Jump to content
Dogomania

Rufus <3


ginger14

Recommended Posts

Witajcie :)
Długo nie dawałam znać jak minął wyjazd , ale na reszcie znalazłam czas :)
Szczerze mówiąc mam problem z dodawaniem tu zdjęć. Może znacie jakieś stronki przez które można wrzucać zdjęcia na forum?

Tym czasem podsyłam wam mojego bloga o Rufusie gdzie możecie poczytać o wyjeździe :)

www.imbirowypies.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej :)
Ogólnie się przeprowadzam nareszcie do domku z ogródkiem więc Rufus będzie mógł sobie spokojnie wychodzić przed dom a nie tylko spacerować miedzy blokami, bo wiadomo że nie zawsze mam czas  iść z nim na długi spacer, chociaż przyznaję, że terenu tu mam genialne, aż szkoda będzie je opuszczać. Na szczęście wioska do której się przeprowadzam jest bardzo malownicza: lasy, pagórki, równiny, pola, rzeka. Do rzeki mam zaledwie pół kilometra, a w pola i do lasu z 150 metrów. Przerażają mnie tylko wolno chodzące psy jak to na wsi... Jeden ma straszną łapkę. Musiał wpaść pod jakąś maszynę rolniczą bo jest w połowie urwana i strasznie zdeformowana, bo pewnie weterynarz tej łapki nie widział... Biedaczek... Najciekawsze z tego wszystkiego to w sumie to, że odziedziczyliśmy po poprzednich lokatorach pieska, małego czarnego kundelka, około 8 letniego, który całe życie spędził na łańcuchu przy budzie. Postanowiliśmy go przygarnąć o ile nasz pies go zaakceptuje bo niestety Rufus nie lubi innych samców... To będzie wyzwanie... już się boję szczerze mówiąc, może macie jakieś rady jak je zapoznać itp ?
czeka nas też wizyta u weta bo psiak jest w złym stanie... myślę, że jest chory, dziwnie się zachowuje  i ma wielkiego guza na pleckach... :( szczerze się o niego boję...

Łapcie Rufusa ze spacerku po lesie :)

DSC_1398.JPG

DSC_1438.JPG

DSC_1446.JPG

DSC_1453.JPG

DSC_1455.JPG

DSC_1460.JPG

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Mary&Shena napisał:

Witamy się, piekny pies :) Czekamy na zdjęcia nowego pupila :)

Pewnie w sobotę zrobię mu zdjęcia bo niestety dopiero wtedy u niego będę, narazie opiekuje się nim sąsiad niestety.
Ale nie mogę się doczekać aż będę mogła zacząć go oswajać :)

 

3 godziny temu, jolkablaszczyk napisał:

Haha, no rzeczywiscie w lesie wygląda jak u siebie. widac w tewj scenerii mu do twarzy :)

Bo Rufus to leśny pies ;) W końcu z rodu myśliwskiej ferajny mieszkającej w  lesie.
Ostatnio byłam odwiedzić pana od którego go mam i ma niestety trzy 4ro miesięczne szczeniaczki.
Na szczęście dla dwóch znalazłam już domki.

 

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś u Maksia i jego dotychczasowy opiekun powiedział, żebym się nie łudziła , że ten pies kiedyś w domu zamieszka bo on jest już stary a "starych drzew się nie przesadza" i on już się innego życia niż łańcuch nie nauczy. Tak mi wjechał na ambicję, że teraz to na głowie stanę żeby go wychować i żeby pokazać mu Maksia leżącego na swoim łóżeczku, czyściutkiego , pachnącego itp :)
A w ogóle jak zobaczyłam czym oni go karmią... chleb ze smalcem... bo "on tylko to lubi" . Nie żeby nie było go stać na inne jedzenie... ale to kundel więc nikt mu karmy nie kupi... :( smutne.
a psiaczek dziś nawet na kolanka mi się wepchał i mogłam go wymiziać do woli :) chyba zaczyna mnie lubić <3 matko już nie mogę się doczekać , jak będzie mieszkał ze mną w domku !!!


bnn.thumb.jpg.c4b1c0e3278692e885c0198075

DSC_1226.thumb.JPG.9bee6aca310543d5ed3f2

DSC_1231.thumb.JPG.22ea8db342ff32c906021

DSC_1336.thumb.JPG.7b892fdace670faf0cd76



DSC_1381.thumb.JPG.3e8adb986ed5fa3a4621c

Link to comment
Share on other sites

O 20.02.2016o11:09, Erykowa napisał:

Hej

Rufus,rzeczywiście idealnie się komponuje z lasem :) ale portreciki też piękne :)

Czekam na zdj.nowego ;)

Wczoraj byłam u nowego ale z tego zamieszania, zapomniałam zrobić mu zdjęcie, a ja sobie przypominałam było całkiem ciemno eh...
Jutro będę u niego cały dzień to mam nadzieję, że nie zapomnę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Co do Maksia to odsyłam tu :
Maksiu

U nas dziś śliczna pogoda, świeciło słoneczko więc wybraliśmy się na spacer :)
Rufi pobawił się z labradorką i nie zjadł terrierka więc sukces.
Poznałam fajną dziewczynę, która na Śląsku szkoli border colie i teraz ubolewam bo nawet nie wiem jak miała na imię, a chętnie wybrałabym się z nią na spacer.. eh

Próbuje nauczyć Rufusa chodzić przy nodze, ale narazie to marnie mi to idzie. Tym bardziej, że Rufus jako, że nie jest jeszcze wykastrowany marzy o suczkach... i kompletnie nie zwraca na mnie uwagi. Oj zaniedbałam psa... mam go już trzy lata, a do tej pory nie jest ułożony... ale pomału staram sie naprawić błędy...
W planach mam też iść do psiej szkoły, a podobno mamy w Sanoku całkiem dobrych szkoleniowców.
Zależy mi najbardziej na tym aby nauczyć się skupić Rufusa na mnie  anie tylko na zabawce czy smakołyku, które na spacerze i tak kompletnie go nei interesują... po za domem atrakcyjne są tylko inne psy, kopanie, węszenie i tyla... dobrze że w ogóle wraca na zawołanie...
Druga sprawa to to , że po pogryzieniu przez innego psa teraz on nie znosi samców... co prawda dziś ignorował terrierka , który chciał się z nim bawić .. ale to chyba tylko dlatego, że na horyzoncie widział sunie labradorkę... eh
Oj dużo błędów popełniłam w wychowaniu mojego psa... a może nawet nie tyle błędów popełniłam co nie przyłożyłam się do wychowania mojego psiaka...

Tak czy siak odkąd mieszkam w Sanoku - miasteczku bardzo psim, mam motywację do pracy z  moim psem czas to wykorzystać ;)
Wszystkie psy tu takie miłe i chcą bawić się z moim a on tylko rzuca się na nie...


Łapcie kilka fotek z Włoch ;)

italy.png.0d66ea726bf2a6dad1ad8104d9df4eitaly2.png.677988817a0e9936923bee90d720citaly3.png.97fc6e886f4662343031091621552italy4.png.d1588d62af004bd339a0f5c5d3fa3italy5.png.f427e266956977b9b4371599fa389italy7.png.4c3f7ff4fd3892fe04449d2266ab6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...