Jump to content
Dogomania

Wyscigi chartow


Sjette

Recommended Posts

A jak ktos zaslabnie i wejdzie do ogrodu szukac pomocy? Fajnie, polprzytomny czlowiek zaatakowany przez psa. Ja tu sie czuje calkowicie bezpieczna przed ludzmi.

 

Tzn. zasłabnie i jednocześnie przejdzie przez wysoki płot, zamiast nacisnąć dzwonek przy furtce ? Zarówno z przodu jak i z tyłu na furtce jest ostrzeżenie przed psem. Z tyłu furtka zamknięta na klucz.

Tu jest domek przy domku. Ktos kto się źle czuje ma się zakradać od tyłu, przecież jakby rzeczywiście zasłabł, to nikt by go nie znalazł przez parę godzin. 

Naprawdę nie czujesz, że piszesz kompletne bzdury ?

Link to comment
Share on other sites

W danii wiekszosc domow nie ma plotu. Moj dom zagrodzilam od ulicy specjalnie dla psa. I tylko dlatego zeby nie polowala na koty sasiadow. Ze wzgledu na ludzi nie musze ogradzac - mogla by latac sama caly dzien.
Kolo domu jest sciezka nad morze, w zimie tu pustkowie, ale latem ludzie sie kreca. Jakby pies szczekal albo probowal przez plot kogos zlapac to bym miala klopot. Bo np. dziecko sie przestraszylo szczekania i doznalo szoku.
Mnie sie takie podejscie podoba - jezeli ludzie maja wspolzyc z psami w coraz bardziej zatloczonym swiecie to psy powinny sie calkowicie wyzbyc agresji. Psy agresywne do bantustanu, tam jest zapotrzebowanie. I agresywnych ludzi tez.

Wracajac do uzytkowosci - ile jest naprawde np, pointerow na swiecie? Kilkanascie - kilkadziesiat tysiecy? Jeszcze kilkanascie lat temu w samej Anglii bylo 60 000 czynnych licencji, czyli psow biegajacych. Drugie tyle hodowlane, szczeniaki, adoptowane, tak mysle. Wtedy ktos podawal ze najpopularniejsza rasa byly owczarki niemieckie 2 000. Zgoda, mowimy o psach typu pet. Wracajac do pointerow ile rzeczywiscie poluje? Tysiac? na calym swiecie.
Teraz pytanie czy te polowania maja znaczenie uzytkowe, czy to tylko krwawa zabawa. Bazanty sa hodowane jak kury w gospodarstwach, nie boja sie ludzi. Przed polowaniem sa wywozone w klatkach i puszczane pod nosem mysliwym. Srut rzadko daje natychmiastowa smierc, ma duzy rozrzut, trafic latwo, robi kaszanke z ptaka. Gory dogorywajacych ptakow sa wyrzucane, bo nikt takiej mielonki z olowiem nie chce. To jest sport?
Tym niemniej pointera nazywa sie psem uzytkowym.

Nie moge sie pohamowac - Rosjanie czuja te psy, maja tereny zeby polowac,

https://www.youtube.com/watch?v=fz_Dv0q-sMw

Link to comment
Share on other sites

W danii wiekszosc domow nie ma plotu. Moj dom zagrodzilam od ulicy specjalnie dla psa. I tylko dlatego zeby nie polowala na koty sasiadow. Ze wzgledu na ludzi nie musze ogradzac - mogla by latac sama caly dzien.
Kolo domu jest sciezka nad morze, w zimie tu pustkowie, ale latem ludzie sie kreca. Jakby pies szczekal albo probowal przez plot kogos zlapac to bym miala klopot. Bo np. dziecko sie przestraszylo szczekania i doznalo szoku.
Mnie sie takie podejscie podoba - jezeli ludzie maja wspolzyc z psami w coraz bardziej zatloczonym swiecie to psy powinny sie calkowicie wyzbyc agresji. Psy agresywne do bantustanu, tam jest zapotrzebowanie. I agresywnych ludzi tez.

 

Oj chyba czas, żeby ktoś napisał "Polskiego hydraulika" o Danii. :)

Link to comment
Share on other sites

Psy - owce do Danii!

 

Nareszcie znaleźliśmy kraj który je chętnie przyjmie!

:-))

 

BTW mistrzowie przeglądania youtube mnie nieodmiennie rozczulają. Była nawet taka (akurat zabawna) reklama "Nie wszystko co oglądasz w interncie... itd" DDD).

Link to comment
Share on other sites

Ja przynajmniej daje jakies poparcie swoich stwierdzen.
Osobiscie z wykozystaniem chartow do polowan tez mialam do czynienia. Znam ludzi z Wegier, Ukrainy, Rosji. Mialam zaproszenie na polowanie, ale jestem przeciwna polowaniom w ogole, i nie bede swoich psow narazac.
Lurchery adoptuje znajoma z mojej grupy- ma 36 psow, nigdy nie moge sie polapac ktore sa jej, ktore na przechowaniu. Z tego 6 grejow z mojej grupy - po prostu trzyma, karmi, przystosowuje do zycia w domu.
Ludzie ktorzy mieli na tymczasie moja suke zajmuja sie galgo i podenco. Sa nawet szefami jednej z organizacji.
Tak ze o polowaniach w Europie mam jakies pojecie.
O polowania sama sie pytalam muzulmanow. I tych angielskich, i spotkanych w Danii. Po prostu mnie to interesowalo. Co potem sie okazalo przydatne bo maja suka po skonczeniu biegania na torze byla w rekach albo muzulmanow albo kogos kto dla nich psy trzymal.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...