Jump to content
Dogomania

Cieczka przed terminem.


Maltanka

Recommended Posts

Mam problem. Przygarnęłam dwie przybłędy- tacy psi przyjaciele- suka i pies. Zabezpieczałam sukę zastrzykami, ostatni miała dokładnie 24 grudnia, więc liczyłam , że następny będzie w maju. Niestety, właśnie widzę, że ma początek krwawienia.i skończyła się psia przyjaźń, a zaczęły zaloty! Muszę oddać na przechowanie albo jego albo ją. Oczywiście odpłatnie. Jestem z Radomia. Ktoś się podejmie? Plisss.

Link to comment
Share on other sites

A zaloty są bardzo hm... intensywne? Czasem wystarczy tylko pilnować, trzymać rękę na pulsie i izolować, jeśli nie możesz akurat pilnować psów. Moja młoda właśnie ma cieczkę a w domu mieszka też pełnojajeczny samiec (nie mój), niby się do niej dobiera, ale liczę, że najgorzej będzie przez parę dni płodnych, reszta jakoś będzie do ogarnięcia. 

 

Co do zastrzyków hormonalnych - są bardzo szkodliwe dla zdrowia suki, może poszukaj w swojej okolicy dobrego, sprawdzonego weterynarza i umów suczkę na sterylizację? Oczywiście, taka operacja ma swoje plusy i minusy, dlatego trzeba wziąć pod uwagę wszystkie "za" i "przeciw". Niemniej jednak na pewno jest to lepsze wyjście niż ładowanie w psa hormonów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej. 24 lipca moja suka miała zabieg sterylizacji. Nie obyło się bez komplikacji. Macica miała już niepokojące zmiany, ale wszystko skończyło sie dobrze i Czarna szybko dochodzi do siebie. Rada dla wszystkich! Nie warto czekać. Te zastrzyki hormonalne są bardzo szkodliwe dla suk! Dużo częściej , niż myślicie dochodzi do zmian chorobowych u psa. Suka naprawdę szybko dochodzi do zdrowia mimo ciężkiej operacji. Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie kciuki za pełne dojście do formy Czarnej:)

Link to comment
Share on other sites

Wiem:) i jeszcze raz to powtórzę. Nie warto czekać! Wiedziałam ,że zastrzyki niosą za sobą ryzyko zachorowania suki, ale nie zdawałam sobie sprawy, że jest to aż TAK DUZE ryzyko. Bardzo mi bylo szkoda mojej suki, gdy szła na zabieg i myślę, że tak samo reagują inni właściciele psów. Po co operacja, jeśli suka jest zdrowa! Po co ciąć? Ale trzeba, dla ich dobra:) Na szczęście psy bardzo szybko wracają do zdrowia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...