Jump to content
Dogomania

agresywny Pekińczyk


Skierka

Recommended Posts

Witam, szukałam po tagach, ale nie znalazłam. Rok temu, przygarnęłam psa, około 2-letniego pekińczyka. Pies był wcześniej w aż dwóch rodzinach, więc zdawałam sobie sprawę, że może mieć już swoje nawyki i przywyczajenia, oraz że trzeba będzie mu poświęcić dużo uwagi.

Na początku pies był bardzo radosny i bezproblemowy, nie miał problemu z dotykaniem go, nawet przez małe dzieci. Można byłoby pomyśleć, że na dobre zaadaptował się w naszej rodzinie. Oczywiście charakter psa został wcześniej wszystkim nakreślony przeze mnie, więc żaden członek rodziny nie narzucał się psu. Pewnego dnia pies położył się obok dziecka, które wyciągnęło rękę, by psa pogłaskać. Wtedy pies zaatakował pierwszy raz. Sytuacja powtarza się do teraz, na wszystkich domownikach. Pies przychodzi i kładzie się obok kogoś, a gdy ktoś chce go pogłaskać, ten atakuje, z różnym skutkiem. Na początku myślałam, że pies czuje się atakowany i się broni, (ze względu na brak lewego oka, nie wie jakie zagrożenie się zbliża z lewej strony) , jednak próbowałam oswajania z rękoma w polu widzenia psa i również potrafi ugryźć. Nie jestem w stanie określić, jaki czynnik lub sytuacja wzbudziła w moim psie poczucie lęku. Jestem smutna, bo pies jest zupełnym niejadkiem, jest bardzo wybredny, a jako pekińczyk również bardzo leniwy i rzadko chce się bawić. Nie wiem już, jak mogę go uczyć i motywować. Pomocy!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...