Jump to content
Dogomania

Friskies = Purina?


Dark Icon

Recommended Posts

Patrzę sobie w telewizor (czochrając pod broda Kapselka) a tu leci reklama Friskies i nic w tym dziwnego ale na koniec pokazują opakowanie a na nim w lewym górnym rogu napis i logo Puriny.

Teraz pytanie co ta bądź co bądź byle jaka karma ma wspólnego z Puriną oprócz koncernu Nestle.

Jakby nie było Purina to inna półka (czyli wyższa).

Patrząc na strony internetowe Puriny wynika że Friskies jest teraz marką Puriny (Purina brand).

Dotychczas tego nie było albo ja nie zauważyłem. Jaki to będzie miało wpływ na jakośc Puriny?

Generalnie jestem zaskoczony.

Link to comment
Share on other sites

Na początku aż sie pezrstraszyłam, bo używam czasem puriny, zwłaszcza w wakacje, ale myslę, że to jednak na jej jakości się nie odbije,

będź co bądź w u weta sprzedawana jest ta sama purina co zawsze - czyli, ze nic się nie zmieniło :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jakoś mam przekonanie że giganci typu Nestle mogą sknocić w miarę dobra karmę jaką jest (a może już była) Purina.

Oni nastawieni sa na masówkę. Czy nie okaże się w ostateczności że Frieskis i Purina będa zjeżdżały z jednej taśmy.

Oj żebyś nie wykrakał, bo Sagcia tego nie przeżyje :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Ja też potwierdzam, ze purina się zepsuła :cry:

Do tego w paczce z normalnymi purinowymi chrupkami (dla szczeniąt dużych ras), od czasu do czasu mogłam znaleźć zielone i czerwone kawałki innej karmy (a dotychczas mi się to nie zdarzało).

Link to comment
Share on other sites

Co do Puriny, to jakoś nigdy nie miałam dobrego zdania. Nie dość, że Axlowi nie smakowała, to miał zawsze rozwolnienie i takie dziwnie zielone. Ale owszem również uważam, że może się jeszcze bardziej popsuć.

A mój Kapsio jak był malutki to chciał jeść tylko purinę puppy.

Dobrze że trafił na lepsze lata tej marki :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Karmię moją suczkę karmą Purina ,jestem bardzo zadowolona .Moja mama kupując karmę, dowiedziała się,że kupuje już ostatnie zapasy, a nowa Purina to już nie będzie to samo, karma będzie gorsza. Nie wiem czy mam ufać sprzedawcy czy może zmienić karmę,dlatego proszę was o rade

Link to comment
Share on other sites

miesiac temu pytalam sie na forum jaka jest najlepsza karma w niezbyt wysokiej cenie. Purina krzyknela wiekszosc! No to co - w samochod i siup 15 kilo! Grema wcina ja, nie ma zielonych kup - jak pocztkowo po pedigree i jestem z niej zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie ufam pokarmowi na wage.

1. skad wiesz ile w sklepie juz stoi?

2. Moze byla juz resztka i pan ze sklepu zmieszal ja z czyms innym

3. moja wet powiedziala, ze przez pokarm moze przeniesc sie nawt swierzb.

Ostatnio byl u niej chlopiec z krolikiem, ktory zachorowal na swierz, mimo ze nigdy nie byl z nim poza domem. okazalo sie ze to wlasnie przez jedzenie na wage ze sklepu zool. Kupuje 15 kg puriny, gdzie kilogram wychodzi po 7 pln. W zwiazku, ze kupujesz cala pake dostajesz rabat i placisz 20 zl mniej. Oplaca sie. Lepiej zawsze moim zdaniem kupic zamkniety pokarm- masz pewnosc co do jego wartosci i terminu sporzycia. :D

Link to comment
Share on other sites

No ladnie :(

Teraz karme dam pieskowi z sasiedztwa :)

Niestety u mnie w miescie nie mozna zakupic Puriny w opakowaniach.

Na 15 kg worek tez sie nie zdecyduje ,bo nie wiem czy moj piesek bedzie chcial ja wogole jesc ...zreszta to jest york , nie zaden rotek ... :)

Link to comment
Share on other sites

Jak to jest wlasciwie z data waznosci karmy na kg ? ...ile mozna ja trzymac?

Data ważnosci jest datą chyba oczywistą/do kiedy mozna podawać/.Inną sprawą jest SPOSÓB przechowywania karmy,zwłaszcza w dużych opakowaniach.Niestety,producenci milczą o tym jak zklęci.

Racjonalnie myśląc,to chcąc aby karma zachowała swoje własciwości /wilgotnośc,utlenianie itd/trzeba ją trzymać w hermetycznym opakowaniu i przynajmniej,pokojowej temperaturze :lol:

A sprawą pierwszą,jest kupowanie karmy,w oryginalnych,szczelnych opakowaniach a nie na wagę... :D :o

Zdrowy,żywiołowy,wesoły

Link to comment
Share on other sites

Na 15 kg worek tez sie nie zdecyduje ,bo nie wiem czy moj piesek bedzie chcial ja wogole jesc ...zreszta to jest york , nie zaden rotek ... :)

sa tez opakowania mniejsze 7 i chyba 5 kilogramowe. Zamawiac sie nie za bardzo polaca np przez internet bo przesylka droga. Zapytaj sie w zool. moze mozna zamowic caly worek. Powodzenia!

Ps Piszemy naturalnie spożycia- przepraszam za moj blad! :oops:

Link to comment
Share on other sites

Bede chyba jednak zmuszona wybrac sie po karme do Wawy albo Radomia.

Mam w zwiazku z tym pytanie , gdzie moglabym nabyc karmy:

*Royal Canin-Mini Junior

*Purina Puppy/Junior

Oczywiscie chodzi mi o Wawe albo Radom ...i o mniejsze opakowanka...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jestem zaskoczona opiniami na temat puriny.Jak dotąd to jedyna karma odpowiadajaca mi ceną i smakiem Puzonowi. Słyszałam ze z tej serii pro-plain karma z łosossiem jest rewelacyjna. Opakowanie 15 kg ok 200zł , w hurtowniach po 150

Moj niestety royala posówa nosem nie zje i juz. :lol:

Link to comment
Share on other sites

bo z Purina to jest tak, że jest purina friskas i ona raczej nie jestok, potem purina dog chow i ona jest lepsza ale też nie zupełnie ok i wreszcie purina ProPlan, która jest najlepsza i w badaniach przeoprowadzonych w Dani (ktos kiedyś o tym pisał) wypadła najlepiej. Nie jest tania, ale dobra.

Puz a gdzie ty kupilaś ProPlan 15kg za 200zł?????????

Ja kupowałam 15kg za 265zł i potem miała zdrożeć jeszcze. I teraz ze względu na zbyt duże koszty przy dwóch psiakach przestawiliśmy się na Acane.

Ale gdybym mogła Purine ProPlan w hurtowni kupić za 150zł to nawet bym się nie zastanawiała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...