Jump to content
Dogomania

Bezdomny i bezimienny, kulejący, poraniony kaukaz


konfirm31

Recommended Posts

Wieść gminna niosła, że w okolicy Makowa Mazowieckiego błąka się od 2-3 miesięcy duży pies. Niewątpliwie -  bernardyn, bo duży i kudłaty ;).

Widywano go w różnych okolicznych gminach.

Przed samymi Świętami, sprawa nabrała przyspieszenia :

 

17203_810934775667641_432696313525346396

 

Dostaliśmy wezwanie, "od 3 miesięcy błąka się duży kulawy pies, z raną". Jedziemy sprawdzić, to co zobaczyliśmy przeszło nasze wyobrażenia ! Rana na cały bok !!!! Pies wychudzony, jednakże gruba, gęsta sierść przykrywa wszystko. Jest przepiękny, milutki, nie wykazuje żadnej agresji. Od pierwszego spotkania przytula się i łasi. Bez problemu załadowaliśmy go do samochodu, a całą drogę zaczepiał nas nosem i jęzorem Wkrótce więcej zdjęć i szczegółów na temat zdrowia, ale już szukajmy mu domku, pytajcie, przekazujcie sąsiadom. To bardzo towarzyski pies, boks to na pewno nie jest właściwy dom dla niego, zabije jego radość życia.

 

Tak napisały wolontariuszki makowskie, które 2 kwietnia, pojechały w trybie pilnym po psa.

 

11077952_810934772334308_355987295957993

 

 

13817_810934785667640_572887246045228596

 

 

Na miejscu, okazało się , że to nie benek, a raczej - kaukaz.

 

Niestety, miłosierdzie gminy, ma wymiar ściśle terytorialny, a bezimienny i bezdomny kaukaz, widywany był w różnych miejscach, więc trudno znaleźć konkretny urząd gminny, który uzna go za swego i będzie chętny do płacenia za jego leczenie :(, a on już dłużej nie mógł czekać........

 

Biedak jest teraz  pod opieką Dobrej Pani Lek. wet., która go przyjęła, nie oglądając się na jego gminną przynależność i udzieliła mu pomocy medycznej i chwilowego dachu nad głową (w boksie przy lecznicy). Niestety, nie może tam długo zostać. W każdej chwili, może zaistnieć konieczność zabrania go. A leczenie kosztuje i co oczywiste, trzeba zwrócić jego koszty...... :(. Koleżanka, która go tam umieściła, ma dopytać, ile obecnie one wynoszą.

 

Każda pomoc mile widziana -  bazarki na leczenie i utrzymanie, ogłaszanie, szukanie  domu (DS/DT), może wydarzenie na fb?

 

To podobno młody pies  i przyjazny do ludzi. Nie widziałam go i na dzień dzisiejszy, nic więcej o nim nie wiem, oprócz tego, że jest:

  1. bezdomny
  2. z ogromną raną, która mu sprawia ból
  3. kuleje  mocno na tylną łapę

PROSZĘ O POMOC DLA NIEGO

 

Link to comment
Share on other sites

Wpłaty "Bezdomny kaukaz"  - konto konfirm31(chętnym prześlę nr na pw). Zbieramy na uregulowanie obecnego długu w lecznicy, bieżącą karmę   i na przyszłe potrzeby medyczne i bytowe

 

W tytule wpłaty : nick z dogo + Bezdomny kaukaz

 

Lista wpłat jednorazowych

1. konfirm31                                  - 50 zł - wpłacone -przelane na  konto Amicus Canis

2. irenas                                        - 50 zł - wpłacone - przelane na  konto Amicus Canis

3. Krystyna Ch. (spoza dogo)        -

4. Bogna M. (spoza dogo)             -

5.MALWA                                       - 50zł - wpłacone - przelane na  konto Amicus Canis                        

6. Agat21

7.waldi481                                     -10 zł - wpłacone - na rzecz Bezdomniaków Makowskich

 

 

 


Bazarki

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaracje miesięczne - wpłaty będą przyjmowane  jeśli będzie taka konieczność (brak BDT/DS)

1. MALWA                deklaracja miesięczna - 20 zł

2. konfirm31             deklaracja miesięczna -

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Matko kochana..Co za straszna rana..Pogryzł go inny pies czy walczył?Postrzelony?Co to jest u diabła???
Włosy mi dęba stanęły...Dostałam cegiełkę od koleżanki taką drobną finansową to wpłacę dla niego...
Czy jacyś kochani rodacy przywalli mu czymś?
Proszę o nr konta..Może Biafra mogłaby pomóc?Ona pomagała Kaukazom tylko dawno jej na dogo nie widziałam..
A imię proponuję Maksym...A korci mnie całkiem inne...
Mój Boże ..
----------------------------------
W uzupełnieniu:
fundacja Biafry,,Zwierzę nie jest rzeczą,,jest widzę na fb..Ja konta nie mam na fb-może ktoś ma
i mógłby ją zaprosić na wątek?Ja nie twierdzę,że Maksyma weżmie do siebie,ale może coś doradzi,
coś podpowie?
Jak ta rana musi go boleć.
--------------
Kochany wielkopsie!

Ciocia i wujek przygotowali już przelew.Jutro tj,środa ,,wyjdzie,,
Trzymaj się psiaku z godnością.
E/W/R

Edited by Elżbieta481
Link to comment
Share on other sites

nie bernardyn 

innej rasy biedunio innej ciociu 

moskiewski  moze ?

albo z kaukaza cos ...\ ludu moj k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,003_RB_orig

te rany ogromne 

 ech zycie zycie ....

 ciociu no to juz  wogole spac nie bendem .... ech ...

 zaraz moze cos wymysle ciociu z bazarkiem 

Link to comment
Share on other sites

Boże, on jest tak strasznie rozcięty prawie na calej długości ciala... nie można na to patrzeć...

W tym strasznym cierpieniu, tak łagodny i przyjazny...

 

Wierzę, że szybko znajdzie wspaniały dom. Jest piękny, młody i tak ufny...

Oby tylko z ran się wylizał i był zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, że jesteście. Razem, możemy mu realnie pomóc :).

 

Pisałam, że w poniedziałek pewnie będzie wiadomo, ile już kosztowały do tej pory badania i leczenie. Mam nadzieję, że Pani Doktór poczeka trochę na uregulowanie rachunku. Cały czas nie wiemy, co z łapą (nie staje na niej, podkula) - konieczne jest prześwietlenie i diagnoza i coś z tego niewątpliwie wyniknie.

No i ta straszna rana na boku. Ile biedak musiał wycierpieć i jak długo będzie trwało gojenie? . Pani Doktór, która się nim teraz opiekuje(niestety, nie ma u Niej diagnostyki RTG), mówi, że jest przyjazny i łagodny i wszystko daje przy sobie zrobić.

 

Co do imienia, może bazarek imienny? Maksym - czemu nie. Dla mnie(po cichu), to on jest Anton ;), albo Dagi, Azer, lub Awar - bo kaukaz :).

 

W poniedziałek, jedzie do niego Pani Asia, która razem z Krysią Makowską zawiozła go do lekarza. Będę starała się z Nią zabrać. Zawieziemy karmę i wypytamy, co i jak medycznie. Najgorsze, że w każdej chwili, może stracić dotychczasowe schronienie, bo musi być wolny boks dla miejscowych psów i to nas najbardziej niepokoi......

 

Kto z dogo interesuje się kaukazami? może doradzi, co dalej? Ja tylko  kundelkowa i onkowa.

 

Czy żeby zbierać wpłaty na FB, konieczne jest jakieś konto fundacyjne? Która fundacja może je udostępnić j na jakiej zasadzie?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Ja tam nie wiem kto jest od Kaukazów tu na dogo-zapomniałam bywa.
Natomiast cały czas proszę aby nawiązać kontakt z Biafrą i jej fundacją.To mądry człowiek,u niej było kilka Kaukazów.
Trzymam dla Ciebie Maksym pieniążek..Sąsiad ma Kaukaza.Olbrzym,ale samym wyglądem budzi respekt,+
Vlado się wabi.Piękny.
Ta rana to chyba szyta była...Co za łobuz mu to zrobił?
To nie jest ,,czysty,,Kaukaz..Albo to jest mieszanka albo bardziej Moskiewski.
Dlaczego ja nie mam willi,ogrodu tylko małe mieszkanie?
Ech
Ela

Link to comment
Share on other sites

Cioteczka 3x ma napewno kontakt z Biafra 

piszcie dziewczyny do 3x

sciskam mocno za wszystko 

dawniej bylo sporo watkow  kaukazow kaukazowatych psiaczkow 

wujek pewien sie zajmowal , szukal domow , ogloszenia itd 

na koncu jezyka mam ...

 

mial psiaka Vito..no nie moge przypomniec ech ....

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Zaraz piszę do ciotki 3x...Może faktycznie ma kontakt z Biafrą..
-----------------
Jeśli chodzi o ciotkę 3x pojawia się komunikat że nie może otrzymywać nowych PW.Skrzynka zatkana?
Ela

Link to comment
Share on other sites

znalazlam watek cudnego psiego serca ...Baron ...zostal otruty....

juz w innym swiecie .....lepszym ....

czytam i rycze ech ....

tam jest cioteczka    http://www.dogomania.com/forum/topic/138908-pieknywystraszony-kaukaz-baron-juz-w-hoteliku-brakuje-100z%C5%82-deklaracji/page-21

 

od kaukazow 

Zahra as -Sahra 

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Dobrze,napiszę do Zahra as Sahra.
--------------------
Dokładnie ta sama sytuacja-użytkownik nie może otrzymywać nowych wiadomości.Nie wiem-może kto inny będzie miał więcej szczęścia?
E

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...