Jump to content
Dogomania

Ile złego może spotkać jednego psa? Łaciaty już się dowiedział...


Istar19

Recommended Posts

Ten wątek zakładam grzecznościowo, żeby pomóc łaciatemu psiakowi, który nie miał wiele szczęścia w życiu.

Osobiście psiaka nie poznałam, ale pocztą pantoflową rozniosło się, że jestem wolontariuszką i poproszono mnie o pomoc. Wiadomo, że psom w potrzebie trzeba pomóc!

Na najbliższym bazarku będę zbierać fundusze (50% zysku z Bazarku) na dokładną diagnostykę i na zabieg, jaki będzie czekać malucha.

 

A teraz jego historia w skrócie:

 

Psiak dostał na imię Tymek,  został parę tygodni temu znaleziony na wsi. Był brudny, chudy, pogryziony....

Rodzina, która go znalazła nie mogła przejść obok niego obojętnie. czuła na psi los, zgarnęła psa z wiejskiej drogi i zabrała go do domu.

 

Dalsze losy psiaka były niepewne. Czy ma zostać, czy oddać do schroniska? Ale jak oddać, jak chory i pokaleczony? Jak wsadzić do klatki, kiedy patrzy takim wzrokiem...

 

Pies tymczasowo został. Miał zapewniony dom tymczasowy i opiekę weterynaryjną. Idea była taka, że po wyzdrowieniu miał szukać nowego domu. W teorii wystarczyło go opatrzyć, dobrze nakarmić i wykąpać, odrobaczyć, zaszczepić i już powinien być gotów do adopcji.

 

Lecz los chciał inaczej. Na pierwszej wizycie u weterynarza okazało się, że psiak ma zarośnięty worek napletkowy, przez co ma problem z oddawaniem moczu. Przeszedł zabieg usunięcia napletka, co wydawać by się mogło wystarczające, niestety psiak nadal ma problem z oddawaniem moczu, boli go.

tu opis zabiegu

 

IMG_20150509_194633.jpg

 

Teraz Powinien przejść kolejny zabieg kosmetyczny.

Rodzina, u której przebywa, choć stara się jak może, nie jest w stanie opłacić zabiegu tu i teraz. Już zostawili u weterynarza ponad 300 zł. Szacowany koszt następnej operacji to około 400 - 600 zł (tak wstępnie powiedzieli weci) Czym szybciej zostanie wykonana, tym szybciej maluch poczuje się lepiej! Potrzebna jeszcze dokładna konsultacja, ale tu niestety też chodzi o finanse :( wszyscy chyba wiemy, jak to jest z tymi pieniędzmi, których nie ma...

 

Sam Tymek jest kochanym, wiernym i mądrym towarzyszem, który pomimo przeciwności losu, jest radosnym psim dzieckiem. Jego wiek oceniono na około roku. W domu zachowuje w miarę czystość (z wiadomych przyczyn zdarza się mu popuścić mocz), sygnalizuje potrzebę wyjścia, jest grzeczny, nie niszczy, nie hałasuje.

 

Tymczasowa rodzina nie chce całej kwoty na operację, nie śmie o to prosić, ale może choć połowę kwoty uda się nazbierać na moim bazarku, który będzie stworzony na dniach. Tak by psiak szybciej mógł przejść potrzebną operację i mógł szukać stałego domu - za nim zbyt się przywiąże...

 

 

a oto nasz bohater , na razie zdjęcia marnej jakości, ale postaram się na dniach o lepsze.

IMG_20150509_193141.jpg

 

taki kochany z niego uszatek

IMG_20150509_194121.jpg

 

a tu zdjęcie jego siusiaczka, który się nie chowa w całości...

https://picasaweb.google.com/111282781860439347988/Aciaty#6147315270945093362

 

 

Wszelkie informację będę wpisywać na bieżąco, jutro też dopytam o szczepienia i odrobaczenie. Na razie wszystko jest tak troszkę...na dziko, ale to tylko chwilowe ze względu na lekki brak czasu - a chciałabym już móc stworzyć bazarek. A wiadomo, że psisko w potrzebie musi mieć swój wątek!

Link to comment
Share on other sites


zapisuję się u Łaciatego; myślę, że chłopak powinien szybko znaleźć dom

 

też tak myślę, niech no tylko będzie już zdrowy, bo szkoda młodego

 

podeślij proszę  nr. konta. postaram się w tym tygodniu przelać parę złociszy. Trzeba pomóc dobrym ludziom , którzy nie przeszli obojętnie obok psiego nieszczęścia.

 

bardzo Ci cioteczko dziękuje! 

Link to comment
Share on other sites

podeślij proszę  nr. konta. postaram się w tym tygodniu przelać parę złociszy. Trzeba pomóc dobrym ludziom , którzy nie przeszli obojętnie obok psiego nieszczęścia.

a może mogłabyś na bazarku kupić parę cegiełek, albo cegiełkę dla Tymka ? jedna kosztuje tylko 2 zł - a mi będzie lepiej potem rozliczyć finanse - bo zbieram na swoje konto wpierw fundusze, by mieć "kontrolę" ;) 

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/146861-mega-bazar-ciuchy-ksi%C4%85%C5%BCki-gry-dla-zwierz%C4%85twszystko-po-trochu-na-%C5%82aciatego-i-s%C5%82odkopsiaki-do-31-maja-godz-21/

 

Pod koniec tygodnia będę się chciała umówić z DT Tymka na spotkanie, by lepsze zdjęcia mu zrobić, dopytać o sczepiania itp. Wiem, na razie, że był konsultowany w klinice na Brynowie w Katowicach, bo tamtą klinikę ktoś im polecił.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

a może mogłabyś na bazarku kupić parę cegiełek, albo cegiełkę dla Tymka ? jedna kosztuje tylko 2 zł - a mi będzie lepiej potem rozliczyć finanse - bo zbieram na swoje konto wpierw fundusze, by mieć "kontrolę" ;)

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/146861-mega-bazar-ciuchy-ksi%C4%85%C5%BCki-gry-dla-zwierz%C4%85twszystko-po-trochu-na-%C5%82aciatego-i-s%C5%82odkopsiaki-do-31-maja-godz-21/

 

Pod koniec tygodnia będę się chciała umówić z DT Tymka na spotkanie, by lepsze zdjęcia mu zrobić, dopytać o sczepiania itp. Wiem, na razie, że był konsultowany w klinice na Brynowie w Katowicach, bo tamtą klinikę ktoś im polecił.

 

i czy odbyła się sesja zdjęciowa?

Link to comment
Share on other sites

niestety nie :( najpierw choroba, potem młyn w pracy...nie jestem zmotoryzowana, a Tymek jest po drugiej stronie miasta...ale jestem umówiona na przyszły tydzień, albo na piątek - tylko nie wiem czy w piątek wyrobię.

 

Dowiedziałam się, ze Tymek jest zaszczepiony na wściekliznę i został odrobaczony.

 

Z psami ładnie się dogaduje. 

 

Jeju nawet nie napisałam, że z bazarku uzbierało się dla Tymka 156 zł ! 

to już zaczątek potrzebnych finansów jest !

 

teraz trwa drugi bazarek dla psiaka - link pod banerkami w podpisie.

Link to comment
Share on other sites

niestety nie :( najpierw choroba, potem młyn w pracy...nie jestem zmotoryzowana, a Tymek jest po drugiej stronie miasta...ale jestem umówiona na przyszły tydzień, albo na piątek - tylko nie wiem czy w piątek wyrobię.

 

Dowiedziałam się, ze Tymek jest zaszczepiony na wściekliznę i został odrobaczony.

 

Z psami ładnie się dogaduje. 

 

Jeju nawet nie napisałam, że z bazarku uzbierało się dla Tymka 156 zł ! 

to już zaczątek potrzebnych finansów jest !

 

teraz trwa drugi bazarek dla psiaka - link pod banerkami w podpisie.

 

wiesz, dobrze Cię rozumiem, dzień za dniem ucieka, natłok obowiązków często ogranicza nas czasowo; najważniejsze, że psiak zaopiekowany; ale jak będą ładniejsze zdjęcia, to zwiększy Jego szanse na dom, to na pewno:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

jejciu, byłam, psiaka poznałam (jest cudowny! ) zdjęcia zrobiłam i...padła mi karta z aparatu :( a teraz o czas ciężko, bo do końca miesiąca mam jeden dzień wolnego....ale coś wykombinuje. Tymek na razie czuje się ok, poza tym, że popuszcza w domu, wiadomo no i czuje dyskomfort przy siusianiu.

 

z poprzedniego bazarku uzbierało się dla psiaka 130 zł, 40 groszy , czyli w jego skarbonce jest 286 zł 40 groszy...to już prawie połowa potrzebnej kwoty (bynajmniej mamy taką nadzieję), teraz i tak musimy poczekać na koniec upałów by małego zapisać na zabieg. w międzyczasie będzie jeszcze jeden bazarek, z którego 50% dochodu będzie dla łaciatego :)

 

Jeju...upał wszystkich chyba dobija ...

 

nowy bazarek :) http://www.dogomania.com/forum/topic/147910-kolejna-edycja-bazarku-ciuszki-coś-dla-zwierzaków-zabawki-filmy-gry-na-pc-coś-do-domu-dla-słodkopsiaków-oraz-tymka-do-1908-godz-2100/?p=16306752

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byłam drugi raz u Tymka - psiak jest słodki jaki był. w domu nadal grzeczny, w stosunku do dzieci i młodzieży ( w wieku szkolnym) ma świetny kontakt. 

Nie jest typem psa, który potrzebuje dużo ruchu, ale lubi się bawić :) ładnie jeździ windą.

 

Moje sunie przywitał, jak starych znajomych ! i Trzymał się Maszy na krótkim wspólnym spacerze. Tymek nie jest typem uciekiniera, ale słabo się słucha, lubi iść własnym tropem i gdy jest spuszczony czasem zapomina, że za nim idzie człowiek, ma wtedy też wybiórczą głuchotę..ale nie biegnie przed siebie, gdzie oczy niosą, trzyma się dość blisko, tylko zapomina, że trzeba wracać gdy wołają ;)

 

aha, okazało się też że psiak jest wnętrem...chcielibyśmy go od razu, przy jednej narkozie wykastrować, ale nie wiem, czy się to uda, skoro jest wnętrem :(

 

DSC06632.JPG

 

DSC06633.JPG

 

tu widać, jak psiak nie chowa do końca swego siusiaka.

DSC06638.JPG

 

DSC06640.JPG

 

DSC06642.JPG

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny On jest piękny, te zdjęcia dopiero oddają Jego cudną urodę i wzrost;

 

myślę, że po zabiegu w tri miga znajdzie domek;

 

ludzie właśnie gustują w takich małych, ładniusich pieskach:)

oj tak, on strasznie jest uroczy !

za parę dni zrobię mu opis i parę ogłoszeń...

 

myślę, że we wrześniu uda nam się ogarnąć finanse potrzebne do operacji, a potem już tylko znaleźć nową rodzinę. 

 

o to nowy bazarek dla Tymka http://www.dogomania.com/forum/topic/148141-zabawki-dla-maluch%C3%B3w-i-nie-tylko-a-do-tego-kilka-innych-drobiazg%C3%B3w-serdecznie-zapraszam-dla-tymka-z-katowic-do-31-sierpnia-godz-2100/:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Z bazarku:

http://www.dogomania.com/forum/topic/147910-zako%C5%84czony-rozliczony/page-18 

 

dla Tymka uzbierało się 130 zł, co daje nam już 416 zł 40 groszy na rzecz operacji Tymka

Z drugiego bazarku będzie jeszcze ponad 100 zł, co daje nam szansę umawiać już powoli chłopaka na konkretny termin :) jak tylko czegoś się dowiem, dam znać

Link to comment
Share on other sites

Na bazarku http://www.dogomania.com/forum/topic/148141-koniec-rozliczony/

uzbierało się dzięki cioteczką w zaokrągleniu 157 zł !

Pieniążki ląduje w Tymkowej "skarpecie, a na dniach (ja tylko miną upały) Tymek będzie się szykować do zabiegu :) rachunek za weta wstawię na jego wątek, pewnie pod koniec września !

 

czyli w ciągu tych kilku miesięcy (jeju jak ten czas leci! ) w skarpecie Tymkowej jest 573 zł ! to powinno pokryć połowę kosztów operacji - a może nawet i więcej :)

 

Ostatnio widziałam Tymusia, psiak ma się dobrze :) nie miałam ze sobą aparatu niestety.

Teraz mam niemały młyn w życiu, dlatego wszystko idzie mi jak po gruzie..ale staram się ogarniać to, za co się zabrałam ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...