Jump to content
Dogomania

Frisbee z pudlem od podstaw :)


twiceQeen

Recommended Posts

Witajcie!

Jeśli powielam wątek to przepraszam, ale tak jakoś po powierzchownej analizie wydaje mi się, że dawno go nie było.

 

Sprawa ma się następująco: mam psa w typie pudla miniaturowego z zamiłowaniem do skakania. Ma on 13 miesięcy. Chciałabym z nim zacząć zabawę w dogfrisbee, ale tak trochę nie wiem jak się za to zabrać, a nie chce psu krzywdy zrobić. Skacze od małego (wiem, że nie powinien, ale nóg mu nie mogliśmy związać, a skakał nałogowo - taka natura. Bynajmniej go do tego nie zmuszaliśmy (w sensie ja i reszta domowników)). Frisbee w locie łapie odruchowo (jak mu się uda). Mamy już frisbee - materiałowe i zmaltretowane. Ćwiczymy tylko na działce, bo tam jest duża, trawiasta, ogrodzona powierzchnia. I to na razie na tyle z historii. Teraz pytania. Jakie dyski polecacie dla małego psa na początek? Nadal materiałowe, czy szybko zmienić na plastikowe? Gdzie kupować? Czy na początek starczy ćwiczyć dwa razy w tygodniu? Co zrobić, żeby pies wracał z dyskiem? Bo Magnus niechętnie dysk oddaje :p i ganiam za nim z przysmakiem. Oczywiście takim na jeden ząb i uważam, żeby pogryzł i się nie zakrztusił, ale to chyba złe wyjście? I w ogóle nawet nie wiem od czego tą sprawę ugryźć, więc za wszelkie rady byłabym bardzo wdzięczna :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...