Jump to content
Dogomania

olej lniany i z ogórecznika


Ania i Salma

Recommended Posts

witam. Moja dalmatynka jak na dalmatynczyka przystało linieje aż miło przez calutki rok :mad: Podawalam jej Gammolen i przyznaję ze efekty byly. Niestety Gammolen trochę kosztuje i nie starcza na dlugo :roll:

W jego składzie wyczytalam że ma olej lniany i olej z ogórecznika, wiec zastanawiam sie czy po prostu ich nie kupic i nie dodawać do karmy :cool3: Czy ktoś stosuje coś takiego i moglby się podzielić opinią? Chcialabym się też dowiedzieć jak wygląda dawkowanie (Salma waży 24 kg)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam psa który odrasta po obcięciu włosa i właśnie tak robiłam. Kupiłam olej lniany w butelce i kapsułki oleju z ogórecznika i codziennie dawałam po kapsułce i małej łyżeczce do jedzenia. Pies waży ok. 8 kg. Jak mi się opakowanie skończyło (60 tabletek za ok. 10,- zł to na dwa psy na miesiąc ) to dawałam sam olej aż się skończył. Teraz robię przerwę bo daje biotynę ale już też się kończy i napewno znowu kupię olej. Pies ładnie odrasta ale nie umiem powiedzieć nic na temat linienia bo to rasa nie liniejąca (grzywacz).

Link to comment
Share on other sites

Ja od samego początku gdy przywiozłam psiaka do domu podaje mu do miecha olej raz lniany raz arachidowy raz oliwe z oliwek nawet raz mu kupiłam oliwe z oliwek z pestkami dyni doslownie po lyzeczce codziennie i super ma sierść wcześniej tak robiłam pudelce i tez miala mięciutki ladniutki włos. Zamiast oleju lnianego możes zpodawać tez siemie lniane jak dobrze pamietam surowe zmienolne tez dobrze dziala osobiscie nie podawalam bo nei ma jak zmielic a lepiej kuic cale i samemu zmielic niz kupowac proszek.... co do siemienia lnianego ma wiele zastosowań dobrze wpływa na trawienie, włos i kondycje psa... mój zbytnio oleju lnianego nie lubi najbardziej przypadła mu do gustu oliwa z oliwek z pestkami dyni ... jeszcze musimy wypróbowac tran bo ponoc też dobrze wpływa na kondycje włosa wzmacnia go a ze smierdiz ryba wiec psu moze przypaść do gustu tylko nie wiem czy ja go zniose ... ( uraz z dzieciństwa...)

Link to comment
Share on other sites

Ja dodaję Bzikowi do jedzenia oliwę z oliwek. Jeszcze się chyba nie kapnął a sierść ma świetną :D Sprawdza się też tran w kapsułkach ale u mojego jest taki problem , że on go rozgryza a potem , pardon, wali mu rybą :p że uuuh.
Ale np. psiur mojej babci kocha tran, jak słyszy, że ktoś zagrzechocze pudełkiem to od razu przybiega. Łapie kapsułkę jeszcze w locie i od razu połyka, przeszczęśliwy (w sumie to nie wiem co się tak cieszy, bo ani smaku to nie ma, jak od razu połyka, ani nic ;)) i też od razu widać efekty w postaci lśniacej siersci i niewypadającej:)
Ważna jest też codzienna karma. Właśnie ten pies mojej babci byl całe życie żywiony pedigree i innym swinstwem i jak mi sie udało w koncu wyperswadować, zeby zmienili mu karmę to babcia była wprost zachwycona tym, że przestały latać kłaki po całym mieszkaniu :p

Link to comment
Share on other sites

an bazik a nie wiesz, czy sa dalej trany do picia a nie w kapsułkach bo mój to lekoman nie odchodził by od półki gdzie by był położony, jak zreszta od witamin jak był mały łapał w locie i połykał i przez 2 godziny najbliższe nie odchodizł od szafki gdzie stało pudełko z witaminkami :)

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Dokładnie tak, mam dobkę i zawsze do jedzonka wlewam jej łyżeczkę oliwy z oliwek ale tylko tej dobrej , kiedyś kupywałam tę najtańszą i efekt był marny ;)

Link to comment
Share on other sites

Tylko że u mnie sama nawet najdroższa oliwa z oliwek jest mało chętnie jedzona jak olej lniany niestety maja swój sepcyficzny zapach, jedyne co z mila checia wcian to oliwa z oliwe z pestkami dyni a ostatnio nie moge jej dostać ..

A czemu uważacie że tran to chemia .... ?? bo ja raczej myslałam ze cos naturalnego .....i nie mówie o kapsułkach tylko takim do picia jak kiedys małym dzieciom dawano ...( bleee ochydny smak ryby, ja tam mam uraz z dzieciństwa...)

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Nie mam zdania co do tranu :p

Jeśli pies lubi to dlaczego nie, kiedyś sama próbowałam i nie polecam :evil_lol: no chybaże w tabletkach i bez gryzienia ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy jest tran w formie płynnej, myślę, że jest, ale jeszcze się dowiem (mam swoje zrodla, rodzicielka farmaceutka ;)).
Dlaczego mówicie, że to chemia? :crazyeye:
Tran to jak najbardziej naturalna rzecz, to tłuszcz otrzymywany z np. rekina czy wieloryba albo innego morskiego ssaka. I jak pies na dodatek lubi, to czemu nie? ;) Bardziej nienaturalny już jest ten cały Gammolen, o którym piszecie, i na dodatek drogi:lol:

Link to comment
Share on other sites

ja wam polece po znajomosci cos tanszego ;) LINOMAG complex w kapsulkach. w skladzie olej lniany, zawartosc kwasow omega 3 i 6 /czyli tych skladnikow, o ktore nam chodzi/ w jednej kaspulce wieksza niz w gamolenie.
daje forestowi 1 dziennie w kawalku parowki ;) taka alternatywa kosztuje ok 10-11zl za 60kapsulek-5 zl na miesiac to chyba przyzwoity koszt :) sa w aptekach.

aha-tran w plynie jest nadal, sa nawet smaki rozne ;) tyle tylko ze tran to oprocz kwasow omega3 takze witaminy A,D,E..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an_bzik']Nie wiem czy jest tran w formie płynnej, myślę, że jest, ale jeszcze się dowiem (mam swoje zrodla, rodzicielka farmaceutka ;)).
Dlaczego mówicie, że to chemia? :crazyeye:
Tran to jak najbardziej naturalna rzecz, to tłuszcz otrzymywany z np. rekina czy wieloryba albo innego morskiego ssaka. I jak pies na dodatek lubi, to czemu nie? ;) Bardziej nienaturalny już jest ten cały Gammolen, o którym piszecie, i na dodatek drogi:lol:[/quote]

A jakbyś się mogła dowiedziec który tran jest najlepszy jednocześnie cenowo wychodzi dobrze była bym wdzięczna bo była dzisiajw aptece i dostałam 8 różnych butelek :D kazdy inny porducetn i kazdy inny :-( który mam kupic ?? jeszcze tranu nieprobowała ale moj psiak uwielbia smierdzace ryby a to tak "ladnie pachnie"..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

[quote name='g@l@xy']to coś jak wódeczka bez procentów, benzyna bez oktanów i olejek lawendy bez zapachu....
nie chcę tu uprawiać reklamy ale szczerze mogę polecićCi olej lniany firmy Oleofarm ------> [URL="http://www.oleofarm.com.pl/"]Oleofarm[/URL][/quote]


czy to jest jakby olej lniany odtluszczony ? tak to rozumiec ?
eh...pieniądze w błoto w takim razie cóż sama wypije :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy']Oznacza to niską zawartość kwasu alfa-linolenowego, czyli tego z rodziny omega-3. ok. 2% na 1 litr. Natomiast olej lniany wysokolinolenowy zawiera ponad 50% na 1 litr.[/quote]


dziekuje za odpowiedz :) czyli bede musiala zakupic ten wysokolinolenowy .

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...