Jump to content
Dogomania

Dogtrekking dla początkującego


wachu89

Recommended Posts

Cześć!

Zamierzam z moim psiakiem uprawiać własnie dogtrekking w związku z tym mam do Was pare pytań:

1) Kiedy można zacząć? Pies jest rasy alaskan malamute i ma 6miesięcy czy to odpowiedni czas czy jeszcze za wcześnie?

2) Chce kupić odpowiedni sprzęt do tego - pas, szelki, smycz - proszę o rady (najlepiej linki do ofert) chciałbym zamknąć się w 200zł

 

Bardzo dziękuje!

Link to comment
Share on other sites

Witaj. większość tych imprez ma sój regulamin. dogtrekking.com.pl  tam np mają regulamin napewno bo sama w tych zawodach startowałam przez 4 pełne sozony

1 rok, to minimalny wiek dla psa który jest dopuszczany do zawodów. zwłaszcza duże psy są narażone na urazy stawów. w tak młodym wieku nie nalezy ryzykowac. Poczekaj i zacznij albo od zimy albo od przyszłego sezonu. Swietna sprawa, polecam serdecznie!  jeśli chodzi o sprzęt to polecam Firmę manmat. dobry, sprawdzony sprzęt. generalnie strona Prodog http://www.pelna-miska.pl/ ma dobry asortyment sportowy dla psów i ludzi. polecam.

Jeśli jeszcze masz jakieś pytania pisz śmiało :)

Pozdrawiam: Jola.

 

P.S. mozesz sie wybrac rekreacyjnie w ramach socjalizacji psa bez udziału w zawodach albo wybrac sie np na dystans mini i zobaczyc jak to wygląda z czym sie je. Przyjechać jako np obserwator, po prostu w wielu miejscach w kraju sa organizowane Dogtrekkingi napewno będzie cos niedaleko Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, zdecydowanie dobry zestaw na początek. Pas i linę bądź smycz z amortyzatorem możesz zamówic juz teraz a szelki w przyszłości jak juz malamut trochę podrośnie i bedziesz mógł bardziej wcelować z wymiarem, zeby nawet na początku luźniejsze potem pasowały jak ulał. Wiadomo, jak bedzie zimowa szata to będą przyciasnawe, trzeba wtedy futro z pod szelek trochę wyciągać, żeby psu bylo wygodniej. Z tym, że szelki proponuję typu GUARD nie sled, no chyba, że Twój psiak niesamowicie mocno ciągnie. Sledy sa dla mocno ciagnących psów czyli nieco żywotniejszych.. malamut nie jest sprinterem, napnie linę ale nie bedzie rwał do przodu ile fabryka dała na calej trasie..... pociągnie z całej pary max kilka km i zwolni.... to nie haszczak :D szelki z linku sa do podczepiania sanek i innych tam wózków, nie człowieka. szukaj w szeklach typu GUARD. ale tak jak mówię z szelkami jeszcze sie możesz wstrzymać. Co do smyczy to jest dużo krótsza niz lina (obie z amortyzatorami rzecz jasna) czasami ta krótkość smyczy przeszkadza, wiem z doświadczenia bo miałam obydwie opcje, na linie jest wieksza swoboda psa niż na smyczy. Uwierz mi ten sprzet Ci wystarczy na lata więc kompletuj go powoli a dokładnie. najpierw kup sobie pas i linę potem szelki dla psa, w między czasie możesz kupić parę butów dla psa ( są wymagane jako obowiązkowy ekwipunek na zawodach) miska  na wodę turystyczna tez sie przyda bo z doświadczenia wiem im lżej tym wygodniej. A na trasach pow 25 km każdy gram ma znaczenie. z czasem dorobisz się lepszego plecaka (koniecznie z bukłakiem) butów, calej odzieży :D jak połkniesz bakcyla to przepadniesz :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wachu89 naprawdę polecam.Świetna zabawa.My w tym roku mamy za sobą pierwszy start i jestem bardzo zadowolona.Już szykujemy się na kolejny we wrześniu.Warto.A alaskanów sporo biega :) Tylko musicie poczekać na przyszły sezon.Ja już wyszukuję wszelkie imprezy które się pojawią i załuję,że tak mało ludzi się w tym temacie udziela bo można by stworzyć dokładny kalendarz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy taki trenujący pies powinien mieć jakąś specjalną dietę do regeneracji. Np. bogatą w żelatynę dla regeneracji stawów. Może są jakieś specjalne odżywki dla psów, które biegają z większą intensywnością?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...