytałam Twój poprzedni wątek i już wtedy miałam wrażenie że Twoje bezstresowe wychowanie zazahacza o absurd.
Próbowałeś na niego porządnie wrzasnac? Włącz trochę naturalnych instynktow bo zaraz będzie tragedia.

Link to comment
Share on other sites

A jakim cudem szczeniak ma rozumieć, co znaczy najbardziej stanowcze "fe"?
Za to na pewno już wie, że krzyk i ręka próbująca złapać jest zapowiedzią samych nieprzyjemnych doznań.
Moim zdaniem, pomogłoby zaproszenie do domu kogoś, kto wychował już co najmniej kilka psów o bardzo żywym temperamencie, kto pokazałby jak przekierować zachowanie Twojego szczeniaka na dopuszczalne dla Ciebie i stanowiące zarazem wstęp do szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem w jakim wieku jest Twój szczeniak, i czy to jest zabawa w jego mniemaniu, czy może wymienia zęby i ma potrzebę gryzienia wszystkiego wkoło, może jest psem nadpobudliwym. Ja uważam, by go dobrze zmęczyć, nie nakręcać niepotrzebnie, dawać mu gryzaki, by zajęły go na dłuższy czas.

Link to comment
Share on other sites

Spędzam z nim czas praktycznie teraz cały czas, gryzaki i zabawki ma dostępne też cały czas, lecz pobawi się tym chwile i woli mnie gryźć zapewne zachęcając do zabawy lecz nie zawsze w każdej chwili mogę to robić i nie chce aby tak robił bo to jest naprawdę uciążliwe tym bardziej że zaczyna na mnie warczeć. Poszukam porad u osoby która by mogła z nami popracować bo ja też muszę się sporo nauczyć. Ale dziękuje i tak za porady. :)

Link to comment
Share on other sites

Proponuję poćwiczyć trochę samokontrolę. Mój szczeniak też ma takie napady szału jak się rozbawi, zaczyna skakać, podgryzać, powarkiwać. Widzę, że nie potrafi tego kontrolować. Wtedy najważniejsze u mnie to zachować spokój, żeby swoimi emocjami nie nakręcać psa. Później ćwiczymy przez chwilę samokontrolę ze smakołykiem, lub zabawką. Często pomaga też komenda "waruj" - pozwala się psiakowi wyciszyć zwłaszcza na spacerach.
Dobrze jest też nauczyć psiaka, by bawił się sam. To ja staram się zaczynać zabawę z moim szczeniakiem i ja ją kończę. Nie jestem na każde jego zawołanie. Jeśli widzę, że mu się nudzi i zaczyna go nosić, dostaje do gryzienia Kong, lub suszone ucho. Zwykle gryzienie gryzaków też pomaga się psom wyciszyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...