Jump to content
Dogomania

Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...


Ferox

Recommended Posts

Proszę o przesłanie na PW numeru konta do wpłat :)

Dla kociaczków 118 zł 90 gr z bazarku :)

Podaję link do bazarku :)

http://www.dogomania.com/forum/topic/147252-fashion-by-milady-edycja-iv-z-nowo%C5%9Bciami-zapraszamy-1306-2000/#entry16248431

a jak pieniążki dolecą pięknie proszę o potwierdzenie również na bazarku :) Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Proszę o przesłanie na PW numeru konta do wpłat :)

Dla kociaczków 118 zł 90 gr z bazarku :)

Podaję link do bazarku :)

http://www.dogomania.com/forum/topic/147252-fashion-by-milady-edycja-iv-z-nowo%C5%9Bciami-zapraszamy-1306-2000/#entry16248431

a jak pieniążki dolecą pięknie proszę o potwierdzenie również na bazarku :) Dziękuję :)

 

 

Bardzo dziękuję za bazarek i za pomoc dla kociaków :wub: PW już wysyłam ;)

Link to comment
Share on other sites

I do mnie jeszcze poproszę wysłać PW :)

 

Widziałam wczoraj Fenia - CUDO!!!!! Wdzięczność okazywana Krzysiowi za uratowanie życia aż w nim "kipi".  A mądrości i cierpliwości mógłby mu pozazdrościć niejeden człowiek...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

I do mnie jeszcze poproszę wysłać PW :)

 

Widziałam wczoraj Fenia - CUDO!!!!! Wdzięczność okazywana Krzysiowi za uratowanie życia aż w nim "kipi".  A mądrości i cierpliwości mógłby mu pozazdrościć niejeden człowiek...

 

 

Dziękujemy za miłą wizytę w Białogonkowie :) PW wysłane ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś stoczyłem ze sobą wewnętrzną walkę.

Sąsiad, który twierdzi, że stwarzamy zagrożenie pożarowe w Białogonkowie, przyszedł dzisiaj do nas i powiedział, że będąc rano ze swoim psem na spacerze na łąkach, przy polnej drodze pod krzakiem widział małe kocięta...

Pewnie sąsiad pomyślał, że mówiąc mi o tym spełnił dobry uczynek i pomógł kociakom... On poszedł do domu zadowolony i spełniony. A ja zostałem z tą wiadomością... I co dalej :( wybrałem się na łąki w miejsce, które opisał sąsiad. No i zobaczyłem, co zobaczyłem. Dwie, maleńkie, przerażone kuleczki patrzące na mnie wystraszonymi oczkami. Nawet nie drgnęły. No i wiedziałem już, że nie zostawię tych kociąt bez pomocy.

 

DSC_3486.jpg

 

Zastanawiałem się tylko czy nie ma gdzieś ich więcej i gdzie jest ich matka :( Wziąłem dwa kociaki do domu i wróciłem na łąki szukać innych, ewentualnie matki. No i znalazłem jeszcze jedną sierotkę- troszkę większą od pozostałych, choć identycznie ubarwioną. Matki nie znalazłem. :(

Z całą trójką pojechałem do Kielc do weterynarza. Pani Doktor stwierdziła, że kotki są w dość dobrym stanie, pewnie dopiero co wyrzucone przez kogoś. Wszystkie trzy to dziewczynki. Faktycznie zdarza się, że jeden kociak może być większy od pozostałych z miotu. Pani Doktor obejrzała kotki, odrobaczyła, zaleciła dla jednej krople do oczu i całe szczęście potraktowała nas dość ulgowo jeśli chodzi o finanse. Za wizytę zapłaciłem 20zł. (Zapomniałem wziąć paragonu, ale dzwoniłem do Pani Doktor i wezmę potwierdzenie przy kolejnym wyjeździe do Kielc)

Choć jechałem do Kielc już za pożyczone pieniądze, to musiałem zakupić dzieciakom Whiskasa dla juniorów (myślę, że bazarkiem ureguluję długi)

 

DSC_3485.jpg

 

Kiedyś usłyszałem, że jak nie stać mnie na pomoc to nie powinienem pomagać, prawda jest tylko połowiczna: owszem nie stać mnie na pomoc dla tych kociaków, ale nie zostawiłbym ich w tym polu, wrócił do domu i zapomniał o nich. Dlatego właśnie piszę o nich na wątku, żeby dać im szansę na lepsze życie.

Jutro znowu pójdę na łąkę szukać ewentualnego rodzeństwa :(

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ja tylko nie rozumiem dlaczego ludzie wolą dwa razy do roku mieć młode i je wyrzucić, niż wysterylizować kotkę. Niektóre gminy finansują sterylizację kotów nawet właścicielskich. A potem się biadoli, że schroniska przepełnione, że warunki złe. To jest tylko i wyłącznie wina ludzi, bo pozwalają na mnożenie bezdomności.

 

Mam nadzieję, że te kociaki nie są tego sąsiada, który powiedział, że je widział, bo to byłby szczyt hipokryzji.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja tylko nie rozumiem dlaczego ludzie wolą dwa razy do roku mieć młode i je wyrzucić, niż wysterylizować kotkę. Niektóre gminy finansują sterylizację kotów nawet właścicielskich. A potem się biadoli, że schroniska przepełnione, że warunki złe. To jest tylko i wyłącznie wina ludzi, bo pozwalają na mnożenie bezdomności.

 

Mam nadzieję, że te kociaki nie są tego sąsiada, który powiedział, że je widział, bo to byłby szczyt hipokryzji.

Nie wykluczone, że tak było. Ale to nie zmienia faktu, że Ferox musiał zrobić tak jak zrobił. Ja też nie usnęłabym w nocy wiedząc, że te małe ktoś wyrzucił jak śmieci.

Ferox kończ super bazarek (widziałam, że się robi :) ) i do dzieła.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wykluczone, że tak było. Ale to nie zmienia faktu, że Ferox musiał zrobić tak jak zrobił. Ja też nie usnęłabym w nocy wiedząc, że te małe ktoś wyrzucił jak śmieci.

Ferox kończ super bazarek (widziałam, że się robi :) ) i do dzieła.

 

Oczywiście, że musiał. Bo kto jak nie on? Na świętokrzyskiej wsi ze świecą szukać tak wrażliwych młodych ludzi jak Krzysio.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ja tylko nie rozumiem dlaczego ludzie wolą dwa razy do roku mieć młode i je wyrzucić, niż wysterylizować kotkę. Niektóre gminy finansują sterylizację kotów nawet właścicielskich. A potem się biadoli, że schroniska przepełnione, że warunki złe. To jest tylko i wyłącznie wina ludzi, bo pozwalają na mnożenie bezdomności.

 

Mam nadzieję, że te kociaki nie są tego sąsiada, który powiedział, że je widział, bo to byłby szczyt hipokryzji.

 

Całe szczęście wydaje mi się, że sąsiad chyba nie ma kota :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wykluczone, że tak było. Ale to nie zmienia faktu, że Ferox musiał zrobić tak jak zrobił. Ja też nie usnęłabym w nocy wiedząc, że te małe ktoś wyrzucił jak śmieci.

Ferox kończ super bazarek (widziałam, że się robi :) ) i do dzieła.

Jolantino, jutro wielkie otwarcie ;) ale już dziś zapraszam ;)

Link to comment
Share on other sites

no noooo mega ogromniasty bazarek się szykuje ^_^

No właśnie i dlatego Ciebie Ciociu i wszystkich na tym kocim wątku już zapraszam ;) i jednocześnie dziękuję Ci za paczkę z fantami :)

Bardzo się przydadzą na następny bazarek :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki dziś mocno się już rozkręciły :) bawią się, dokazują i... pięknie załatwiają się do kuwety. :D Apetyty mają przeogromne :)

 

Kilka zdjęć maleństw :)

 

Izi, mała czyściocha ;)

DSCF4645.jpg

 

Eli, najmniejsza a najbardziej rozbrykana :)

DSCF4688.jpg

 

DSCF4683.jpg

 

Gusia, największa z dziewczynek i największy pieszczoch :)

DSCF4666.jpg

 

DSCF4672.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...