Jump to content
Dogomania

Dziadeczki na ostatniej prostej - schronisko Wrocław


Recommended Posts

Zębów trochę ma, jak wychodził ze schronu to dostał trochę suchej i wcina, zawsze też można ją namoczyć  jakby grymasił :)

sunia2000, ja miałam same nerkowce w domu. Nie wiem, co =jakie leki= potrzebuje Stefan. Do karmy można dodawać ipakitine proszek, mozna podawać azodyl. Ale nie wiemy, w jakim stanie są jego nerki. Czego potrzebuje?

Może najpierw byłoby lepiej zrobić badania. Staefan ma jakiekolwiek zasoby finansowe?

Link to comment
Share on other sites

sunia2000, ja miałam same nerkowce w domu. Nie wiem, co =jakie leki= potrzebuje Stefan. Do karmy można dodawać ipakitine proszek, mozna podawać azodyl. Ale nie wiemy, w jakim stanie są jego nerki. Czego potrzebuje?

Może najpierw byłoby lepiej zrobić badania. Staefan ma jakiekolwiek zasoby finansowe?

Stefan na chwilę obecną nie ma nic:( Zadnej pomocy finansowej, jedynie ma troche renala, dopytam dziś jakie leki miał zalecone.

Tu wyniki podstawowych badań

 

[URL=http://s913.photobucket.com/user/dkm_wally/media/Bartus/11198729_1612451865634220_402203569_n_zpsammbbiiv.jpg.html]11198729_1612451865634220_402203569_n_zp[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A tu najnowsze zdjęcia Rupietka vel Złomka, kochanego potulnego, pociesznego dziadeczka:)

 

[URL=http://s913.photobucket.com/user/dkm_wally/media/Bartus/rup4_zpsxjdnbjwz.jpg.html]rup4_zpsxjdnbjwz.jpg[/URL]

 

[URL=http://s913.photobucket.com/user/dkm_wally/media/Bartus/rup3_zps2g1wrbp5.jpg.html]rup3_zps2g1wrbp5.jpg[/URL]

 

[URL=http://s913.photobucket.com/user/dkm_wally/media/Bartus/rup9_zpskefcuub4.jpg.html]rup9_zpskefcuub4.jpg[/URL]

 

[URL=http://s913.photobucket.com/user/dkm_wally/media/Bartus/rup6_zpsgw5yvzhm.jpg.html]rup6_zpsgw5yvzhm.jpg[/URL]

 

[URL=http://s913.photobucket.com/user/dkm_wally/media/Bartus/rupiec_zpssyjbynh9.jpg.html]rupiec_zpssyjbynh9.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

sunia2000, ja miałam same nerkowce w domu. Nie wiem, co =jakie leki= potrzebuje Stefan. Do karmy można dodawać ipakitine proszek, mozna podawać azodyl. Ale nie wiemy, w jakim stanie są jego nerki. Czego potrzebuje?

Może najpierw byłoby lepiej zrobić badania. Staefan ma jakiekolwiek zasoby finansowe?

Perełka Stefan po serii kroplówek miał wczoraj kolejne badania krwi - mocznik i kreatynina trochę spadły, odstawiono mu kroplówki, obecnie ma jeść renal (suchego nie chce już jeść)dziś próba z puszką. Do tego ma dostawać coś z suplementów, wet doradził Lespewet, ewentualnie ipakitine - tu będę się jednak musiała uśmiechnąć do kawon5:)

Podstawą jednak ma być renal, jęsli nie będzie chciał jeść suchej to nie wiem co z nim zrobimy. Przetrzymania psa na tzw "głodzie", jak zgłodnieje to zje raczej nie wchodzi w grę bo Stefan jest dość wychudzony, trzeba go jak najszybciej podreperować.

Link to comment
Share on other sites

Perełka Stefan po serii kroplówek miał wczoraj kolejne badania krwi - mocznik i kreatynina trochę spadły, odstawiono mu kroplówki, obecnie ma jeść renal (suchego nie chce już jeść)dziś próba z puszką. Do tego ma dostawać coś z suplementów, wet doradził Lespewet, ewentualnie ipakitine - tu będę się jednak musiała uśmiechnąć do kawon5:)

Podstawą jednak ma być renal, jęsli nie będzie chciał jeść suchej to nie wiem co z nim zrobimy. Przetrzymania psa na tzw "głodzie", jak zgłodnieje to zje raczej nie wchodzi w grę bo Stefan jest dość wychudzony, trzeba go jak najszybciej podreperować.

 

 

są puszki renala i pasztety. Ipakitine poszukam w domu. Trzeba zrobić bazarek na renala

Link to comment
Share on other sites

Dziadek Stefan dostał leki od ciotki KAwon - dziękujemy:)

JEdna ciotka spoza dogo podarowała trochę kasiorki na puszki renalowskie wiec Stefanem wcina, ale niestety ma problemy z przyswajaniem - jednym końcem wejdzie, drugim zaraz wyjdzie i to po kilka razy dziennie:( Na dniach mamy załatwione usg. Do tego odwiedził nas wcześniej świety Mikołaj - dostała 120zł dla dziadków - dziękujemy:) W pon Stefan ma kolejne badania krwi - jeśli bedą lepsze to mógłby jeść normalną karmę z suplementami na nerki, jeśli się nie poprawią to nadal renal więc na razie te 120zł trzymam na karmę. Zobaczymy też czy usg udam się dostać w prezencie czy będziemy musieli zapłacić.

 

Dla tych co nie mają FB, wieści od dt Kajtusia:

Kajtuś odsypia schronisko. Prawie widać jak opuszcza go stres. W przyszłym tygodniu mamy badanie moczu, a za 2 tygodnie USG. Kajtuś bardzo dużo pije i dużo siusia. Koniecznie trzeba to sprawdzić. Poza tym wyniki krwi wskazują na problemy z wątrobą. Kajtuś dostał w prezencie puszki, bardzo dziękuję Marta Los!!!! I oczywiście dziękuję mojej nieocenionej Karolinie, za wsparcie finansowe Kajtusia i za zorganizowanie zbiórki kamy. Kajtek nadal potrzebuje mokrej karmy, bo chłopak je za trzech. Jak również tabletek wspomagających wątrobę...

 

I wczoraj nasza zaprzyjażniona pani doktor wzięła do siebie....Bunie:) Na razie nie mam żadnych wieści, Bunie na razie czeka porządna diagnostyka, zobaczymy co pokażą badania.

 

I zostały 3 psiaki - Ignacy,Złomek i Figunia....

Link to comment
Share on other sites

Chcialam zapytac o Fige jaki jest jej stan psych i fiz, chodzi o to czy taki pies moze byc sam w domu codziennie po ok 10 godz? Nie mialam nigdy stycznosci z tak chorym starym psem. Nie mam wiec nawet pojecia jak opieka nad nim ma wygladać. Zawsze mialam na dt psiaki mlode i zdrowe do adopcji. Rozumiem ze z Tym psem trzeba przejsc TM..

Link to comment
Share on other sites

Chcialam zapytac o Fige jaki jest jej stan psych i fiz, chodzi o to czy taki pies moze byc sam w domu codziennie po ok 10 godz? Nie mialam nigdy stycznosci z tak chorym starym psem. Nie mam wiec nawet pojecia jak opieka nad nim ma wygladać. Zawsze mialam na dt psiaki mlode i zdrowe do adopcji. Rozumiem ze z Tym psem trzeba przejsc TM..

Figa generalnie jest w dobrej kondycji, jeszcze żwawa, wesoła, tupta dzielnie na spacerach. Jest chyba w najlepszej kondycji z tych wszystkich dziadków, obecnie przebywa na boksach ogólnych jeszcze. Tak jak pisałam "rzekomo" ma przerzuty, bo najpierw weci schroniskowi mieli operować jej guzy, poźniej stweirdzili że jednak są nieoperacyjne, a po jakiś czasie usłyszałyśmy że ma przerzuty. W schronie nie ma możliwości zrobienia szczegółowych badań, tak więc tak diagnoza może nie być rzeczywista na 100%. Był kiedyś taki przypadek gdzie sunia niby miała przerzuty, zostało jej rzekomo kilka mc życia a po wyciągnięciu do DT i zrobienu badań okazało się że można bez problemu operować i suka żyje do dnia dzisiejszego (już ponad 2 lata). W przypadku Figi należałoby przede wszystkim zrobić komplet badań poza schroniskiem, jeśli faktycznie guzy są nieoperacyjne to niestety suni chyba niewiele pozostało bo guzy są niemałe:( Ale żeby zrobić jej badania to najpierw trzeba ją wyciągnąć ją ze schroniska...

Link to comment
Share on other sites

Czyli w dt sie okaze jaki jest stan zdrowia suni. A macie takie dziadki w domu pod opieka? Czy dadza rady tak dlugo zostawac same w domu czy to nie ma znaczenia byle byl dom?

Figunia jest po zmarłej właścicielce, typowo mieszkaniowa sunia, tak że na pewno jest nauczona sama zostawać w domu.Poza tym większość dziadków całe dnie przesypia pod nieobecność człowieka:)

Link to comment
Share on other sites

I ostatnie pytanko: koszty utrzymania takiego pieska są spore bo to i leki i diagnostyka i leczenie i specjalna karmy, rozumiem że dt musi mieć możliwość utrzymania takiego psiaka ? No bo samo miejsce i opieka w dt to nie wszystko niestety :(.

Link to comment
Share on other sites

!20zł które dostały dziadeczki zostały przeznacozne na karme - 50zł dla Pankracego i 70zł dla Stefana - psiaki dziękują za papu:)

Dziś dziadki dostały również 40zł od kolejnego darczyńcy:)

I prośba do cioteczke - opiekunka Stefana musi koniecznie wyjechać w pt wieczorem, wraca w sob, niestety nie może zabrać Stefana ze sobą - nie chciał by ktoś przygarnąć bezproblemowego, grzecznego Stefana na jedną noc?:)

Link to comment
Share on other sites

!20zł które dostały dziadeczki zostały przeznacozne na karme - 50zł dla Pankracego i 70zł dla Stefana - psiaki dziękują za papu:)

Dziś dziadki dostały również 40zł od kolejnego darczyńcy:)

I prośba do cioteczke - opiekunka Stefana musi koniecznie wyjechać w pt wieczorem, wraca w sob, niestety nie może zabrać Stefana ze sobą - nie chciał by ktoś przygarnąć bezproblemowego, grzecznego Stefana na jedną noc? :)

 

postaram się pomóc; muszę tylko zweryfikować plany; i jeszcze jak Stefan reaguje na duże psy ( tj. suki)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...