Jump to content
Dogomania

Smutna, przepiękna Keisy Szuka domu na ZAWSZE!


Konrad01998

Recommended Posts

2zs2sf7.jpg

Keisy z dnia na dzień, coraz lepiej ufa człowiekowi *.*

Dzisiaj przyszły 2 osoby zainteresowane nią, lecz mogą dopiero ją zabrać 10 maja. Na pewno zrobimy wizytę przedadopcyjną, i zobaczymy Emotikon smile
Myślę że w następną sobotę pójdziemy "poznawać świat' i uciekniemy gdzieś na spacerek Emotikon tongue. A tutaj ucieszona Keisy 

Emotikon smile

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Niestety Keisy wróciła do schroniska. Nie potrafiła porządnie się zachować w domu, była agresywna do domowników i innych ludzi. W schronisku już nad tym pracujemy, są postępy. Wychodzi wraz ze swoją koleżanką (Sonią) której czasami się boi. Nie okazuje agresji wobec zwierząt, jak się boi może zawarknąć bądź pokazać zęby, trzeba wykonywać spokojne nie gwałtowne ruchy. Już wiemy,że nie nada się do domu z dziećmi. Potrzebujemy dla niej domu, w którym ludzie będą mogli z nią pracować. Dzisiaj na spacerku poćwiczyliśmy z Keisy Agility. Uczyła nas Beata, za co serdecznie dziękujemy. Keisy ładnie pokonywała hopki oraz slalom, z tunelem na początku było słabo bała się go. Później zaczęła do niego wchodzić gdy się rzuciło parówkę, lecz nie przebiegała całego. Nawet gdy była przy samej końcówce to zawracała  wracała na początek. W następnym tygodniu znowu poćwiczymy, uczymy się powoli leżeć i podawać łape :). 

qqx06h.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Keisy była na spacerzew towarzystwie Tediego. Poszliśmy na borki, Keisy boi się wody, i nie lubi do niej wchodzić. Nie poszło tak łatwo jak na agility i nawet za parówki się nie odważyła, no cóż.. ;) Była bardzo grzeczna, nie wykazywała żadnej agresji wobec ludzi, i psów. Spodobał jej się jeden kolega w drodze na borki z którym obwąchiwała się dłuższą chwilę. Nagle coś ją przestraszyło i ciągnęła przed siebie , nie mogła ustać w miejscu i zupełnie nie reagowała na wołanie. Wróciliśmy do schroniska, gdzie odpoczywaliśmy :).

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Keisy była wyprowadzana w ramach akcji " Daj pieskom pobiegać". Była na 2 spacerach i widać że się solidnie zmęczyła: ). W stosunku do ludzi była nieufna, lecz nie okazywała wobec nich agresji. Po drugim powrocie do boksu, Keisy się położyła i grzecznie odpoczywała: )) 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Keisy była na wspólnym spacerku z Chesterem. Dołączyliśmy się również do psich koleżanek i kolegów ze schroniska : Fary,Syriusza,Bety,Blondi. Keisy była bardzo spokojna, chociaż troszkę zdezorientowana. Przestraszyła się jadącego tira i spłoszyła się, widać że w schronisku czuje się bezpiecznie gdyż do niego zawsze ciągnie. Nikogo nie zaczepiała, a nawet chciała byc pogłaskana przez pewne małżeństwo idące drogą (Państwo pogłaskali i poszli dalej :) ). Keisy merdała ogonkiem, i coraz bardziej ufa ludziom. W schronisku przestraszyła się czegoś i chciałą jak najszybciej wrócić do boksu. Poszedłem z nią, wskoczyła do boksu, przez 2-3 minuty się uspokajała i z niego wyskoczyła. Poszliśmy na chwilkę na tor agility, jednak nie ćwiczyliśmy, Keisy biegała z Koro. Gdy coś zaczęło się dziać za ogrodzeniem znowu się przestraszyła i ciągnęła do boksu. Wtedy już zakończyliśmy nasz spacer, Keisy wróciła do boksu w którym się położyła i odpoczywała ;] 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
maciaszek

 możemy prosić o zmianę opisu na stronie schroniskowej ;))) ? ? : 

 
 
Keisy to ok. 3 letnia suczka, ma 35 cm w kłębie. Ma krótką i łatwą w pielęgnacji sierść. Jest sunią nieufną, na pewno źle doświadczoną przez życie. Boi się gwałtownych ruchów, a czasami, gdy jej się coś bardzo nie spodoba, może pokazać zęby, a nawet ugryźć. Nie jest to jednak pies agresywny. Kiedy już zaufa człowiekowi, zmienia się nie do poznania. Cieszy się na jego widok i chętnie z nim współpracuje. Potrafi już komendy siad i łapa. W stosunku do innych psów nastawiona jest pozytywnie, nie wykazuje wobec nich agresji. Keisy jest sunią, która bardzo potrzebuje miłości. Musi jednak trafić do doświadczonego domu, w którym domownicy będą gotowi na pracę z nią.
Kontakt w sprawie adopcji
726-675-372
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj gdy poszedłem po Keisy, bardzo się ucieszyła. Czekała tylko aż wyjdziemy na dwór. Wyszliśmy przed schronisko, Keisy była nieufna co do otoczenia i czasami ciągnęła do boksu. Starałem się ją uspokoić, lecz dopiero gdy wokół było mało psów i ludzi Keisy się uspokajała. Poszliśmy na spacer w towarzystwie Kacpra i Tediego. Keisy była zadowolona towarzystem, cały czas miała ogon podniesiony i widać że była spokojna. Szliśmy w kierunku Borek gdy jakiś Pan machnął gazetą, Keisy się skuliła do ziemi, widać że boi się uniesionej ręki. Po chwili się uspokoiła i dalej szliśmy spokojnym krokiem. Gdy doszliśmy do jeziora, było już więcej psów i ludzi lecz Keisy się nie bała. Sunia boi się wody!. Nie chciała do niej wejść, za to zaczęła się bawić z Kacprem. Pierwszy raz widziałem taką uśmiechniętą i spokojną dziewczynę!!! Jakiś pies warczał Ona spokojnie, bez agresji przechodziła obok. Po 1,5godziny poszliśmy w kierunku schroniska, Keisy szła cały czas spokojnie co mnie zaskoczyło. Weszliśmy na teren schroniska, na wybieg i razem biegała z innymi psami. Nawet biegała za zabawką!!! 

Niestety, znudziło jej się bycie na wybiegu i zaczęła z niego uciekać. Pierwszym razem, wróciła na niego ale drugim stała pod swoim pawilonem. Widać, że była już zmęczona spacerem więc wsadziłem ją do boksu. 

A około 30 minut temu, dzwoniła do mnie Pani zainteresowana adopcją Keisy. Jest to rodzina z dwójką dzieci, jednak przed wydaniem Keisy na pewno będą musieli wyjść z nią na kilka spacerów aby dziewczyna się zapoznała z potencjalną rodziną. Pani będzie do mnie dzwonić w tygodniu, więc czekajcie na kolejne wieści i trzymajcie za Keisy kciuki! Może tym razem się powiedzie.!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...