Jump to content
Dogomania

Guz pod żuchwą u psa


niki1981

Recommended Posts

Hej 

jestem nowa na forum, liczę na Waszą wyrozumiałość jeżeli zamieściłam post nie w miejscu do tego odpowiednim.

Postanowiłam się zalogować i może troszkę mnie uspokoicie bo ja sama odchodzę od zmysłów. 

W piątek mój pies jakoś słabo się poczuł, szybko się męczył, nie mógł podnieść piłeczki, myślałam, że to od ząbków u yorków niestety ząbki szybko odmawiają posłuszeństwa i w naszym przypadku jest podobnie, wypadła Semusiowi jedynka i po jakimś czasie reszta ząbków się poluzowała gdyż straciła oparcie, Poszłam w niedziele do Weta dostałam zalecenie, żeby przyjść w poniedziałek i usunąć ząbki pod narkozą, dostałam też informację, że psina ma powiększone węzły chłonne. 

Przyszliśmy w poniedziałek i jak się okazało, ząbki nie były problemem, Pani weterynarz wykryła pod żuchwą lub na węzłach chłonnych guza, dość dużego bo aż 33mm dostał antybiotyk ponieważ być może to infekcja, ale nie wykluczyła też nowotworu ponieważ w biopsji, którą pobrała (tak na szybko) wykryli w guzie limfocyty, 

We wtorek przyszłam na powtórzenie antybiotyku, ale lekarz dodał również do leczenia steryd i umówił mi na kolejny dzień wizytę badanie USG, żeby sprawdzić czy narządy wewnętrzne są w porządku i ewentualnie wykluczyć chłoniaka. 

USG wyszło w porządku wątroba, trzystka, nerki bez większych zmian..... 

Dzisiaj mielismy biopsję i lekarz powiedział, że jest to raczej zmiana nowotworowa tylko nie wiadomo jaka :(

Jestem załamana guz urusł bardzo szybko :(

 

Link to comment
Share on other sites

badania krwi są w normie lekki niedobór fosforu ciut wyższa glukoza, reszta w zupełnej normie, pies ma 7 lat. 

Dzisiaj pobrali biopsję mam naprawdę wydaje mi się dobrych wetów, USG lekarz zrobił niemal wszystkiego przy okazji czego wyszły małe torbielki w jajkach więc tak czy siak czeka nas kastracja. Wszystkie narządy są w porządku czyli raczej to nie chłoniak, tylko ten ni z tego ni z owego guz na węzłach i już wiemy, że to nie ślinianka bo wymaz jest nie ślinowy :(

Odchodzę od zmysłów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...