Jump to content
Dogomania

Norma w formie ale bez domu


Ancia9898

Recommended Posts

Witam u Normy

 

Norma jest to pięcioletnia suczka niewielkiej postury. Wczoraj odbyło się nasze pierwsze spotkanie. Gdy mnie zobaczyła przywitała się donośnym szczeknięciem. Po chwili poznała się z Gacusiem, nie przypadł jej on do gustu ale kontakty z innymi psami są konieczne tym bardziej jeśli przebywa się w schronisku. Skokom i poszczekiwaniom nie było końca. Na wybiegu biegała co sił w nogach, na zawołania biegła w moją stronę lecz potem robiła szybki unik co wyglądało przezabawnie. Po godzinie wolności na wybiegu poszłyśmy pod drzewo poznać się i po prostu zakolegować. Chciałam również sprawdzić co  potrafi moja mała koleżanka. Komenda siad wymaga dopracowania gdyż kończy się ona tym że Norma cofa się, chyba jeszcze nie wie o co mi w ogóle chodzi. Przed nami wiele pracy, dodatkowo zauważyłam problemy ze skórą, które prawdopodobnie są spowodowane stresem. Jeśli czesanie nie pomoże, poszukamy przyczyny głębiej i podejmiemy się leczenia suni. Pod drzewkiem, była też pora na pieszczoty i czesanie, obie te formy bardzo przypadły Normie do gustu

[attachment=12889:P1170040.JPG]

[attachment=12891:P1170058.JPG]

[attachment=12892:P1170057.JPG]

[attachment=12893:P1170047.JPG]

Krótki opis

Norma to 5 letnia suczka. Zawodniczka wagi lekkiej :D Komendy to dla niej nowość, ale mam asa a dokładniej parówkę w "rękawie". W kontaktach z innymi psami bywa agresywna ale tylko ze względu na to ze się boi co jest bardzo smutne :( Jestem dobrej myśli bo od czego są wolontariusze :D Będę informowała o postępach dziewczyny na bieżąco. Kontakt w sprawie adopcji:

Ania 732 852 569   

 To hasło będzie mi towarzyszyło w szkoleniu zwierząt, 

już zawsze :

Daj mi trochę czasu na zrozumienie, 

czego ode mnie wymagasz:)

To  działa w obie strony :D

[attachment=12894:P1170046.JPG]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiejszy spacer można określić jednym słowem, OLŚNIENIE. Ładna pogoda więc chodzi sie...? NA BORKI ! Niezapomniany widok psa widzącego pierwszy raz wodę. Oczywiście jak każda dama, Norma wchodzi tak, by nie zamoczyć nic poza łapkami:D Na zdjęciach widać moje najskuteczniejsze zachęty, oraz uzyskanie celu ^^

[attachment=13039:P1170084.JPG]

[attachment=13040:P1170089.JPG]

Teraz wyjaśnię czemu olśnienie :) Jak pisałam wcześniej, komenda siad kończyła się cofaniem o łapie nie było mowy. 

Po "kąpieli" usiadłam obok niej pogłaskałam i powiedziałam siad, Norma wykonała, byłam w szoku, pomyślałam że na łapę za wcześnie ale okazało się że ona to wszystko wie. Byłam z niej niesamowicie dumna <3 Szansa na domek wzrasta ^^ Kolejną informacją będzie to iż Norma szczeka ale tylko na tych nad którymi czuje przewagę bądź się cieszy. Będę dochodziła do tej wiadomości ale wiem że jej opis będzie na pewno bogatszy o mnóstwo pozytywnych informacji :D

No a z taką radością wracałyśmy:D niestety do schroniska :C

[attachment=13041:P1170123.JPG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...