Jump to content
Dogomania

OSKAREK - kolejny collie ADOPTOWANY


Recommended Posts

Witamy wszystkich serdecznie u Oskara!

 

 

DSC_0034.JPG

 

Oskar jest średniej wielkości psem, 55 cm w kłębie, 21 kg w typie owczarka szkockiego collie. Jest starszym panem (minimum 8 lat) z problemami, głównie zdrowotnymi. Ma problem z tylnymi łapkami, może ze względu na wiek, może w wyniku niemożliwie długich pazurów. Na spacerach jest spokojny i opanowany, jak na swój wiek przystało. Lubi kontakt z człowiekiem, głaskanie i pieszczoty. Potrafi wykonywać komendy: „siad”, „łapa”, „druga łapa”, „waruj”. W stosunku do innych psów nie wykazuje agresji. Oskar ma długą i gęstą sierść, która wymagać będzie regularnej pielęgnacji, czesania oraz kąpieli. W tej chwili sierść jest w złym stanie, zaniedbana i skołtuniona. Psiak bez problemu daje się czesać, ale przy dłuższych zabiegach takich jak obcinanie pazurów, czy obcinanie kołtunów na ogonie potrafi okazać swój sprzeciw w postaci lekkiego pokazania ząbków. Psiak jest zaszczepiony, odrobaczony oraz zaczpipowany. Przed adopcją zostanie także wykastrowany. Kontakt w sprawie adopcji: 692269457 lub [email protected]<script cf-hash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script>

 

A oto jak się prezentuje:

 

DSC_0032.JPG 

 

DSC_0011.JPG 

 

DSC_0004.JPG 

 

DSC_0035.JPG

 

Więcej zdjęć: https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Oskar253158Lat55Cm21Kg140415RMagdalenaUjejska?noredirect=1#

Link to comment
Share on other sites

informacja od Aliny:

 

  • Oskar jest już od jakiegoś czasu udostępniany na stronie Sos z collie na prywatnym profilu i w kilkunastu grupach adopcyjnych na Fb. Ma ogłoszenie na olx chyba aoopcja psa i ale gratka. Jest szansa ze zaadoptuje go pani z Cieszyna która od lat adoptuje starsze collie. Znamy ja z forum collie uratowała juz nr jednego pieska. Problem z transportem.

Link to comment
Share on other sites

Bożena już wszystko napisała,  więc nie mam dziś nic do dodania. Mam natomiast prosbę - tu na DG jest  stronka http://www.dogomania.com/forum/topic/24330-owczarki-collie-w-potrzebie/page-59gdzie można powiadamiać mnie o colinku w schronisku. Na FB  jest równiez strona SOS z collie / trzeba pisać na PW /   https://www.facebook.com/SOSzCollie?ref=hl   . Domow tymczasowych nie ma a o umieszczeniu w hotelu nie ja decyduje ale ogłoszenia to ogromna szansa na nowy dom . Trzymam kciuki za  dom dla Oskarka / moj poprzedni collie mial takie imię tylko  trochę inna pisownia Oscar /.

Link to comment
Share on other sites

W środę Oskarek został wykastrowany, co wiązało się z tym, że w czwartek był nieco "zmarnowany", także spacerek był krótki, po parku. Następnie przy ławeczce był mały salon piękności :) Jedyne co niepokojące zauważyłam to jak chciałyśmy z p. Anią zobaczyć w jakim stanie jest rana po kastracji i tylko podniosłyśmy nogę Oskarowi ten od razu zęby pokazał, zawarczał i głową się odwinął jakby chciał, którąś z nas złapać. Trochę mnie to martwi bo może to być wytyczna do tego, że raczej dom z dziećmi odpada. Nie wiadomo jak Oskar się zachowa jakby go ktoś np za ogon pociągnął... Ale tak to super kochany i spokojny z niego psiak!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...