Jump to content
Dogomania

Bezdomny i bezimienny, kulejący, poraniony kaukaz


konfirm31

Recommended Posts

Dobry wieczór!

 

Nikt mnie tu nie prosił, ale co tam, sama sobie przyszłam.

 

Straszny widok tak bardzo poranionego psa. Raczej sam sobie tego nie zrobił, choć ze zdjęć wygląda to raczej na ostre otarcie skóry (przeciskanie się przy czymś ostrym), choć wcale nie musiało tak być.

 

Pamiętam, ze kilka lat temu był wątek psa, który został oskalpowany. Nikt mu tego nie zrobił celowo. Pies raczej wpadł pod jakąś maszynę rolniczą. To był akurat czas żniw. Rożnie mogło być...

 

 

Dołożę się do leczenia kwotą 50 zł. jednorazowo.

 

Jeżeli zbieracie na hotelik, a warto zacząć  takiego szukać,  to deklaruję 20 zł miesięcznie.

 

Poproszę o konto na pw.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Gdyby się sam wygryzał, to raczej nie w tym miejscu. Może wypadek? może drut kolczasty? Czy kiedykolwiek sie dowiemy? mam nadzieję, że pojadę do niego jutro, lub jedna z Pań, które pierwsze udzieliły mu pomocy.

 Dziękuję, że jesteście i pomagacie :). Czy udało się nawiązać kontakt z Biafrą?

Irenas, MALWO - wysyłam Wam swój nr konta na pw. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby się sam wygryzał, to raczej nie w tym miejscu. Może wypadek? może drut kolczasty? Czy kiedykolwiek sie dowiemy? mam nadzieję, że pojadę do niego jutro, lub jedna z Pań, które pierwsze udzieliły mu pomocy.

 Dziękuję, że jesteście i pomagacie :). Czy udało się nawiązać kontakt z Biafrą?

Irenas, MALWO - wysyłam Wam swój nr konta na pw. Dziękuję.

 

Nikt się nie odezwał,jutro spróbuję do nich zadzwonić,może się uda

Link to comment
Share on other sites

Irenko, opróżnij skrzynkę, bo dostałam takie info:

Użytkownik irenas nie może otrzymywać nowych wiadomości

 

 Agat21 - dzięki i wysyłam nr konta. Każdy grosz się liczy i każda pomoc jest potrzebna :)

 Dobranoc :)

Coś opróżniłam, czy to skrzynka nie wiem, bo jakaś mało zdolna do tej dogo jestem. Daj mi znać, czy pomogło.

Link to comment
Share on other sites

Wpadłam,bo zobaczyłam linka u Lerki.

Straszna bida,straszna rana i cudny wielki pies.

Jeśli będziecie na hotelik zbierały grosik dorzucę.

Wydaje mi się,że szybko powinien znaleźć domek bo jest śliczny.

Może fundacja wesprze działania.

Bardziej mnie martwi niezdiagnozowana łapeczka.

Pewnie rana została zabezpieczona skoro jest u pani wet.

Bidulek .

Link to comment
Share on other sites

 

Odezwała się fundacja,podaję namiary,proszą o kontakt

 

 

 

Dzięki :). Nasz biedak jest już u nich :). Będziemy dzwonić :)

 

Coś opróżniłam, czy to skrzynka nie wiem, bo jakaś mało zdolna do tej dogo jestem. Daj mi znać, czy pomogło.

 Zaraz zobaczę i napiszę do Ciebie. Jak pójdzie, opróżniłaś to, co trzeba :)

Link to comment
Share on other sites

Udostępnienie konta na zbiórkę pieniędzy na FB, to bardzo dużo. No i umieszczenie wydarzenia Antona - Maksyma na stronie Fundacji. Dziękujemy  :).

Przekazałam informację  Pani Asi, która bezpośrednio opiekuje się biedakiem - pojechała po niego z Krysią i umieściła w zaprzyjaźnionej lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

Jestem już po rozmowie z Panią Asią, która dzwoniła do P. Doktór.

 

 Rana goi się dobrze i nie ma  stanu zapalnego.

1. miejscowo : manusan, chenidine, betadine. Stosowane są okłady i przemywania.

2. antybiotyk cefaleksyna (nadal podawany)

 

3. Dehinel plus, Advocate, Controline

 

4. Ponieważ Maksym był wychudzony(podejrzenie babeszjozy), wykonano bad. krwi. Babeszjozy nie stwierdzono. Miał  trochę podwyższone próby wątrobowe( w związku z istniejącym stanem zapalnym?)

 

 Należność za dotychczasowe leczenie - 260 zł + kontynuacja (kolejny żel przyspieszający gojenie, cd antybiotyk) +/_ 60 zł tj około 320 zł.

 Uważam, że to nie jest dużo, biorąc pod uwagę zakres udzielonej pomocy. Rachunek(odręczny), z pieczątką lekarza -  zostanie wystawiony i go zeskanuję.

 

Maksym Anton, nadal jest łagodny i przyjazny :)

 

Asia umówiła RTG łapy w lecznicy w Ciechanowie, do której w środy przyjeżdża specjalista z Warszawy(p.dr.M. Krajewski - ortopeda). Jedziemy tam razem, ale dopiero we wtorek, dowiemy się na którą godzinę :). Orientacyjny koszt prześwietlenia i konsultacji - 100zł

Kaukaz po przeswietleniu, wróci do boksu w "macierzystej" lecznicy, bo zwolnił się jeden z boksów, wiec zrobiło się mniej nerwowo :)

 

Jutro zadzwonię do Fundacji Adopcje Kaukazów i popytam, jak to jest z tym udostępnianiem konta i kto by był skarbnikiem Maksyma  Antona  na FB i jak to w ogóle funkcjonuje? Ja ograniczę się z prowadzeniem ksiegowości do dogo - i tak jestem zupełną świeżynką w tym temacie i liczę na Wasze wsparcie ;)

No i poproszę o pomoc w szukaniu mu domu.

 

Wpłynęły pieniądze od MALWY i irenas(rozliczenia w drugim poście). Bardzo dziękuję :). Będzie można chociaż część długu oddać Pani Doktór :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj :)

Maksymem, nazwała go Elżbieta481. Dla mnie, to on Anton. No, to jest dwojga imion :). Może też być Maksym Antonowicz, lub Anton Maksymowicz :)

Pani doktór, nazywa go pewnie Misiek  -tu wszystkie psy mają takie imię :), chyba, że są Misią ;).

Jak znajdzie swojego Człowieka, dostanie od niego najlepsze imię :).

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Poproszę o przesłanie numeru konta do wpłaty.Obiecany,a wcześniej otrzymany pieniążek chciałabym do Maksyma wpłacić.
Mocno całuję Ciebie piesku .Mam nadzieję,że wszystko się ułoży,że będzie dom tylko trzeba czasu abyś skarbie nie
trafił żle.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Cosik przeoczyłam i dopiero dziś się melduję na wątku Wielkopsa! Jak mówi przysłowie: "lepiej późno niż wcale" ;)

To dokładnie tak samo jak ja!  jestem na zaproszenie Ewuni Gonzales , pasuje do niego to imię, Maksym :)

Zapisuję....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...