Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

Boże jakie rozkoszne oczka ma Hiro :D A Maszka takie wesołe i zadowolone :D

 fakt ma strasznie słodziaśne te spojrzenie :), ciekawe kiedy z tego wyrośnie i spoważnieje mu ten wyraz mordy.. tak czy siak robię zdjeć ile się da bo wiem, że to kwestia czasu jak już nie będzie tego spojrzenia.

Link to comment
Share on other sites

Z tymi zdjęciami to jest tak, że podczas jednej "sesji", czy spaceru robie ich przeważnie kilkaset, ok 150, 200 czasem więcej i potem z tych zdjęć robie galerię, wychodzi różnie czasem około 50, czasem 100 sie nada, czasem więcej. Zależy to czasem od światła, czasem od nastroju psa albo od pleneru. Czasem spacer po prostu jest nudniejszy. Alebo ja nie mam weny do focenia. a czasem jest tak, że co nie pstrykne to łdne.... ale takich spacerów jest malutko... jak jest deszcz to nie biorę nawet aparatu. Najlepiej jak jest słonecznie z lekkim zachmurzeniem no i pora popołudniowa tak od 14 do 18, wtedy jest najlepsze światło do zdjęć. Najgorzej sie robi w pełnym słońcu w okolicach południa. Mało zdjęć sie wtedy nadaje do pokazania. ja mam coprawda filtr na obiektyw i on czasem pomaga, ale nie zawsze go ze sobą zabieram. O samej fotografii wiem niewiele, amatorka w czystym wydaniu. Ze zwyczajnego lenistwa przeważnie zdjęcia robię na "auto" mimo iż aparat potrafi naprawdę sporo mnie się zwyczajnie nie chce jego możliwości wykorzystywać. Tzn zadowalam sie tym auto. Tzn miałam taki czas, że lubiłam się bawić światłem i np ustawiałam miseczkę czereśni na parapecie na które padalo wschodzące słońce.... niektore ujęcia były śliczne... ale tak to można sie właśnie bawić martwą naturą, z psami to nie przejdzie bo przecież to nie usiedzi a nawet jak usiedzi to po chwili ma tak znudzoną minę, że mnie sie odechciewa zdjęcia robić... :D 

 

DSC_0014.JPG

 

DSC_0015.JPG

 

DSC_0022.JPG

 

DSC_0024.JPG

 

DSC_0034.JPG

Link to comment
Share on other sites

Witamy się i od razu kopara w dół, jakie widoki - te fiordy zwłaszcza. Nic tylko przeprowadzać się do Norwegii :O

 

Maszka zawsze taka uśmiechnięta, że chyba słodsza od pupsa. Jak tam się rozwijają sprawy z obawami Hiro? Już lepiej?

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Witamy się :) Na pewno będę tu stałym gościem, bo od zawsze marzy mi się przeprowadzka do Skandynawii, najbardziej celuję w Norwegię :). W dodatku masz cudowne psy, no Masza to Masza mam słabość do mamutów z wiadomych względów :). Za to rottki zawsze mi sie podobały, więc są mocno w moim guście.

Link to comment
Share on other sites

Hym... generalnie bardzo dobrze. Wiesz wszędzie są plusy i minusy, nie ma chyba idealnego miejsca na ziemi. Na obczyźnie zawsze sie czujesz jak nie u siebie.... norwedzy są dość hermetyczni, więc się nie zaprzyjaźnisz. Do tego bariera jezykowa bo nauka norweskiego idzie jak po grudzie, więc posluguję się głównie angielskim. Jest mnóstwo innych narodowości, więc też jest czasem dziwnie. najbardziej jednak irytujący są lludzie krajów muzułmańskich... panoszą sie strasznie i nie możesz im nic powiedzieć bo zaraz to podciągają pod rasizm... także to jest często wkurzające bo zachowują sie niczym świete krowy a słoma z butów wyłazi z każdej strony.... no ale.... 

Pogoda tu jest jaka jest... dużo pada i wieje, śniegu (przynajmniej w moim regionie) jak na lekarstwo, jest trochę tego ciepła i słońca ale jednak trochę mało. mamy tu noc i dzień polarny, więc zimą robi sie jasno dopiero ok 9 a ciemność nadchodzi już po 15... za to w lecie jasno jest do ok 24 potem sie lekko szarzy a od 3 znów jasno.... i tak od maja do sierpnia. Jedzenie tu mają raczej nie dobre bo wszystko mało doprawione albo niedobra śmierdząca łojem baranina albo łosie i renifery tez nie zjadliwe bo wszystko wali łojem, więc staram sie jak możemy przywozic jedzenie z Polski i po polsku gotować. ja narazie pracę mam dorywcza no ale nie jestem sama więc Bartek jest tu głównym zarabiającym.

Nie wiem co by tu jeszcze. jak macie jakieś pytanie to pisać :)

 

DSC_0039.JPG

 

DSC_0001.JPG

 

DSC_0005.JPG

 

DSC_0012.JPG

 

DSC_0022.JPG

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Nie ma to jak promowanie Norwegii :p
Jednak dzięki - zawsze to jakiś obraz bardziej adekwatny niż zdjecia krajobrazów - choć one sa naprawdę piękne ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...