Jump to content
Dogomania

Szczeniak sam w mieszkaniu


mangowniczka

Recommended Posts

Witam

Od wakacji (lipiec) planuję zabrać mojego szczeniaka (obecnie 2,5 miesięcznego) do mieszkania w bloku. Zastanawiam się nad tą decyzją gdyż, piesek bardzo mało czasu przebywa ze mną (głównie z moimi rodzicami). Studiuję w innym mieście i tak naprawdę tylko w weekendy mogę się z nim widzieć i czegokolwiek go osobiście nauczyć. Rodzice mają dom z ogrodem, także nie trzymają szczeniaka bezpośrednio w domu tylko w alla "domku letniskowym" w ogrodzie. Nie przebywają tam cały czas, więc piesek czasem zostaje sam w tym pomieszczeniu (na noc zawsze jest sam). W lipcu zaczynam praktyki w Krakowie i chciałabym go ze sobą wziąć aby "pobył z ludźmi" i przyzwyczaił się do mieszkania w domu. I stąd moje pytanie - jak nauczyć w tym przypadku szczeniaczka pozostawania samemu w mieszkaniu na okres ok. 7h, tak żeby po powrocie nie zastać pobojowiska? Wstawanie rano na spacer ok. godziny 6, żeby piesek załatwił swoje potrzeby, mnie nie przeraża chodzi mi o to żeby głównie przez ten czas kiedy jest sam zachował czystość.

Link to comment
Share on other sites

u mnie jakoś wytrzymywały - załatwiał się szczeniak na maty miał tyle zabawek i gryzaków że po powrocie było widać że się nie nudził
a nie było mnie w domu około 9 godzin - pies wyrósł na świetnego psa
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Najlepiej przyuczyć do załatwiania się na matę, gazety w określonym miejscu i dla bezpieczeństwa odgrodzić te pomieszczenia, w których może zbytnio nabroić. Szczeniak musi się wyszumieć, więc zostawiaj mu dużo rzeczy do zabawy i jakoś będzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...