Jump to content
Dogomania

Wyniki z krwi


PakoPAKO

Recommended Posts

Hej mój pies ma 5lat zrobiłam jemu dziś wyniki, które są następujące:

 

ALKP =36U/L norma (23-2120)

ALT =55 U/L               (10-100)

AST=10U/L                 (0-50)

CREA=160 umol/L     (44-159)

UREA=10,5mmol/L     (2,5-9,6)

HCT=53,4%                 (37,0-55,0)

HGB=17,7 g/dL             (12,0-18,0)

MCHC=33,0g/dL          (30,0-36,9)

WBC=9,8x10^9/L         (6,0-16,9)

GRAN=7,3x10^9/L         (3,3-12.0)

%GRN=74%

NEUT=6,7x10^9/L          (2,8-10,5)

EOS=0,6x10^9/L            (0,5-1,5)

L/M=2,5x10^9/L              (1,1-6.3)

%L/M=26%

PLT=326x10^9/L            (175-500)

 

 

Chciałabym wiedzieć co oznacza to, że te dwa wyniki są podwyższone weterynarz kazał podawać mu suchą karmę

Royal Canin RENAL. Mój pies żywiony był gotowanym  mięsem.

Link to comment
Share on other sites

crea(kreatynina-nerki)może miec leciutko podwyzszone gdyż patrzac na hematokryt(hct) prawdopodobnie pies był lekko odwodniony gdy pobierano mu krew.stąd kreatynina taka a nie inna.podawanie psu karmy karmy typu renal moim skromnym zdaniem jest nie potzrebne,nie proponował ci badania moczu?jeśli faktycznie "nerki sa chore"ciezar właściwy moczu bedzie dosc niski

Link to comment
Share on other sites

Nie ,powiedział tylko by stosować tą karmę i nic więcej nie dawać do jedzenia. Mógł być odwodniony trochę bo byłam z nim na długim spacerze około 7 km, a dziś gorąco jest. Powiedział też, że może to być przez karmienie cały czas mięsem i że może mieć za dużo białka i fosforu.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem wyniki są całkiem ok. Kreatynina i mocznik są tylko minimalnie powyżej wartości referencyjnych, więc nie ma się czym martwić na zapas. Zwłaszcza, że pies był wcześniej na długim spacerze. A biochemię i morfologię powinno się robić na spokojnie, bez wcześniejszego obciążenia organizmu.

Dla świętego spokoju zrób mu ogólną badanie moczu i za jakiś miesiąc powtórkę z biochemii i morfo.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam dziś wyniki z moczu i tez  nie wyszły zbyt dobrze

 wyniki z moczu

barwa: żółta
przejrzystość: mętny
gęstość względna:1,010
odczyn(pH):7,5
białko:+
hemoglobina: wn
bilirubina: wn
urobilonogen:wn
glukoza:wn
leukocyty:++
kom nabłonka kanalików nerkowych: 2-3 w pw, okrągłe
kom nabłonka dróg moczowych:1-2 w pw
krwinki białe: pojedyńcze w pw
bakterie: liczne w pw

Link to comment
Share on other sites

no to raczej usg byłoby potzrebne,takie ph raczej swiadczy o infekcji,w osadzie nie ma kryształów ale nie znaczy że nie ma kamieni czy to w pęcherzu czy w nerce.spokojnie.poczekaj do wizyty u pani dr.śpij spokojnie.przypuszczam że z "takim moczem"to on sie boryka od jakiegoś czasu(na pewno nie od wczoraj).

Link to comment
Share on other sites

Hej byłam na wizycie niestety nie jest  dobrze a to opis wizyty

Opis badania:

waga 35,5kg, śluzówki różowe, osłuchowo ok, węzły chłonne bez zmian, brzuch miękki, jądra ok, wydzielina zworka napletkowego

 

w obrazie USG powiększony gruczoł krokowy do ok 5x3,5cm, miąższ niejednorodny, widoczne drobne torbiele w całym miąższu, ukm bez zmian, pęcheżmoczowy o pogrubionej ścianie do ok 4-5mm, wątroba oraz pęcherzyk żółciowy bez zmian

 

ciśnienie: 186/116/151 tt72, 182/130/148 tt64, 196/121/159 tt70

Diagnoza: przewlekła choroba nerek w fazie 1/2, z białkomoczem i lekkim nadciśnieniem tętniczym

Zalecenia:

-dieta nerkowa

-lotensin 20mg 1/2 tabletki raz dziennie na noc(na stałe)

-famogast 20mg 1 tabletka/dzień (na stałe)

-tran (dawka dla dorosłej osoby) /dień

-wskazana kastracja(najwcześniej za 4 tyg)

-kontrole badania za ok 6 tyg.

Czy słyszał ktoś o terapii kom. macierzystymi i na ile to jest skuteczne przy chorobie nerek?

Link to comment
Share on other sites

Hej byłam na wizycie niestety nie jest  dobrze a to opis wizyty

Opis badania:

waga 35,5kg, śluzówki różowe, osłuchowo ok, węzły chłonne bez zmian, brzuch miękki, jądra ok, wydzielina zworka napletkowego

 

w obrazie USG powiększony gruczoł krokowy do ok 5x3,5cm, miąższ niejednorodny, widoczne drobne torbiele w całym miąższu, ukm bez zmian, pęcheżmoczowy o pogrubionej ścianie do ok 4-5mm, wątroba oraz pęcherzyk żółciowy bez zmian

 

ciśnienie: 186/116/151 tt72, 182/130/148 tt64, 196/121/159 tt70

Diagnoza: przewlekła choroba nerek w fazie 1/2, z białkomoczem i lekkim nadciśnieniem tętniczym

Zalecenia:

-dieta nerkowa

-lotensin 20mg 1/2 tabletki raz dziennie na noc(na stałe)

-famogast 20mg 1 tabletka/dzień (na stałe)

-tran (dawka dla dorosłej osoby) /dień

-wskazana kastracja(najwcześniej za 4 tyg)

-kontrole badania za ok 6 tyg.

Czy słyszał ktoś o terapii kom. macierzystymi i na ile to jest skuteczne przy chorobie nerek?

Przerabiałam, mogą podać ale każdy wet ci powie tak ............ zaszkodzić nie zaszkodzi, ale czy pomoże tego jeszcze nie wiemy. Temat przerabiałam pół roku temu.

Link to comment
Share on other sites

Niestety przy PNN nie znajdziesz sposobu na wyleczenie. Trzeba się z chorobą pogodzić i najważniejsze postaw na 1 lekarza prowadzącego ( dobrego , znającego temat ) i stosuj się do jego zaleceń. Dbaj o psiaka, zapewnij mu spokój i dużo odpocznku, bez stresujących sytuacji. kontroluj wyniki wg. zaleceń lekarza, nie lekceważ tego. Regularne badania to podstawa. Pamiętaj nie zawsze dobre samopoczucie psa idzie w parze z dobrymi wynikami.

Ja walczę od roku uwież mi, że nie przespałam wielu nocy w poszukiwaniu ratunku........niestety do dzisiaj bezskutecznie :-(

Link to comment
Share on other sites

Podawanie komórek macierzystych przy niewydolności nerek jest pozbawione sensu, bo nikt nie prowadził badań nad ich skutecznością w tym kierunku. U zwierząt są stosowane (z różnym efektem) przy schorzeniach ortopedycznych, u ludzi - jeszcze mocno w fazie badań.

Doktor Neska to doskonały fachowiec, pies jest pod świetną opieką. Skoncentruj się po prostu nad przestrzeganiem jej zaleceń - to najlepsze, co możesz zrobić. 

Link to comment
Share on other sites

pani dr kazała ci dietę suchą podawać?zajrzyj do działu o niewydolnych nerkach tam ludziska karmią swoje chorowitki róznym żarciem(gotowanym tez) nie tylko suchym.nie martw się kreatynina nie jest az tak wysoka.stosuj tylko leki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...