Jump to content
Dogomania

Jaki trymer dla Westa - domowe trymowanie.


andzia9090

Recommended Posts

Witam od długiego czasu przeczesuje doszczetnie GOogle w poszuliwaniu odpowiedzi- jaki trymer bedzie najepszy dla Westa do domowego uzytku(5miesiecy). na jednym forum ktoś zachwalal noze trymerskie trixie z czerwona i niebieska raczka ( stara wersja, znalazlam na allegro ostatnie sztuki). kolejne osoby stwierdzily ze one tna a noe wyrywaja. inni polecaja trymery hakowe (20 hakow co 1,5 mm ). zas kolejni twierdza, ze one wyrywaja nie tylko stary wlos ale i ten zdrowy. Pogubilam sie calkowicie. Prosze o pomoc, bo nie chce oszpecic psiaka .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam.
Mam dwa westy,ktore od kilku lat sama trymuje.
Na początek prosze darować sobie trymer hakowy-tak jak napisano wyrywa włos,także ten który powinien zostać.Efekt fatalny przy odrastaniu włosa psiaka.Kupiłam i używam go raz do roku tylko po zimie by usunąć nadmiar futra ( moje westy mają gęsty włos)
Jeśli nie masz żadnego doświadczenia polecam na początek zakup kamienia trymerskiego,np w Karusku"
Kamień trymerski fajnie,równiutko trymuje i jak najbardziej nadaje sie do młodego psiaka,ktorego włos nie jest jeszcze zbyt twardy.
Używam tez trymerow firmy "artero"niebieski i czerwony klasyczne,chyba takie jak z trixie,aczkolwiek wydaje mi sie,ze solidniej wykonane.Jestem z nich bardzo zadowolona!
Oprócz tego wszystko zależy od włosa psiaka,np,moją suczkę trymuje dwoma trymerami, a pieska trymerem i palcami w rękawiczkach jednorazowych ( ma bardzo twardy i gęsty włos)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...