Jump to content
Dogomania

Oddam szczeniaka - Koszalin - DO USUNIĘCIA


denti469

Recommended Posts

Witam

 

Z wielkim bolem serca musze oddac moja Majke. 

Juz tlumacze  co i jak . I nie chodzi tu o zadna alergie  czy znudzenie. Niesety  chodzi o niechec jednego z domownikow w tym wypadku meza. :( Niesety. Oczywiscie na poczatku sam sie zgodzil nie byl zmuszany  z dnia na dzien decyzja byla przemyslana. Ale  w  ciagu dwoch tygodni mu sie odwidzialo. Ale tu chodzi o psa i jego szczescie bo sie boje ze bedzie  co raz gorzej  sie odnosila maz  do psa. 

 

Wiec prosze  moze ktos  chce przygarnac suczke.  21 maja bedzie miec 3 miesiace. Zdrowa zadbana. Wczoraj na szczepieniach byłyśmy. Nastepne za 3 tygodnie. Odrobaczana  takze byla i bedzie za tydzień. Książeczka zdrowia oczywiscie posiadam. Pies  jest zdrowy. Pelen energi jak to dziecko. Uwielbia aportowac. Ładnie siada na komende. Piesek jest wyprowadzany na szelkach. Stara sie zalatwiac na dworzu sygnalizuje to. W domu z kolei załatwi sie to na maty. 

 

Ogolnie miala byc mala. Matka  siega di pol lydki jest dluzsz niz wysza o ojciec to terier walijski. 

Mloda obecnie ma 4.7 kg wiec  malutka nie bedzie ,raczej srednia wielkosc. 

 

Mloda  obecnie je  sucha karme dwa razy dziennie i dwa razy dziennie jej gotuje.

Oczywiscie  do nowego domku dostanie  caly osprzet: smycz automatyczna  flexi ,szelki  i zabawki, miski ceramiczne. legowisko z kocami. Przysmaki itd.

 

dodaje zdjecie : 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wychodzi na to,że nie masz nic do powiedzenia w domu.Jeśli Ty nie chcesz jej oddawać to powiedziałabym krótko,nie po to ją wzieliśmy żeby teraz oddawać.I na pewno bym nie odpuściła bo skoro decyzja była podjęta świadomie to nie rozumiem skąd nagle u faceta niechęć...?!Ja tu widzę nie spełnienie jakichś jego oczekiwań przez sunie.Porażka normalnie...

Link to comment
Share on other sites

Jak czytałam Twoje wątki, to w przez myśl mi nie przeszło, że to się tak skończy...

 

Ja też zaczęłabym od poważnej rozmowy z mężem, o co tak na prawdę mu chodzi. A porównanie dziecka do psa jest na prawdę trafnym. Jedno i drugie to:

1) żywa istota wymagająca opieki i uwagi

2) dołącza się do rodziny świadomie i przymusu nie ma ( przed nie po)

3) wiąże się z koniecznością zmiany trybu życia/przyzwyczajeń

4) NIe jest nieudanym zakupem, który można wymienić na nowszy model...

 

A jeśli chodzi mu o to:

 

Ogolnie miala byc mala. Matka  siega di pol lydki jest dluzsz niz wysza o ojciec to terier walijski. 

Mloda obecnie ma 4.7 kg wiec  malutka nie bedzie ,raczej srednia wielkosc. 

 

Za duża wagą czy wzrostem? Nie pisałaś kiedyś, że ona będzie taka "do kolanka"?

Ocenianie teraz co dokładnie z niej wyrośnie, to trochę jak wróżenie z fusów, zwłaszcza, że rodzice są różnej budowy.

 

Moja Lara w wieku niecałych 4mcy ważyła 6,7kg, spodziwaliśmy się, że wyrośnie na psa wzrostu spaniela. Wiesz jaka jest dzisiaj? Wzrost jamnika, postura buldoga angielskiego ;) Mam też dwa psy o identycznej wadze - 28kg, terierowaty Tosiek sięga mi 3cm nad kolano, a Hathor, mix rhodesiana, do biodra.

Link to comment
Share on other sites

tu nie chodzi o wzrost  tu raczej chodzi nie bo nie, na pewno obowiązków  z psem nie zaniedbuje,  lubemu ogranicza sie zajecie psem jak mnie nie ma bo jestem w pracy a on jest w domu. Gdzie to zdarza sie moze raz w tygodniu. 

 

Kazalam mezowi dzis przemyslec sytuacje. Mamy porozmawiac wieczorem mam nadzieje ze jednak da szanse mlodej. 

Link to comment
Share on other sites

a ja sie nie cieszę, bo  historia sie powtórzy. Tylko już ze starszym szczeniakiem. Moim zdaniem,jeżeli związałas się właśnie z takim facetem,który Cię szantazuje psem i zachowuje sie dziwnie, to powinnas oddać psa,póty mały i uroczy i póty możesz poprzebierać w domach.

On i tak każe Tobie pozbyc sie psa,a Ty bezwolnie wypełnisz jego rozkazy,mając zreszta swietne wytlumaczenie :" to nie ja,to mąż ".

 

Szkoda,że piesek nie jest rodowodowy i nie kosztował kupę kasy,wtedy mąża hamowałaby wydana na psa kasa. Teraz nie wyhamuje go nic, a Ty i tak niewiele masz do gadania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...