Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

no nie, wtedy własnie bym odżyła. Jeszcze podobają mi sie setery irlandzkie i małe musterlandery, jeszcze w DONkach czasem szperam... tylko zdecydowanie z prostym grzbietem, żadnych opadajacych zadów. no jest tego troche, to tak z rasowych... jest jeszcze adopcja, najlepiej jaiejś bidy żeby jej lepsze i szczęśliwsze życie pokazać.... i to jest bardzo kusząca opcja także zobaczymy... narazie mam koopę czasu, Maszka jeszcze spokojnie kilka latek pociągnie więc mam te kilka latek na szukanie i rozmyslanie, bo na 3 psy to już nie mogę sobie pozwolić.  

Link to comment
Share on other sites

Bo wy nie wiecie ale ja miałam Nadię..... nadia to wrocławska suczka adoptowana jakies 6 lat temu. Nadię miałam tylko 3 lata. Niestety jak były z Maszą na przechowaniu u mojej mamy Nadia po 3 tygodniach wpadła pod samochód..... miazga.. Nadia zgasła :( .. ale co to był za pies! Genialny w sewej prostocie. Nadia była psem od najmłodszych lat łancuchowym. Oddana do schronu jako agresywna, uciekinierka, szczekliwa.. no typowy łańcuchowy pies. Rodząca szczeniaki co cieczkę... oddana w sobotę a ja następnego ranka w niedziele przypadkowo byłam we wrocławskim schronie i ja wypatrzyłam... i zabrałam jako "tymczas" nigdy nawet jedno ogłoszenie nie powstało... przywiozłam i została...... ganialna, prosta, czuła i wrażliwa, oddana i wdzięczna za drugie życie.... zaradna, pomysłowa, zdeterminowana pod wieloma względami.... jutro poopowiadam o konkretnych jej przypadłościach i pomysałach.... no i okraszę rzecz jasna zdjęciami.... taki świetny pies już mi sie pewnie nie trafi..... niepowetowana strata, że była ze mną tylko trzy lata... za krótko.... :(

tu daję jedno moje ulubione jej zdjecie.. kilka tygodni po adopcji...

 

533480_527289763967278_366643391_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Śliczna sunia. :)

 

Mnie też 'ciągnie' do 'sportowych' ras, ale w moim przypadku są to plany raczej bardzo odległe. ;) Na ten moment tylko się przyglądam, czytam... Po wszelkich doświadczeniach z Młodym jestem wręcz przewrażliwiona na punkcie wyboru właściwej hodowli, więc długi czas oczekiwania i jakby analizowania powinien wyjść na dobre.

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Bierz tollera, zdecydowanie :p. Choć burdely też nie są złe, o ile ktoś wie jak się obchodzić. Ja bałabym się, że się u mnie zmarnuje ;p
Choć ja też mam fajny rozbieg raz: malmany, haszczaki, ozziki :D Ogólnie to większość ras mi się podoba, ale te 3 są moim TOP, choć i tak pewnie skonczę z psem z ulicy.

Nadia jaka ładne, rude suczydło, szkoda jej straty...

Link to comment
Share on other sites

Też mnie czasami nachodzą myśli o jakimś pracującym piesku, ale na bordera się nie zapędzam, u mnie zdecydowanie poszukiwany jest pies z twardą psychą, nie lubię wrażliwców, więc z takich to raczej coś u mnie typu maliny, ONka, ale znając życie skończy się na kolejnym molosie/TTB, za bardzo mi ten charakterek podpasował :P

Link to comment
Share on other sites

Bierz tollera, zdecydowanie :P. Choć burdely też nie są złe, o ile ktoś wie jak się obchodzić. Ja bałabym się, że się u mnie zmarnuje ;p
Choć ja też mam fajny rozbieg raz: malmany, haszczaki, ozziki :D Ogólnie to większość ras mi się podoba, ale te 3 są moim TOP, choć i tak pewnie skonczę z psem z ulicy.

Nadia jaka ładne, rude suczydło, szkoda jej straty...

Ale dlaczego miałby się zmarnować? ;) 
Przecież jeśli mu zapewnisz ruch, zabawę, treningi, to pies będzie spełniony. Nie musi startować w zawodach, jezdzic na seminaria i być mistrzem wszystkich dyscyplin sportowych. 

Ja też co jakiś czas myślę o psie na przyszłość, ale najpierw praca, mieszkanie, a dopiero potem rozmyślania o psie. Przynajmniej będę wiedziała co i ile mogę mu zapewnić, bo teraz to sobie mogę gdybać ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ladna masz ekipe :) Co do bid ze schroniska, rowniez z lezka w oku wspominam mojego poprzedniego psa. Przed zakupem Biesia ja bardzo chcialam zaadopotowac jakiegos doroslaka, ale wyszlo jak wyszlo i wciaz na ten temat rozmyslam...

Link to comment
Share on other sites

Hiro jest w tym śmiesznym wieku kiedy to głowa nie nadąża z rośnięciem za resztą ciała :D

A co do sportowego psa - bordery są nie tyle co aktywną rasą ale moim zdaniem dość specyficzną - mają swój styl bycia na co dzień i nie każdemu to może pasować i nie każdy to polubi, dlatego mają rzeszę fanów i tyle samo 'wrogów'. Najlepiej byłoby dobrze poznać różne psy od tej innej strony niż pokazują przesłodzone do granic możliwości filmiki na yt, a jeśli potem dalej będzie ciągota to już prosta droga do posiadania własnego :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

no u nas ostatnio deszcz i chmury, do tego Hiro ma problem ze stawem w przedniej łapie i mamy mało spacerów no i pogoda nie zachęca żeby aparat zabierać... także nie wstawiam zdjęć bo nie mam. 

Co do dogo  i niemożności wysłania posta to wczoraj to było tak, że napisałam mega posta i chciałam zdjęcia dodać i przy pierwszej próbie dogo sie zawiesiło i nie magłam nic zrobic... nawet skopiować.. po odświeżeniu str juz post zniknął... 

dziś siedzę cały dzień w domu i jest w miarę dobra pogoda więc postaram sie zrobic choć kilka zdjęć w ogrodzie :) a o nadii tez postaram się opowiedzieć.... :)

Link to comment
Share on other sites

U nas też pogoda w kratkę . Dziś 2 dzień Pikniku Lotniczego na naszym lotnisku w Gotartowicach , wczoraj jako tako było , obserwowałam z okna ( mieszkam na 4 piętrze ) dziś planowaliśmy iść , ale praktycznie co chwilkę leje , więc ani aparat , ani komfort podziwiania , więc chyba znów zostanie mi podziwianie akrobacji z okna .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...