Jump to content
Dogomania

Jestem Bazyl. Trzymali mnie w zamknięciu, cierpiałem... :( przeżyłem i chcę zacząć ŻYĆ!


Agnieszka.D

Recommended Posts

Dzięki Ewes!:)
Chłop jeszcze nie wie co się wydarzy
Myśli pewnie, że tak się tylko poznali, jak zawsze z kimś... :D

Dodam, że śmialiśmy się do łez. Suńka jak to lab kocha wodę. Odeszła od nas. My skupieni, gdzie ten pies? A ona? W naszym oczku wodnym. Tylko łeb wystawał hahah

Link to comment
Share on other sites

Oj bardzo poczciwa :) Taki cukiereczek po prostu. Jestem taka szczęśliwa, że może poznać dobrą stronę życia po tym beznadziejnym horrorze...

Kochani, dziś ok 15 odbieramy Baziego z kliniki po kastracji i RTG i zawozimy do Będzina. Już tam na niego czekają... :)
Będzie ze swoją towarzyszką Didi używał kąpieli w ogrodzie, będzie jeździł również na pogorię umoczyć... :D będzie miał wspaniałą opiekę!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo Was przepraszam, że tak do tyłu ti z wszystkim jestem... Nie mam komputera i w biegu wszystko robię. Z telefonu nie da się tu nawet zdjęć wrzucić :(

Bazio szczęśliwy w DT, DT szczęśliwy z Baziem :D piękna adopcja. Szkoda, że tymczasowa... Naprawdę nie wiem jaki domek stały będzie w stanir zastąpić Bazylowi to, co ma teraz. Jak tylko będę miała dostęp do komputera to powstawiam fotki. Inne niż na wydarzeniu też.

Bazyl szaleje w domu. Magda pisała mi, że wczoraj pchał się do łóżka tacie do spania :D oczywiście z piłką w pysku! Kochany pieseł. Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna za ocalenie grubaska.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Was dziewczyny za zwłokę giganta, ale mam kupę roboty ostatnimi czasy a brak kompa doprowadza mnie do szaleństwaaaaaa. Czekam na informacje od Madzi na temat zachowania w domu, opisu RTG, żeby sprecyzować stan bioderek w opisie. No i na jakieś nowe fotki. Mam nadzieję nowy opis dziś wrzucić.

Link to comment
Share on other sites

Maciaszku, to dla Ciebie :)
4-5 lat
56cm w kłębie
Zaszczepiony, odrobaczony, zaczipowany, wykastrowany.
Pies w typie labradora. Interwencyjnie odebrany byłemu właścicielowi, który przez ponad 2 lata trzymał go w zamknięciu, w przedsiomku działki, obitym blachą. Bazyl żył bez spacerów, bez opieki, bez widoku nieba, trawy... Miał do dyspozycji ok 2 metry kwadratowe, 2 garnki i gołą ziemię. "Opiekun" karmił go chlebem, kośćmi i ścinkami kiełbas. Nie widział w tym nic złego. Czuł się zasłużony, twierdząc, że niejeden pies chciałby żyć tak jak Bazyl... Mówił "przecież wychudzony nie jest!". Owszem, o Bazylku można powiedzieć wszystko, tylkp nie to, że jest wychudzony. Przy 56 cm w kłębie, ważył 44 kg. Stwierdzono u niego zaawansowaną krzywicę łap przednich, oraz po dalszych badaniach - dysplazję bioder. Do tego koszmarne zapalenie skóry na całym ciele, zapalenie spojówek, przestrzeni międzypalcowych. Bazyl miał podwyższony cukier (aktualnie nie jest idealny, ale już niższy). Biochemia i morfologia w porządku, tarczyca na skraju niedoczynności (do obserwacji). USG wykazało spore cysty na prostacie. Zalecono jak najszybszą kastrację. Pies weterynarza nie widział przez cały okres pobytu w blaszaku.
Rozpoczęto kurację:
-leki na stawy (przyjmował je będzie do końca życia)
-antybiotyk
-steryd
-karma specjalistyczna dla psów otyłych, podawana w częstych, małych porcjach.
Bazyl po tygodniu w schronisku zaczął bardzo intensywnie tracić na wadze, wymiotował, jadł bardzo łapczywie. W przeciągu 1.5 tygodnia schudł do 41 kg. Pilnie poszukiwaliśmy domu, który miał monitorować żywienie Bazylka, podawać maleńkie porcje karmy, obserwować samopoczucie. Aktualnie Bazyl znajduje się we wspaniałym DOMU TYMCZASOWYM. Ma do dyspozycji dom, ogród. Do towarzystwa ma sunię rezydentkę - również labradorkę. Bazyl jest bardzo towarzyskim psem. Uwielbia psy i ludzi. Swoich opiekunów pokochał w mig. W domu nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Chyba, że ktoś za problem uważa psa, który całymi dniami chce chodzić za człowiekiem, bawić się, wygłupiać, spędzać razem czas. Taki właśnie jest nasz Bazyl - typowy przedstawiciel razy. Uwielbia wodę, uwielbia trawę i na tyle ile jego słaba kondycja pozwala - kocha ruch. Tymczasowi opiekunowie mają konia. Bazyl bardzo ładnie zachował się przy pierwszym spotkaniu. Był zainteresowany, ale nie wariował. W domu tymczasowym ma jak w raju. Poszukujemy dla niego domu stałego, który zapewni mu tak piękne życie jak aktualny dom. Szukamy ludzi doświadczonych w opiece nad labradorami, którzy zdają sobie sprawę, czego taki pies potrzebuje. Potrzebni ludzie , którzy mają dostęp do dobrego lekarza weterynarii, którzy będą zapewniać Bazylowi preparat na stawy do końca jego dni i przygotowani są na ewentualne wydatki, specjalistyczmą karmę na stawy (którą Bazyl zacznie spożywać niebawem). Poszukiwany tylko i wyłącznie dom z ogrodem, bez wysokich schodów do pokonania. Mile widziany psiak do towarzystwa. Bazylek może mieszkać z dziećmi - aktualnie mieszka z małą dziewczynką. Przyszły Dom Stały zobowiązany będzie do zgody na wizyty: przed i poadopcyjną. Musi zostać zaakceptowany zarówno przez Dom Tymczasowy jak i opiekunkę schroniskową. Obecnie pies wraca do formy małymi krokami, staje się coraz bardziej żywiołowy i spragniony życia. Jest praktycznie psem idealnym.
Kontakt w sprawie adopcji stałej:
Agnieszka: 534 877 984

Link to comment
Share on other sites

Zrobione :)
Przydałoby się teżjakieś fajne zdjęcie.

Magdę zastała burza gdy chciała w ogrodzie zrobić mu sesję :D jutro ma mi podesłać fotki, wtedy wrzucę. Stara się też uchwycić Baziego w akcji - ten głuptas wchodzi tacie Magdy na głowę jak kot haha
Link to comment
Share on other sites

Przeczytalam watek slicznego Bazylka ,jakie to szczescie, ze dzieki wspanialym ludziom jego los sie odmienil.Tego starszego pana wcale mi nie zal napewno jak byl mlody nie byl lepszy ,przez takich wlasnie ludzi pozbawionych empati tysiace ,miliony psow cierpia . Trzymam kciuki za Bazyla ,zeby do konca zycia byl zawsze szczesliwym pieskiem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...