Jump to content
Dogomania

Problem z dwoma psami


JolaPietras

Recommended Posts

Witam

Mam 2 psy, jeden 3 letni jork, który jest już z nami długo, oraz nowego psa owczarka niemieckiego. 

Mam mały problem ponieważ gdy głaszczę obydwa wtedy owczarek staje się zazdrosny o mnie i gryzie jorka.

Nie wiem jak mam się zachować w tej sytuacji, pomożecie?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przez internet, tym bardziej na podstawie pisemnego opisu sytuacji, nikt nie udzieli Ci żadnej dobrej rady. Nagraj filmik, kiedy taka sytuacja ma miejsce lub skonsultuj się z behawiorystą. W Krakowie jest wielu dobrych specjalistów i często to najlepsze rozwiązanie, skonsultować się z profesjonalistą, niż próbować własnymi siłami coś z tym zrobić. Czasem jedna wizyta może już pomóc.

Link to comment
Share on other sites

je tez polecałabym wizytę u behawiorysty, lepiej załagodzić problem jak najszybciej.

Ostatnio trafiłam na akcję firmy Vadecorso - udzielali takich porad w ramach pomocy fundacji Jak Pies z Kotem - koszt 20 zł, popatrz sobie, może uda Ci się gdzieś na to jeszcze trafić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Z reguły powinno być na odwrót poniewaz to Yorki są tymi zazdrosnymi psami które nie lubią miec kunkurencji i które chcą być jedynym pupilem w domu. Także zachęcam do zasięgnięcie porady behawiorysty,widocznie w tym orzypadku będzie ona czymś niezbędnym.

Link to comment
Share on other sites

A to nie jest przypadkiem tak, że ten owczarek jest szczeniaczkiem, który chce się włączyć do pieszczot? To dorosły pies? I na ile brutalnie traktuje yorka? Może to nie jest taka straszna sytuacja jak się wydaje? Pa-ttti dotknęła dość istotnej kwestii - jak to możliwe, że yorkowi jeszcze się nic nie stało?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam podobną sytuację -  młody kontra stary, z tym, że młody zalizuje starszą sukę i ona mu najzwyczajniej ustępuje. Nie ma agresji. Typowe zachowania społeczne między psami. tylko, że w razie agresywniejszych zachowań to siły mam bardziej wyrównane bo starsza suka to malamutka a młody to rottek, więc jedno drugiego nie uszkodzi. Póki co to żadnych starć w naszej obecności nie było. Swoją drogą to dziwne, że starszy York daje po sobie jeździc młodszemu on-kowi. Ja myślę, że należy młodego uczyć pokory..i szacunku do starszych psów... bo trafi na takiego który sobie nie pozwoli wejść na głowę i sie odszczeknie i już złe wzmocnienie gotowe.. obce psy mogą mu sie źle zacząć kojarzyć...

czyli głaskać Yorka tak żeby młody onek widział a nie mogł podejść... i nagradzać spokojne zachowanie szczylka, po czsie powinien skumać, że musi poczekać spokojnie na swoją kolej do głaskania i pieszczot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...