Jump to content
Dogomania

Norma w formie ale bez domu


Ancia9898

Recommended Posts

No właśnie te spacery, ale dziś było tak ciepło że ławeczka, paróweczka i nic tylko się tulić<3 Co do tych ataków, z psami którymi miała kiedykolwiek kontakt na spacerze bądź czuje że pies jest straszy jest normalna przywita się i nic ale do takich w jej wieku nie potrafi się przekonać :( Dobrze że ludzi lubi, nawet bardzo :D

4.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Może, może nie dowiem się tego prędko, wiem jak na razie że jeśli bd mówiła do niej stanowczo i na krótkiej smyczy to jej szczeki brzmią bardziej jak silniczek niż pisiak ale moze sie przyzwyczai :D Normuś ma taki kalendarz w główce w czwartki psy są złe ale komendy perfekcyjnie a w soboty na odwrót :/ Dziś nie miałam zamiaru uczyć jej czegoś nowego tylko utrwalanie poprzednich i gdy doszłam do leżenia Normuś zrobiła ukłon. Najlepsze było to że czynność kojarzyła z komendą *-* Teraz robi to nawet bez paróweczki, nawe gdy siedziałysmy na ławce wskoczyła mi na kolana i usiadła, również komenda brzydko mówiąc łeb jest jej znana bo potrafiła ją położyć na moich nogach, czyżby kiedyś poprzedni domek tego nauczył? Tego również się nie dowiem :D Mam również do was pytanko, czy znacie może jakąś maść na rany dla psów, chodzi o ogonek, troche zagojony troche nie cos w rodzaju pękniętego strupka, myślałam by to nawilżać ale na rane to troche nie najlepsze... bd wdzięczna za jakiekolwiek rady :) Na zdjęciu  jak zawsze wyszłam bardziej skupiona niż ona, ale i tak jestem z niej bardzo dumna :)Normunia.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To znów ja, tym razem kilka dobry i złych informacji. Od dziś wiem że w przyszłym domu kanapa musi być gdyz wskakiwanie na ławeczkę i wpakowywanie się na kolana opanowała do perfekcji. Były niewielkie komplikacje bo Norme pogryzły mrówki a kolega Gacek korzystając z okazji wyjadł większość parówek z torby. Mimo wszystko udało się powtórzyć to co już znane i oswajać się z nowa komendą zdechł pies, dopiero jesteśmy na etapie leżenia na pleckach i szmerania ale kiedys się uda. Nowi znajomi jak Pusia i Rudy przypadli mojej księżniczce do gustu, jamniczki również nie zostały obszczekane tylko delikatnie powąchane, czuje respekt do starszych. Teraz kilka tych tradycyjnych informacji, jak zawsze większośc psów nie jest akceptowana i żadna parówka jej nie odciagnie. Skupienie uwagi też ma wiele do życzenia ale nie dziwie się skoro na zewnatrz wychodzi tylko 2 razy w tygodniu, no i ogonek, trzaska nim tak jakby w ogóle nie miała w nim czucia ale pojawiła się nadzieja bo na czubku rosną 3 malusieńkie włoski :D Na spacerze była też pora zadumy przez pół godziny ogonek był nie ruchomy, pyszczek zamknięty a główka skierowana w jednym kierunku, troche dziwnie ale już jest okey. Wstawaim fotki ze spaceru i zabieram się za ogłoszenia :)

P1170351.JPG

P1170352.JPG

P1170354.JPGP1170355.JPGP1170357.JPGP1170361.JPGP1170363.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie akceptuje innych psów... . Jeden incydent na całą akcje to chyba nie jakiś straszny wynik, na spacerach podobnie. Może i jest wyszczekana ale mam nadzieje że wkrótce  ktoś doceni to co potrafi i jakie postępy poczyniła choćby w komendach. A tutaj zdjęcie jak po czasie zachowuje się z innymi psami ( Abi nie ma z nią zdjęcia ale na spacerze byli super grzeczni : ) FotorCreated.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy tak te upały na nia działają czy po prostu starość ale kolejny spacer bez ani jednego szczeknięcia, a powodów było wiele choćby parówki. Normuś polubiła Kiare i Rysia, a to oznacza kolejnych psich przyjaciół nie muszących się bać obok nas przechodzić, ktoś następny chce się sprawdzić? :D Teraz krótka zmiana tematu, kundelki są bardzo podobne ale Norma i Abi szczególnie ale Abi i Gacek ponoć też trochę, to teraz potwierdzenie tej  

teorii :D Wojna klonów o parówkę ^^

 11853925_848099681971643_454948815_n.jpg

A tutaj piękne uśmiechy 11874167_848099528638325_1284583891_n.jp

Mam nadzieje że Damianek nie będzie się kłócił o prawa autorskie ^^ Ale przyznacie że to sie nazywa bezinteresowna miłość

11896922_848099711971640_801690025_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Od dziś Normuś moze sobie odpoczywać od mojej osoby choć poprosiłam by wolontariuszka ćwiczyła z nią wszystko co już potrafi. Bardzo mi zależy by cały układ czyli siad-łapa-ukłon-leżeć-zdechł pies- turlaj się były na takim samym poziomie jak dziś. Będę za nią strasznie tęsknić ale jest w dobrych rękach i krzywda jej się nie stanie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Temat zakończony Norma a właściwie Norka ma już swoje miejsce na ziemi. Mieszka w mieszkaniu i upodobała sobie spanie w łóżku (wie co dobre), Pani nie ma zbytniej ochoty na spotkanie, czuć było niepewnosc wobec  mojej propozycji  ale trudno nie będę naciskać... a i ogonek już bardzo ładny

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...