Jump to content
Dogomania

Na cito potrzebne wsparcie na ratowanie owczareczki Sary.Każda pomoc na wagę złota.


Recommended Posts

Dzwoni telefon: Kasia ,bo jest taka sunieczka ,która musi mieć amputowaną łapkę ,bo miała dysplazję stawu łokciowego i nie działają leki ,nic nie działa,łapa spuchnięta ,ona nie je i cierpi niemiłosiernie.....

 

Co zrobić ,jak pomóc....kilka telefonów,pojawia się szansa na skonsultowanie suni u Bohuminie u dr.Novaka.

 

Pojechała....lekarz podejrzewa raka kości,coś strasznego.

Płuca czyste.

 

Musimy na cito podejmować decyzję ,ona cierpi strasznie!!!

 

 

Konto do wpłat to konto Skarpety, czyli de facto subkonto SMONu

SMON
ul. Chałubińskiego 22/83
80-807 Gdańsk

89 2490 0005 0000 4500 1264 5830

 

KONIECZNIE Z DOPISKIEM SARA.

 

Dziękuję za każdą pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Pomimo, ze jestem niepoprawną pesymistką (nawet jeśli chodzi o moje zwierzaki) ciagle gdzieś tkli sie we mnie iskierka nadziei, ze to jednak mega stan zapalny kosci i tkanek miękkich...jakoś tak podświadomie czuję - mogę się mylić...Więc, zeby mieć pewność to trzeba zrobić biopsję czy cokolwie, zeby potiwerdzic albo wykluczyć - bo tylko zbadanie tkanki kostnej da nam 100% pewność. Po konsultacji z dr Nowakiem - opcja amputacja łapy plus histopatologia i trzymanie kciuków, zeby było dobrze. Amputacje można zrobić dopiero po jej ustabilizowaniu i opanowanie choć trochę tego mega stanu zapalnego. Koszt amputacji plus histo - bez leków - 6000 koron czeskich. Wydaje mi sie, ze to jedyna szansa dla niej. Pomozecie???? No i potrzebny byłby dom tymczasowy - najlepiej domek z ogródkiem/parter. Proszę - dajmy jej szansę ....

 

11178263_440995132744663_296416792146911

 

tak wygląda łapa na obrazie rtg

 

te zdjęcia z momentu zabrania i pojechania do Czech

 

22715_870156066382149_449727215131373982

 

11156269_870156079715481_169019677674531

 

Filmik

 

https://youtu.be/SK62QPtC4oU

Link to comment
Share on other sites

to około 1000,-  Myślę, że da radę nazbierać . Na fb w takich wypadkach ludzie dają kasę. Gorzej jest uzbierać stałe deklaracje.

 

Ja też mam takie przeczucie ,że to mega stan zapalny i spartaczona  operacja . Nie wierzę ,że gdyby to był nowotwór to przy operacji wet by nie poznał ? Chyba ,że poznał a chciał doić kasę ?

Moim laickim zdaniem łapka nie do uratowania ale życie ? Skoro inne organy czyste to trzeba zawalczyć o sunię. Ona jest młoda i całe życie przed nią.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co?Jak patrzę na filmik to mam ochotę tych "opiekunów" i "weta"uśpić na wieki.Brak mi parlamentarnych słów.Jak można taką chorą sunię zostawić,nie podejmować leczenia,bo wstyd mieć psa  po amputacji ? Nigdy takich pustaków nie zrozumiem.Serce się kroi patrząc na to biedne psiątko :( Mam nadzieję,że będzie dobrze.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mnie nawet już siły brakuje ,żeby opisać co sądzę o właścicielach i leczeniu suni ...bardzo mi jej żal.

Pewnie ,że boję się ,że finansowo będzie ciężko ,że jak to zwykle bywa najpierw ludzie są ,a potem ich nie ma....ale trzeba walczyć jeżeli jest szansa.

 

Jedno martwi mnie najbardziej ,że suni lekarz amputuje łapkę w badaniu wyjdzie rak i szybko będzie postępował....jak ja bardzo chciałabym znać przyszłość :( Trudne to wszystko jest bardzo :(

Link to comment
Share on other sites

 

Jedno martwi mnie najbardziej ,że suni lekarz amputuje łapkę w badaniu wyjdzie rak i szybko będzie postępował....jak ja bardzo chciałabym znać przyszłość :( Trudne to wszystko jest bardzo

Tego nie można wykluczyć .Ważne ,że Sara jest na lekach p.ból i ma szansę na życie.Gdyby nie Wy dalej by cierpiała i nie miałaby żadnej perspektywy.Jedynie ból i śmierć.

Link to comment
Share on other sites

to około 1000,-  Myślę, że da radę nazbierać . Na fb w takich wypadkach ludzie dają kasę. Gorzej jest uzbierać stałe deklaracje.

 

Ja też mam takie przeczucie ,że to mega stan zapalny i spartaczona  operacja . Nie wierzę ,że gdyby to był nowotwór to przy operacji wet by nie poznał ? Chyba ,że poznał a chciał doić kasę ?

Moim laickim zdaniem łapka nie do uratowania ale życie ? Skoro inne organy czyste to trzeba zawalczyć o sunię. Ona jest młoda i całe życie przed nią.

 

ba....dla mnie to konowal i tyle! i on na dodatek w tym stanie chcial robić jej amputację i STERYLIZACJĘ!!!!

 

Bela - przeciwbole i antybiotyki odpowiednie dostaje z chwilą przekroczenia progu lecznicy.

 

Mdk - zrzeczenie było wzięte w momencie zabierania suni

Link to comment
Share on other sites

Moja bokserka odeszła na raka kości , robiliśmy RTG które nic złego nie wykazało , łapka dalej spuchnięta , leki -bez żadnej poprawy ,

zmieniłam weta który zrobił jeszcze raz rtg i od razu było wiadomo że to rak kości

Była z nami jeszcze 2 miesiące

Link to comment
Share on other sites

Straszne te foty, biedna Sarunia, aż serce się ściska. Kochani chcemy wesprzeć fundusze dziewczynki bazarkiem cegiełkowym, który pierwotnie był dla innej bidy, ale nie zdążyliśmy...:( Wątek bazarkowy http://www.dogomania.com/forum/topic/146604-by-wrócić-nadzieję-uratować-życie-zielone-koniczynki-cegiełki-dla-faziego-do-26042015-nie-zdążyliśmy-fazi-za-tm/page-1

serdecznie zapraszam

Link to comment
Share on other sites

Straszne te foty, biedna Sarunia, aż serce się ściska. Kochani chcemy wesprzeć fundusze dziewczynki bazarkiem cegiełkowym, który pierwotnie był dla innej bidy, ale nie zdążyliśmy... :( Wątek bazarkowy http://www.dogomania.com/forum/topic/146604-by-wrócić-nadzieję-uratować-życie-zielone-koniczynki-cegiełki-dla-faziego-do-26042015-nie-zdążyliśmy-fazi-za-tm/page-1

serdecznie zapraszam

 

Straszne jest m przykro z powodu Faziego :( i bardzo dziękuję za pomoc Saruni.

 

Sunia przebywa cały czas w klinice u dr.Novaka w Czechach. Dostaje odpowiednie leki ,które mają wyciszyć stan zapalny. Jak się "unormuje" lekarz podejmie się amputacji łapki,bo niestety ,ale nie ma dla niej ratunku :( Potem badanie histo .. i mam nadzieję ,szybka droga do szczęścia.

Trzymajcie kciuki ,żeby było wszystko dobrze.Bardzo się martwię :(

 

Dziękuję Wam za obecność.

W pierwszym poście podam kont do wpłat ,Skarpeta użyczyła konta,za co dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...